27 Aralık 2008 Cumartesi

Derbiye Bakış

TBL'de 12. hafta keyifli bir derbi maçına şahit olacak. Ben akşama Ata Demirer'deyim, maçı izleyemeyeceğim ama gece tekrarını falan yakalarım mutlaka. Öğlen Türk Telekom - Antalya BŞB maçını yazacağım resmi site için. Sonra biraz da F.Bahçe Ülker - M.A. Selçuk Üniversitesi maçına bakar, kaçarım.

Derbi öncesinde evsahibi ekip oldukça sancılı. Mims ve Chatman cezalı, koç Hakan Demir de takımının başında olmayacak. Yeni aldıkları uzun Justin Williams daha gelmedi. Bugün hepi topu yedi adet as sayılabilecek oyuncuyla oynayacaklar. Bir de Arın, Yağız gibi genç oyuncular var tabii. Boyalı alanda sadece Cevher ve Adem var. Ve mecburiyetten oraya kaymak zorunda kalan Haluk Yıldırım. Üçüncü bir opsiyon yok. Mehmet Yağmur guard pozisyonunda tek başına. Muratcan belki destekler onu yorulunca. Ama Muratcan'ı kim destekleyecek sorusu biraz açık. Ömer Ünver sezon başından beri adamakıllı tek maç oynamadı. Problemler bol yani evsahibinde. Tek avantajları iç sahada oynamak. Taraftarlar mutlaka dolduracaklardır salonu.

G.Saray Cafe Crown'da ise sakatlıklar biraz ortamı bulandırıyor. Milojevic kesin olarak yok. Erdem de oynayamayacak diye duydum. Keza Gurovic ve Atkins'de de ufak sorunlar varmış ama son bir haber alamadım. Yine de uzun rotasyonu olarak Hüseyin - Cemal - Zizic - Polat dörtlüsüyle çok ağır basmaktalar. Graves ve Cüneyt şayet Atkins oynamaz ise 1-2'yi kapatabilirler. Ama bu durumda yer yer 1 numaraya kayabilecek olan Graves'i de düşününce, forvet bölgesinin biraz kel kalabileceği ortaya çıkıyor. He yok Atkins ve Gurovic oynarlarsa, o vakit ibreler G.Saray Cafe Crown lehine keskin bir biçimde döner. Onlar adına bir diğer dezavantaj da Murat Özyer. Nedense şöyle bir maçta dahi güven veremiyor bana. Ve eminim ki taraftarına da.

Beşiktaş Cola Turka tamamen gaz ile oynayacak. Yapacak başka bir şeyleri yok. Taraftarlarının da desteğini alarak, yüreklerini ortaya koymaya çalışacaklar. Ama Adem ve Cevher faul problemine girerlerse işler kopar gider. Bu da en az 2+2=4 kadar net bir denklem. Murat Özyer şayet bu maçı alamazsa zaten artık rahat rahat oturamaz o koç koltuğunda. O açıdan maç içinde ters bir skor oluşursa, strese girip hata yapabilite oranını yükseltebilir. Var bir çok örneği çünkü. Evsahibi takımda kilit oyuncu Baxter. Takımın bir numaralı skor opsiyonu o olacak bugün. Adem ve Cevher'in faul sayıları ve sezon başından beri ortalarda olmayan Ömer Ünver'in ne yapacağı da kaderlerini etkileyebilir. Konuk takımda ise son maçlarda Hüseyin merkezli bir gidişat var. Hüseyin epey süre alıyor ve epey de skor üretiyor. Savunmada ayaklarının yavaşlığından dolayı bazı zaafları var ama Cevher & Adem ikilisini fazlasıyla tırmalayabilecek form düzeyinde şu anda. Keza Zizic'in performansı da çok önemli. Badalona'ya transfer olma işi çıkana kadar takımın en iyisi olan oyuncuya, birkaç hafta aradan sonra sarı-kırmızılı formayı giydiği Oyak Renault maçında takım arkadaşları pek de hoş davranmadı. Yeni transfer gibi, adama top vermediler etmediler. Hepi topu 3-5 kez topla buluştu Zizic. Bakalım bu maçta ve sonrasındaki genel gidişatta durum nasıl olacak?

Sözün özü kağıt üstünde G.Saray Cafe Crown favori. Gurovic ve Atkins de oynarsa eğer, çok büyük olasılıkla alırlar maçı. Ama şayet Beşiktaş Cola Turka'lı oyuncular dilleri dışarı çıkana kadar oynayıp, bir de üstüne galibiyet koparırlarsa ve akşam eve geldiğimde G.Saray taraftar forumlarında 'Murat Özyer İstifa' başlıklarında post bombardımanı olduğunu görürsem de hiç şaşırmam. Garip ama böyle. Herkese keyifli günler, keyifli maçlar.

7 Yorum Yapılmış:

ercan dedi ki...

Efsanevi Tofaş deplasmanı performansını görürsek maçı alırız ama zaten dar olan rotasyonda 2 oyuncumuzdan mahrum oynadığımızı düşünürsek işimiz zor.

Adsız dedi ki...

ben Galatasarayli olarak bugunku maci 100-0 da kazansak Murat Ozyer istifa diyorum.Kolay maclari zorlukla kazan, Zor maclari kaybet.Ne anladim bu isten.

Ozyer istifa ederken, yaninda Dedehayir'i da gotursun. Bugunku mac da benim umrumda degil bir Galatasaray'li olarak. Ligi ilk sirada bitirsek nolacak? Play-off'lar baslayinca Telekom-FB-Efes uclusunden biri gelince elenecegiz galibiyet alamadan nasilsa.

ercan dedi ki...

Bir abimizden esinlenerek: "Kadromuz sınırlı olsa da yüreğimiz sınırsız."

Formanın hakkı nasıl verilir görmüş olduk. MD bu maçı futbolculara izletsin.

Potaya soktuk :)

HotSauce21 dedi ki...

potaya sokup çıkarma konusunu daha ii bildiğin belli de, beceriksiz yöneticileriniz sponsorunuzdan aldığı tüm parayı delgado'ya yatırırsa daha çok "kadromuz sınırlı olsa da yüreğimiz sınırsız" acitasyonuna devam edersiniz.

ercan dedi ki...

"Murat ÖZYER istifa" yazayım da sen de sevin.

HotSauce21 dedi ki...

"bende yıldırım demirören istifa" yazayım istersen sende sevin
tek bildiğiniz zor durumdayken aldığınız 2 galibiyetle kendi kendinize avutmak,hep ezilen tarafız acitasyonu,başkanından çarşısına.
kimi potaya soktunuz onu da bi sölesen "murat özyer istifa" yazmışsın kadar sevinecem

not:batug'da bu kadar konuşamıosun,hayrola?

ercan dedi ki...

Hangi yazımdan "ezilen tarafız" manasını çıkardın merak ediyorum.

Gören de gs takımı baskette almış başını gidiyor sanacak. Zor durumdayken 2 galibiyet dediğin gscc ile yaptığımız son 17 maçın 11inde -ki bir çoğunda evire çevire- yenmişiz. Bu durumda 2 galibiyetle avunma pozisyonuna sizin geçmeniz lazım? Siz ne yaptınız da kendinizi avutuyorsunuz?

Maçtan evvelki durumu göz önüne alıp "fark yaparız, ezeriz" edebiyatı yapanların hepsini 45cm.'ye sığdırdık.

Batug'da ne zamandır yazmıyorum önce onu bir incele istersen. 2008-09 sezonu ile ilgili -sene başındaki kupa tokatı dahil- Batug'a birşey yazmış mıyım? Yazdıysam da -ki hatırlamıyorum- bir elin parmağını geçer mi?

Heee... Elim değseydi de bişeyler yazsaydım elbet görürdün.En fazla "pota" çember olurdu :)

" Yeterrrr... YD, yeteerrrr..." yazsan daha çok sevinirdim inanki.
Size doyum olmaz. Haftaya Fbülker maçında başarılar.