28 Aralık 2008 Pazar

Eren & Mack

F.Bahçe Ülker - M.A. Selçuk Üniversitesi maçının son 15 saniyesinde topu sektirerek maçın bitmesini bekleyen Preldzic'e faul yaparak, 1991 doğumlu genç oyuncu Eren Özteke'nin oyuna girip ilk TBL maçını kariyerine eklemesini sağlayan Monty Mack'e küçük bir tebrik gönderelim buradan. Hoş bir davranıştı, yazmadan geçmek istemedim. Gerçi hakem anlamadı Mack'in ne yapmaya çalıştığını ve çalmadı faulü uzunca bir süre ama sonra jeton düştü. Eren de 10 saniye de olsa topla buluşup, TBL kariyerini başlatmış oldu. Hatta genç oyuncu gidip bir de turnikeye girdi.

Eren, Berkay Sahillioğlu'nun İzmir'e dönmesinin ardından bu hafta içinde sözleşme yapılıp A Takım kontenjanına dahil edilmişti. Bilmeyenler için söyleyelim, kendisi bölgesel ligde Genç Üniversiteliler takımının en efektif oyuncularından birisi. Daha 91 doğumlu ve 1.70 boyunda. Yolu açık olsun diyelim.

8 Yorum Yapılmış:

MixBasket dedi ki...

Helal olsun hakikaten, erdemli bir davranış..

Daima Fenerbahçe! dedi ki...

bende maçı izlerken Mack ne yapmaya çalışıyor demiştim meğerse bunun içinmiş helal olsun. birde Eren topu sürerken bırakın atsın diye bağırıp duruyordum ekran başında. umarım ilerde çok iyi bir basketbolcu olur.

dejavu_c dedi ki...

Ben de şaşırmıştım açıkcası Monty'nin yarı sahayı geçen Emir'e faul yapmasına,ince düşünülmüş.

Helal olsun ne diyelim..=)

Erinc Atilla dedi ki...

pek bi haber niteligi yok bunun yawf...

biz cok mu alistik altyapidan gelen 90-91 dogumlularin sure almasina, hatta 20 yas alti oyuncularin sponsor destekli istanbul kluplerini yenmekte kritik gorevler almasina...

neyse...

cannksk dedi ki...

güzel davranış ama basketbolcu olmaz bu çocuktan . bizim 91li elemanlarda hayvan gibi kol var bunun bi vursan yağlar sallanacak neredeyse , boy da kısaymış zaten... olsa olsa blog yazarı olur:D:D:D:D

serpil dedi ki...

çok küçük bi yavruydu evet :)

Her Yol Roma dedi ki...

fb'nin 92'lisi enes kanter'in bunlara ihtiyacı yok. büyük bir yıldız geliyor;

http://heryolroma.blogspot.com/2008/12/enes-kanter.html

saLsa dedi ki...

@cannksk

:):):)