17 Aralık 2008 Çarşamba

Ersin Dağlı

Tanıştırayım; Ersin Dağlı.

Türk vatandaşlığına geçme işlemleri tamamlandı. Bu sene Türk statüsünde oynaması zor gibi ama seneye kesin olarak Telekom'da bir yabancı kontenjanı boşalıyor.

7 Yorum Yapılmış:

vselcuk dedi ki...

Niye bir yabanci Turk vatandasligina gectigi zaman ismini de Turkceye uygun sekilde degistirirler anlamam ya, adamin adi Erwin Dudley ve Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olamazmi bu isimle , ne gereksiz olaydir bu, gecmiste Bulgaristandaki Turklerin isimleri zorla Bulgar isimli yapildi diye yaygara koparmamismiydik ,ama biz bunu hala 21.yy da yapiyoruz, basketbolda aklima ilk gelen devsirme isimler Hakki Uzun(henry turner), Demir Kaan , Namik Polat(naumoski) , Muhammed Onar(mirko milicevic) ,
bi de futbolda Dundar Siz(didier six) ve Muhammed Yavuz ( Jay jay Okocha) aklima gelen en zorlama isimler,
Biz gitsek ABD, italyan ,ispanyol vatandasi falan olsak ismimizi degistirmek zorundamiyiz , insan haklarina sigar mi ya !

ozgurr dedi ki...

aslında isim değiştirme gibi bir zorunluluk yok.keza kevin rankin değiştirmemişti.ama en ilginç isim ricky winslow ın reşat fırıncıoğlu olmasıydı sanırım.

vselcuk dedi ki...

@Ozgurr
Onunda adi da Turkce olmustu , Kevin Rankin , Kenan Yangin diye degismisti ,
ayrica resat firincioglu gercekten cok absurd olmustu, amerikali siyah basketbolcunun formasinin arkasinda firincioglu yazisina cok gulmustuk zamaninda

Adsız dedi ki...

ismi her ne konduysada önemli olan böle bir oyuncunun türk olması türk telokoma güç katar orası kesinde küçük bütçeli takımlar bu finans çılgınlığına nasıl dayancaklar işte orası sakat duruyor hadi hayırlısı. b takım kur oyuncuları geri al türk yap suyundanda koy

ozgurr dedi ki...

@vselcuk
hocam ben rankin in ismi değişmedi diye hatırlıyorum hatta kendi kabul etmemişti isim değişikliğini.yinede yüzde yüz eminim diyemem tabiki.

serpil dedi ki...

ismiyle yaşasın :)

Her Yol Roma dedi ki...

reşat fırıncıoğlu kadar komiği de wederson'un gökçek ön adını alması ve "w" yerine "v" kullanarak "gökçek vederson" olması..