9 Aralık 2008 Salı

Fast Break 1995-96

Huzur içinde yatsın. Fast-Break dergisi. Sene 1995-96 sezonu, lig öncesinde çıkan sayının kapağı. Bütün takım kaptanları buşuşturulmuş. Hoş bir görüntü oluşmuş. Fotoğraf için Numaraiki bloga teşekkürler.

Üst sıra soldan sağa: Lütfi Arıboğan (G.Saray), Recep Ertaş (Daçka), Nihat Mala (Oyak Renault), Murat Aşkın (Karşıyaka), Tamer Oyguç (Efes Pilsen), Ömer Saybir (Beşiktaş), Engin Bayav (Netaş), Orhun Ene (Ülkerspor)

Alt sıra soldan sağa: Tolga Öngören (Tofaş), Erol Pehlivan (Antbirlik), Burç Alp Yücel (PTT), Serdar Susmuş (Antalyaspor), Altar Tunçkol (F.Bahçe), İhsan Bayülken (Mavi Jeans Ortaköy)

Potanın arkasındaki siyahiyi de bulursak tam olacak. Ya Meysu'dan ya da Tuborg'dan bir eleman.

Bu arada benim çıkartmadığım 3 isim için mail yoluyla yardımda bulunan Oyak Renault takım menajeri sevgili Sabri Can'a da kocaman teşekkürler.

7 Yorum Yapılmış:

Kerem dedi ki...

Gencligimin basketbol dergisi. Belki de her sayisini alip okumusumdur. Kösedeki Magic büyüledi haberi de beni o maca götürdü hafizamda yeniden. Ipekci'deydim o macta. Magic son saniye orta sahadan sokmustu ve mac öyle bitmisti. Ülker'le oynamislardi, hey gidi günler hey. A. Ipekci'de yatar, kalkardik. Bütün hafta sonu orada kalir, bütün maclari izlerdim. Basketbol sevgisi baskaydi o zamanlar.
PS: Resmin daha büyügü varsa daha iyi bakariz Amerikali arkadasa. Yalniz bir tahminim ITÜ'den olacagi yönünde.

mususi dedi ki...

Ay bitmeden gazete bayilerinde yolunu gözlediğimiz dopdolu doyurucu bir dergiydi, her satırını sıkılmadan okurdum. Kapakta tbl takımlarının kaptanları, şimdi al slam i 3 sayfa tbl haberi, o da zorla yazılmış ayıp olmasın diye, al amerikadan yazıyı çevir türkçeye al sana dergi… a,b,c grubu her türlü kitlenin futbol fanatizmini zirvede tuttuğu, basketbolu üçlük atmaktan ibaret gören toplumumuzda, 1.sınıf bir basketbol dergisinin yayımlanmasında emeği geçmiş olan herkesin önünde saygıyla eğiliyorum.

serhan dedi ki...

Acaba arkadaki syahi arkadaş Meysu dan Tom Garrick ya da Michael Reddick olabilir mi?

Erinc Atilla dedi ki...

ben de tom garrick'e benzettim...

mustafa taha dedi ki...

Nosatlji oldu. Üniversite hazırlık kursuna gittiğim dönemde yol dostudu kendisi. Üstelik o zamanlar Internet filan olmadığından NBA&Avrupa basketboluna dair tüm bilgileri "Fast Break"ten alıyorduk. 1 Numara yayıncılığa geçtikten sonra çıkan sayıları bugüne kadar ki en iyi basketbol dergisi dedirtir kendisine. Ayrıca Türkiye'de bugüne kadar çıkmış en iyi 1-2 spor dergisidir. Üstelik %100 Türk formatlı bir dergiydi. Yaşlanmışız ya...

Fanatik Basket dedi ki...

yoğun bir araştırmadan sonra yukarıdaki zenci arkadaşın da kim olduğunu bulduk:)

tom garrick değil o dönem tuborg'da oynayan "henry herman"

"skeeter henry" olarak da tanınan bir oyuncu. aşağıdaki linkten resmine bakarsanız yüz ifadesinden de anlayabilirsiniz zaten..

http://www.fans-elanchalon.net/joueurs/joueur.asp?idj=302&ide=6&ids=6

Poker Turk dedi ki...

Hala Saklarım bu Dergileri. Yıldız Takımdaydım o zamanlar jordan özel sayısı çıktığında 2 tane almıştım. birinin içindeki bütük resimleri kesip kendime kocaman bi poster yapmıştım ne günlerdi be