11 Aralık 2008 Perşembe

Harun Hazırlan, Oyuna Giriyorsun

Ve Harun Erdenay yeniden parkede. Bayramdı seyrandı derken kaçırmışız bu detayı. İbrahim Kutluay ve Tolga Tekinalp gibi iki tecrübeli ismi kadrosuna katan İTÜ'de Harun da devreye girmiş. Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Uşak Belediyesi maçında 7 dakika süre almış ama maçı kazandırmaya yetmiş bu süre.

Maçın son 40 saniyesine Uşak Belediye 88-82 önde giriyor. Ama nasıl oluyorsa oluyor ve livescore'da şu bilgiler yazıyor ve maçı İTÜ 91-88 alıyor.

00:25 3 Sayı, Harun Erdenay 88-85
00:07 3 Sayı, Tolga Tekinalp 88-88
00:03 3 Sayı, Harun Erdenay 88-91

İzleyen var mıdır bu maçı yerinde? Nasıl olmuş nasıl bitmiş, acayip merak ediyorum şu son 40 saniyeyi. İbrahim Kutluay da 31 sayı atmış maçta. Üçlük yüzdesi (3/10) yine yerlerde. Bir ara İbrahim Kutluay'ın TB2L performansı ile ilgili bir post da atacağım. Her hafta 25-30 atıyor eyvallah da bunu kaç top kullanarak yapıyor, ufak bir beyin jimnastiği yapalım fırsatını bulunca. Bir küçük not daha, İTÜ'nün yabancısı Longar son maçta oynamamış. Kambala isminin İTÜ ile beraber anıldığını yazmıştım 2 hafta önce. Acaba ufak bir kontenjan boşaltması mı olmuş Kambala için?

edit: Maçı izleyen bir arkadaştan geri besleme gelmiş hemen. Yorum kısmında bulabilirsiniz detayları. Harun son üçlüğü orta sahadan yollamış. Helal olsun ne diyeyim. :) Bilgi için de ayrıca teşekkürler.

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

son 24 sanıye top ıtude harun erdenay uclugu sokuyor,sonra hemen usak ın guardı egemene daul yapılıyor ikide sıfır atıyor.hucum edıliyor tolga tekinalp üclük atıyor ve sokuyor,keske usak ın kocu faul yaptırsaydı:) daha sonra son hucum denktas guney topu alıyor hucum etmeye gıderken top kaybı harun erdenay orta sahadan atıyor sokuyor ve kazanıyorlar..itü kambala olmuyor yıne türkiyede oynamıs bir ribaundta özellikle beko basketbol liginde 2.olmus gecmıs senelerde bir oyuncu ile ilgileniyorlar.

saLsa dedi ki...

Çok teşekkürler yorum için.. Süpersin..

dejavu_c dedi ki...

Bu ayki Slam dergisinde İbo'nun röportajında Harun'un da ufak bir bölümü vardı.Aralık ayında oynamaya başlarım diyordu orada.Bu arada İTÜ maçlarında salon epey doluyormuş,büyük ilgi varmış en azından İbo öyle dedi ve fotolardan öyle duruyordu.

Harun'u özlememek mümkün mü,büyük oyuncu..

Serdar dedi ki...

oyunu 13-14ncü dakikalarda haruna yapılan faul sonrası harun bileğinden sakatlandı, maçın çok önemli bölümünü itü önde götürür, iboya ikili sıkıştırmalar gelir ibo topu Serdar'a verir serdar atar(19 sayı), ibo fake'ine cevap alır drive edip turnikeyi bitirir(6/9 2s), bitmediyse faul olur,onları sayıya çevirir(10/14 Serbest Atış)boşları kaçırıp el üstünden 3 saylık isabeti bulur 3 adet (3/10) ve eder toplamda 31 sayı, 37dk oyunda kaldığı süre boyunca min.26-27 dk top elindedir, bu arada maçta toplam 45 adet faul düdüğü çalınmş ve 2 takımdada staff masayı tükürük yağmuruna tutarak haykırmaktadır,Denktaş Güney cayır cayır yanmakta, üçlükleri peşi sıra göndermektedir, son çeyreğe sekiz sayı önde gider İtü Cephesi,32 sayı yer ve buna 27 sayıyla karşılık verir, SalsaBaskettede çok tartışıldığı üzere siz ne yaparsınız sorusuna koç "ben izlerim kardeşim" yanıtını verir, kmse faul yapmaz 4/4 yapıp üçlü çakar tolga bey, 7 sn kala mola oyun berabere,denktaştan topu kapan pegasus soldan aır aır ilerler ve 7 metreden maçı tekrar takımına getirir, seyirciler ah vah nası olur amanin derken, tüm maç iboya psikolojik baskı yapmaya çalşan bi kaç sayko dahil tüm tribün itüyü ve takımını verdikleri mücadeleden dolayı alkışlayarak uğurlar ve salonda boş yer olmadınıda hatrlatmak gerekir.

bulutto dedi ki...

itü nün duyarsız öğrencileri takımın da kaliteli olması gazıyla bu sene maçlara ilgi gösteriyor.
tribünlerdeki kopukluklar yavaş yavaş azalıyor, ama takımın performansı felaket.
yabancısını göndermiş itü
recep şen istifa etmez kolay kolay
ya kovulması lazım ya da çıkamaması
kovulma da olmaz gibi itü de
giderse orhun ene gelebilir,2 sene itü kariyeri var:))