26 Aralık 2008 Cuma

İade-i Ziyaret

Sabah son postumu atıp, birkaç iş için şirketten ayrıldım. Telefonum çaldı, arayan sevgili Doğan Hakyemez (Dodo) idi. Kendisi sitenin sıkı takipçilerindenmiş önden onu söyleyeyim. Ancak Marsh transferinden sonra buradan getirdiğim eleştirilerden sonra sağolsun arayıp olayın iç yüzünü anlatma gereksinimi hissetmiş. Çok mutlu oldum.

Bu sezon başında Marsh'a 3 yıllık sözleşme teklif ettiklerini, hatta Türk statüsüne geçirme düşünceleri olduğunu, ancak oyuncunun 400 bin istediğini (geçen sezon 175 bin alıyormuş), kendilerinin binbir fedakarlıkla 330 bine kadar çıktıklarını ama sonrasında Marsh'ın kabul etmeyip, daha düşük bir paraya başka takıma gittiğini anlattı. Marsh'a epey bir kızmış Dodo bu yüzden. Onun yerine alınan Melvin'in takım ahlakına uymayan birkaç hareketi nedeniyle gönderilmesinden sonra ilk olarak geçen yıl Selçuk forması giyen Warren Carter'la anlaştıklarını ama o sırada Marsh'ın boşa çıktığını, bu nedenle tercihlerinin Marsh'a döndüğünü ve en önemlisi Marsh'ın sene başında kabul etmediği miktarın çok daha altında bir paraya Antalya BŞB ile sözleşme imzaladığını öğrendim kendisinden.

Zaten buralarda bir sorun yok, elbette kulübün maddi sorunlar nedeniyle oluşturabildiği bütçeye uygun olmasa alınmazdı Marsh. Ancak zaten benim eleştirdiğim nokta: Marsh ile anlaşılamamasından sonra Antalya BŞB'nin benim için dışa açılan tek kapısı olan kulüp web sitesinden yapılan açıklamalardı. 'İstese de bu kulübe gelemez artık' , 'Marsh'tan daha skorer ve ribaundlarda daha etkili Melvin'i transfer ettik' gibi mesela. Zaten sevgili Dodo da bunların kızgınlıkla söylendiğini ve kendisinin de hatalar yapabileceğini kabul etti. ;)

İlk İstanbul deplasmanlarında hem Marsh hem de Dodo'yla keyifli bir röportaj patlatacağız. Öpüyorum abi seni. Mutlu oldum gerçekten aramana, keyifli ve sıcak yaklaşımına. Ve hepsinden önemlisi siteyi takip ederek aramızda olmana.

3 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Madem röportaj var , sorar mısın acaba oyuncularının yaz kampında jakuzide çekilen fotoğraflarını neden blog tadında sergileme ihtiyacı duyuyor kulübün resmi sitesinde? Profesyonelliğin gereği olarak mı ?

ultracarizma dedi ki...

dodoya selam olsun o zaman :)

Erinc Atilla dedi ki...

deginmeni istedigim bir konu da, bir kocun veya teknik heyette yer alan birisinin, hem TBL'de bir takim icin hem de milli takim icin calismasinin etik olup olmamasi uzerine dusunceleri nelerdir hakyemez dogan bey'in...