6 Aralık 2008 Cumartesi

Şimdi Nerede? #5: Jaime Lloreda

Ahmet Kandemir'in memleket topraklarına getirdiği sağlam yabancılardan biri de Jaime Lloreda idi. Panama'lı oyuncu 2004-05 sezonunda Pınar Karşıyaka forması giymişti. Ligde 17 maçta oynadı ve takımı bu 17 maçın 14 tanesini kazandı. Hatta Pınar Karşıyaka o yıl normal sezondaki son 10 maçını da kazanarak, ligi 5. sırada bitirmiş ve Play-Off oynamaya hak kazanmıştı. Sonra F.Bahçe'ye 3-0 elendiler, zaten Lloreda da o serinin ilk maçı sonrasında kadro dışı bırakıldı.

Lloreda ciddi bir geçmişe sahipti. Shaquille O'Neal'ın okulu olan LSU'dan mezun oldu. Ve orada müthiş bir 2 yıl geçirdi. Hatta bir maçta 30 sayı, 21 ribaund yaparak Shaq'e ait olan bir maçta üretilen en yüksek sayı/ribaund rekorunu kırmıştır. NBA yapmasına kesin gözüyle bakılıyordu ama bir maçta rakip oyuncuya yumruk atması ve son yılında yaşadığı sakatlık onun 2004 draftında dışarıda kalmasına yol açtı. Ve yolu o yıl Karşıyaka'ya düştü. Hoplayan, zıplayan, bloklarıyla içeriyi karatan, smaçlarıyla milleti ayağa kaldıran bir adamdı.

Karşıyaka'dan sonra Lokomotiv Rostov'a gitti. 14 maç oynadı, Fiba Cup'ta ribaund kralı oldu. Sonra bu yıl ligimizde oynayan Lance Williams ve Edin Bavcic'in eski takımı Bosna ASA'ya geçti. 4 maç oynadı, yetersiz performansı nedeniyle gönderildi. Geçen sezonun yarısını İtalya 2. lig takımlarından Ignis Novara, diğer yarısını ise Lig A takımlarından Cimberio Varese'de geçirdi. İtalya'yı pek sevmiş olacak ki, bu yıla da İtalya 2. ligi takımlarından Pallacanestro Roseto'da başladı.

1980 doğumlu oyuncu sağlam bir düşüş içerisinde anlayacağınız. Müthiş bir kolej kariyeri, kurulan NBA hayalleri derken önce draftın dışında kaldı, sonra Karşıyaka'ya gelip yeniden bir pick yaptı ama ardından Rostov'la başlayan başaşağı bir düşüşe kurban gitti. Oysa ligin tadı damağımızda kalan adamlarından birisidir yani. O zamanlarki ekürisi Holman da Murat Özyer'in ilk yılında kısa süreli de olsa G.Saray Cafe Crown sınırları arasında görülmüştü. Hatta bir de Akins vardı aynı yıl, o da hiç fena değildi.

1 Yorum Var:

capkin dedi ki...

17 maçda 16.5 sayı ile oynamış klasik Pınarlı birisidir..

Lig rekoru Banvite karşı 29 sayı 14ribaunt