2 Aralık 2008 Salı

Kondisyon Eksiği

Futbolda olsun basketbolda olsun her hoca değişikliğinden sonra duymaya alışkın olduğumuz bir söz vardır. 'Benden önce takım iyi çalışmamış. Bu yüzden öncelikli ağırlığımızı kondisyona vereceğiz.'. Bu sözü Erdemir'in yeni antrenörü Ahmet Çakı da söylemiş.

Benim anlamadığım geçen yıl Gökhan Taştimur bu takımı TBL'e çıkarmadı mı? Ya da kendisi bundan önce bir çok takımı TBL'e çıkarmadı mı? O zaman kondisyon çalıştırabiliyordu da, şimdi mi çalıştıramıyor? Bana oldum olası saçma gelmiştir bu laf. Hem kendinden önceki hocaya ufak çaplı bir saygısızlık da barındırıyor içinde.

Kondisyon dedim de, biz de işe başladık 5 kilo aldık. Her sabah görüyorum parklara bahçelere konulan aletlerde evhanımları baya baya calf press, bench press falan çalışıyorlar. Özeniyorum. Yazılma vakti geldi bir spor salonuna. Ara vermek pek yaramadı.

2 Yorum Yapılmış:

serpil dedi ki...

resim güzelmiş :))

youla dedi ki...

İcraatından çok çenesi çalışan kişiler olur ya Ahmet Çakıda bana göre öyle biri. Yani "turnike" demeyip "oyuncu topu aldı potaya doğru ilerledi 3 adım attı topu çemberden içeri soktu"
Kendisinin kondisyonunu da göreceğiz. Bence salsa basket olarak neden avellinodan ayrıldığını sorun...