27 Aralık 2008 Cumartesi

Telekom'un Antalya Fobisi

Türk Telekom geçen sezon iki maçta da mağlup olduğu Antalya BŞB'ye bugün de mağlup oldu. Sadece %18 (4/22) ile üçlük atan Telekom, maçın ilk yarısını 41-38 önde kapamasına rağmen, sahadan 69-77'lik skorla yenik ayrıldı. Konuk takımda yeni transferlerden Mims kadrodaydı, Marsh yoktu. Lisansı yetişmedi tahminen. Üçüncü çeyrekte Douthit show vardı sahada. Green ve Ersin de çok iyiydiler. Maçın ekstra performansı ise Ümit Türkoğlu'ndan geldi. Uzun rotasyonuna tam ortadan daldı ve çok kritik sayılar atıp, çok kritik ribaundlar aldı. Altar abi göreve geldikten sonraki 3 zorlu maçtan 2 galibiyet çıkararak sağlam iş becerdi. Daçka'daki başarısını bu yıl da tekrarlayacak inşallah. Altar abi cidden beğendiğim ve başarılı olmasını istediğim bir koç. Genç jenerasyon beni çekiyor heralde. :) Baksanıza zaten, eski toprak Ercüment Sunter bugün ikinci çeyreğin ortalarında o dakikaya kadar toplam 17 sayı üretmiş olan Winston & Wright ikilisini kenara alıp orada unutuyor devre sonuna kadar. Üçüncü çeyrekte de yine Wright'ı kenara alıp (tam da ondan başka skor üreten adam yokken he), sonra da benchte unutuyor adamı. E sonunda ne oldu? Maç gitti. Alzheimer mıydı o hastalığın adı? Hani şu unutkanlıkla ilgili olan. :)

Resmi sitedeki detaylı maç yazıma şuradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum Var:

HotSauce21 dedi ki...

"Altar abi cidden beğendiğim ve başarılı olmasını istediğim bir koç"
şu cümleye aynen katılıyorum.daçka'dayken takımın ligde tutunması için verdiği mücadele sırasında bir maç sonrası verdiği röportajda gözyaşları içinde kalması hala gözümün önünde.verdiği iyi niyetli mücadele umarım daha büyük başarılarının altyapısı olur.

e-sunt'a gelince,allah telekom yönetimini bildiği gibi yapsın demekten başka bi çare bulamıyorum.ii bi yatırım,güzel bi kadro ama takımın başında e-sunt.maç boyunca rakip takımı savunma konusunda her hangi bir hamle yapmayıp,maç sonunda rakip guard green'in çemberin içinde dönüp basket olan serbest atışı sonrası ellerini açıp etrafındakilere "nası oluo bu ya?" tarzı mimiklerle maçı tanm anlamıyla izleyen e-sunt yüzünden geçen yıl aldıkları türkiye kupasıyla daha uzun bi süre avunurlar.