28 Ocak 2009 Çarşamba

Cibona Rengi

'..Son takımın Cibona olması iyi olmuş ama. Grup o kadar güçlü oldu ki çünkü, oraya Prokom gibi 6'da 0 çekecek bir takımın gelmesi tamamiyle F.Bahçe Ülker'in aleyhine olurdu. Şimdi Cibona şayet F.Bahçe Ülker dışında bir takımdan sürpriz bir galibiyet koparabilirse grup güzelleşebilir..'

F.Bahçe Ülker'in grubunu analiz ederken yazmıştım bu cümleyi. Gruba o beklediğim rengi daha ilk maçtan katıverdi Cibona. İçerde M.Siena'yı 88-81 ile geçip Top-16'ya galibiyetle başladılar. Şimdi kabaca bir hesap ile F.Bahçe Ülker'in Cibona'yı içeride dışarıda yenmesi ve Siena'yı da İstanbul'da devirmesi -şayet CSKA 6'da 6 yaparsa- gruptan çıkmak anlamına gelecek. Bu çok kaba ve basit bir hesap belki ancak Cibona'nın varlığının eğer düzgün kullanılırsa bizim için ne denli bir avantaj haline gelebileceğini anlamak için fazlasıyla yeterli diye düşünmekteyim.

7 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

siena yenememiş biz de yenemeyiz bence, deplasmanda kötüyüz bi de . burda yeneriz ama..

Adsız dedi ki...

çok hoş ama fazlasıyla iyimser bi beklenti bence...
siena bile cıkamadı zagreb ten fb nın cıkması oldukca zor bence..
ki şahsi görüşüm bu grupta cska da 6da 6 yapamaz!!
fb 2 galibiyet alarak bu grupta kalır cska maçları 2de 0 olur,
cibone ve siena dan içerde 1er mac alınabıilir bence.. fazlası olsun çok isterim ama çok çok zor..
saygılar..

Adsız dedi ki...

Bence Montepaschi Fenerbahçe Ülker'den çok daha iyi bir takımdır üstelik CSKA'yı en az 1 maçta yenebileceklerini düşünüyorum.İlk turda da evinde maç kaybetmeyen Cibona'ya deplasmanda kaybetmesiyle bir an da overrated bir takım muamelesi yapmak doğru değil bence.Bu grup gayet dengeli bir grup.Cibona da daha maç alır CSKA da maç kaybeder.Yarın oynanacak maçta eğer Smodis oynamazsa ki Messina o yönde bir açıklama yapmış Fenerbahçe için büyük avantaj olur.Geçtiğimiz yılların en iyi pota altı rotasyonunu oluşturan Savrasenko-Andersen ve Smodis üçlüsünün yokluğu ile Papaloukas'ın kaybı CSKA'yı o "yenilmez" statüsünden koparttı diye düşünüyorum.
-yangchonchoi-

Adsız dedi ki...

Bu arada Anıl ben bu google şifresini kaybetmişim bir türlü hesabımı açamıyorum;yardımcı olabilir misin bir zahmet?
(umut)

eser atalay dedi ki...

fenerbahçenin bu grupta çıkma şansı sacramentonun play off şansına denktir bende,2 galibiyet alırsa yurt genelinde kutlana!

Adsız dedi ki...

fenerin zor işi cidden.altıda sıfır bile çekebilir hiç şaşırmam

laptü dedi ki...

hesaplamalarıma göre montepashci siena adlı takım grubu 5-1 le bitirir ve cska yı iki kere yenerese sürpriz olmayacak. böyle bi kademe üst takımlara karşı fbü kafadan 10-0 geride başladığı için içerdeki siena maçı, dışardaki cibona maçından daha zor olacaktır.
siena 5-1
cska 4-2
fbü 2-4
cibona 1-5