24 Ocak 2009 Cumartesi

MVP Troylor

Doğrusunun Traylor olduğunu biliyorum elbette de formasının arkasında yazan ismi baz alarak atayım istedim başlığımı. 130-122 yabancı karmasının üstünlüğüyle tamamlanan sıkıcı maçın MVP'si 20 sayı - 8 ribaundluk performansı ile Robert Traylor oldu. Genelde bu tip maçlarda -özellikle bizim memlekette- kazanan takımın en çok skor üreteni MVP olurdu. Bu kurala göre bakarsak Michael Wright alıyor ödülü ama söz konusu isim 'Traktör' olunca seyircinin daha çok sevdiği, seyircinin gözünü daha çok okşayan, onlara daha çok hitap eden adam olarak gayet normal kaçıyor ödülü onun kapması. Wright'ın pota altından bulduğu tıngır mıngır sayılar bu şov maçında tedavülden kalkmış para misali beş para etmezken, diğer tarafta Traylor'ın o iri kıyım cüssesiyle vurduğu smaçlar ve peşpeşe yolladığı iki üçlük insanların 1 Ocak günü bankamatiklere koşmasına sebep olan Monopoly parası tadındaki yeni TL'ler gibi gözüktü seyirciye.

Bu oyuncu ismini formaya hatalı yazma konusu her açıldığında da meşhur 'Sarbi' efsanesine selam durasımız geliyor. Bilmeyenler var mıdır ki bu efsaneyi? Sanmıyorum ama koyalım yine de resmini ve gösterelim hürmetimizi.

Müthiş (!) All-Star günü sırasında attığım diğer postlar da hemen aşağıda. Hala ayaktayım, hala yaşıyorum. Ne mutlu bana. :)

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

All-Star maçında olacak şey mi bu ya?

Adsız dedi ki...

Formaları yapan firmanın eblehliği. Maç günü yeni forma siparişi verildi ama maç saatine yetişmedi sanırım.

serpil dedi ki...

bide utanmadan sitelerine harika bir organizasyon diyorlar..

dejavu dedi ki...

Hem Traylor fotosu hem de Sabri'nin forması az önce ntvspor'da Spor Servisinde kaynak gösterilerek yayınlandı.

saLsa dedi ki...

Vay, eyvallah Çağlar'ım.. Akşama bakarız tekrarında..;)