24 Şubat 2009 Salı

Bilgin Gökberk

'Köyün Delisi' diyor kendine. E haksız da değil yani, bu şartlarda onun gibi konuşmak için, yeri geldiği zaman sırf farklı olması yüzünden ona kapıların kapanmasını sağladığı için deli olması lazım bir insanın. Ama o öyle değil işte. 'Benim amacım ne en çok okunan yazar olmak, ne de en çok izlenen yorumcu olmak. Benim amacım sadece mutlu olmak' diye özetliyor hayat felsefesini. Bu yüzden de olduğu gibi davranıyor hep. Farklı olmuyor, içinde neyse dışında da o oluyor. Ama kendiyle aynı işi yapan adamlardan farklı oluyor doğru. Çünkü herkes birilerini kırmayayım, birilerini incitmeyeyim, aman sivrilip de işimden olmayayım, aman bana göre ak olana sırf herkes kara diyor diye kara diyeyim derken, o sadece bildiğini söylüyor. Gördüğünü yorumluyor. Seviyorum seni be Bilgin abi. Hastanım hatta. Burada bizim yaptığımız işin, gördüğünü söyleme işinin öncülerindendir. Dün Ahmet Kurt ile birlikte SkyTürk'teki Basketbol Panorama programındaydı. Program Pazar günüydü aslında da ben o vakitlerde İzmir'den döndüğümden dün yakaladım tekrarını. Aman mest oldum yahu ekran başında. SkyTürk yetkililerine attığım, Ahmet Kurt programın daimi konuğu olsun temalı mailim ciddiye alınmış ya da onlar da olayın Nur Germen'in yaptığı hmmm ya bu sarı oğlan (Crispin'i kastediyor) yine ne yapmış böyle tadındaki yorumlarıyla bu işin yürümeyeceğini anlamışlar ki Ahmet abi ilk çıktığı günden beri orada. Dün Bilgin abi de oradaydı işte. Az kaldı rakımı mezemi hazırlayıp öyle izleyecektim programı. Seviyorum ikisini de. Kendime benzetiyorum belki onları, yapmak istediklerime, yaptıklarıma. Dün yine güzel noktalar vardı programda. Bilgin Gökberk'in 'Kız arkadaşıma ben Telekom'luyum desem benden ayrılır' sözünün üstüne Ahmet Kurt'un 'Sabret, seneye birleşmeden sonra rahat rahat söylersin' lafı süperdi mesela. Ya da yine Bilgin Gökberk'in Cenk Akyol ve Ender Arslan ile ilgili yaptığı yorumlar. Ender'in piyasaya çıktığından beri dirhem gelişme göstermediğini, Cenk'i İstanbul'un göbeğine koysan 3 kişi tanımaz diyerekten biraz da mübalağa katarak anlattığı şımarıklığını herkes biliyor da bir tek böyle adamlar söyleyebiliyor işte çatır çatır.

Varsın olsun Bilgin Gökberk sırf Ömer Üründül'ün bloklar arası bağlantılarına uyum sağlayamadığı ve hatta biraz da farklı olduğu için, hatta hatta siyah kısa kollu tşört giydiği için TRT'den ayrılmış olsun, ya da sırf düzene baş kaldırıp kimilerinin demek isteyip de diyemediği şeyleri söylediğinden epeyce bir eleştiriliyor olsun. Hiç sorun değil. Unutmasın ki onun bu halini, hatta onun gibi olan herkesi seven bir çok kişi var etrafta. Belki milyon dolarlar veremiyoruz yalakalık yapan spor yazarlarına ve TV yorumcularına verildiği gibi ama naçizane sitemizde naçizane bir post atabiliyoruz biz de. Ama biliyorum ki bu zaten onu daha çok mutlu edendir, haliyle de hayattaki amacına ulaşmasını sağlayandır. Öpüyorum abicim seni.

8 Yorum Yapılmış:

futbol muhalifi dedi ki...

dediklerinize aynen katılıyorum. bazı yorumcular vardır, mesela gazetede çok güzel yazar; ama ekran karşısında hiçbir şey anlatamaz ve insan soğur. bilgin gökberk de tam tersi. yazmasın, sadece konuşsun.
bir de merak ettiğim hala naumoski'yi sevmiyor mu:))

vselcuk dedi ki...

Bilgin Gokberk benim en sevdigim yorumcudur ya,cok farkli bir renktir medyada, her cuma ilk onu okurum gazetede, onu izlerken pazartesileri Takim Oyunu programinda, ulen keske bu adam benim arkadasim olsaydi be, arada bir bulusupta muhabbet cevirebilseydik diye dusunurum. , yalniz bazen birsey takildimi hep ayni seyler soyler durur o zaman yeter ama abi dedirtir, bu ulkenin onun gibi adamlara, kimseye gebe olmayan dogrucu Davutlara ihtiyaci var kesinlikle, bir de Turgay Demirele en iyi giydiren adamdir, Bilgin Gokberk gibi kisiler hayatlari boyunca anlasilamamis , derdini anlatamamislardir, ama onu anlayanlar icinse dinlemek cok keyiflidir .
Bu arada, ya Bilgin Gokberki taniyan varsa, ( Anil taniyormusun sen ya ) tanistirsa da beni bi oglen oturup muhabbet cevirsek :)

kutay dedi ki...

telekom muhabbeti çok hoştu gercekten..
bir de şurada yarıldım, "sivas'ın sagbekı ile sokaga cıksam herkes tanır, cenk akyolla davutpaşaya ınsek 3 kişi tanımaz, gece karanlıkta görse amcası bıle tanımaz"

bir de programda çok tartısıldı sizin de gorusunuzü merak edıyorum. efes ıstanbulda mı olmalı, bır buyukle mı bırlesmeli, aynen mı kalmalı, anadolu'ya mı taşınmalı?

zapotocki dedi ki...

ayrıca ne zaman yazısıyla ilgili bi mail atsam her zaman cevap vermiştir.

onceweekend dedi ki...

vallahi yayınlandıgı gunde dun gecede tekrarını izledim superdi. "Az kaldı rakımı mezemi hazırlayıp öyle izleyecektim programı " yorumu cuk oturmus.

X dedi ki...

Dün ben de şansa radyo programını dinledim. Dinlemez olaydım. Eleştiricem mantığıyla çok saçmalıyor bazen. Bir de programa bağlanan insanlara "huysuz"luk yapma çabaları çok gereksiz. Tamam dilinin kemiği yok ama gerisi boş bence.

Olympian dedi ki...

euro 2008 sirasinda yazdigi bir yazisi vardi, omur gecse unutulmaz:

"Geçen hafta Euro 2008'e giden avantacı lavantacı takımını eleştirdim.
Bu avantacılar gidip, yiyip içip dönüyorlar.
Her türlü vıcıklığı yapıyorlar.
Yazarak da ödüyorlar...
Bunu biri yazınca da bozuluyorlar.
Görevli gidenlerinkini saymazsak, İsviçre'den çıkan doğru dürüst bir yazı yok.
Ya saat, ya fondü-mıhlama ya çikolata...
İsviçre bu kadar değil.
Gidenlerin çoğu bu kadar."

Adsız dedi ki...

bilgin gökberkin basketbol bilgisine inanmıyorum.yaptığı yorumlarda da bir spor yazarı havası göremiyorum.onun yaptığı yorumları bizde yapabiliriz.yinede güzel bir post salsa:)

ceren