21 Şubat 2009 Cumartesi

Kupada 1. Günün Ardından

Dünün son 2 maçına yorum girememiştik, şöyle bir kısa özet de onlar için geçmek gerekir herhalde. Efes Pilsen - Beşiktaş Cola Turka maçı lig maçındakinin aynısı oldu direkt. Efes erkenden bir farkı koydu araya, sonra biraz rehavet ve Beşiktaş Cola Turka'nın farkı indirmesi, ardından bir vites yükseltme sayesinde farkın bir daha açılması. Zaten Efes favoriydi de siyah beyazlı takımın onca antrenmansızlığa rağmen -hafta içinde para sorunu yüzünden idmana çıkmamıştı oyuncular biliyorsunuz- bu mücadele gerçekten alkışa değer. Maç sonunda Cevher 20 sayıyla sahanın en skoreri oldu, Efes'te ise 6 tane adam çift haneli sayılara ulaşmasına rağmen maçın yıldızı 5 sayı yanılmıyorsam da 6-7 ribaund ile Kaya Peker oldu. Anladım bir kaç ribaundda delli gibi mücadele etti de maçın yıldızı olacak ne yaptı anlayamadık biz. Bir eleştiri de Beşiktaş taraftarına. Dün küfür eden tek taraftar onlardı. Kendi maçları esnasında maçtan umudu kesip karşı taraftaki F.Bahçe taraftarına sarmaları, sürekli küfür ederek ortamı germe çalışmaları pek yakışmadı onlara.

Son maçta F.Bahçe Ülker, geçen yılki kupa yarı finalinin rövanşını çok fena aldı. Maça Dudley'nin basketiyle 2-0 önde başlayan Telekom bir daha da skor üstünlüğünü göremedi zaten. Hatta maçın 5. dakikasında skor 12-2 idi, fark o dakikadan sonra 1-2 kez 10 sayının altına düştü yanılmıyorsam. Fena ezdi F.Bahçe Ülker. Giricek'i çok beğendim, Mirsad da Renault karşısında aldığı gazı devam ettirdi. Takım olarak da savunmada iyiydiler, Telekom ise hiç sahaya gelmemiş gibiydi. Şaşırttı bu kötü oyun beni.

Yarı final kura çekiminde ise G.Saray Cafe Crown yine güzel bir kura çekip final yolunu açtı kendine. Gerçi Graves ve Milo oynamamaya devam ederse takımın 1 numaralı adamı Hüseyin'in 3 gün üstüste maç trafiğini nasıl kaldıracağını merak ediyorum. Zaten onu da yaparsa mevcut durumda onu ayakta alkışlayan ben ne yaparım artık bilmiyorum. Adam aştı kendini. F.Bahçe Ülker - Efes Pilsen eşleşmesi ise dünkü Telekom maçından sonra bir erken final daha olacak sarı lacivertliler adına. Taraftar bugün de epey etkili olur salonda dünden sonra. Pazar günü bir F.Bahçe - G.Saray derbisi izler miyiz İzmir'de? Neden olmasın, geçen yıl NBA'de Lakers - Boston finalinin nasıl da özlemle istendiğini biliyoruz. Acaba bu da böyle bir senaryo mu diye içimden geçirmedim değil. Bence olacak da zaten. :)

Henüz Yorum Yapılmamış