14 Şubat 2009 Cumartesi

Sevgililer Günü Maç mı Olur Kardeşim? :)

Sevgililer Günü bahanesiyle maç falan izlemedim bugün. Akşam 7'de evdeydim, ara ara Beşiktaş Cola Turka - Efes Pilsen maçına baktım ama orada da pek hayat olmayınca, kombineleri peder ve biradere verip maça gönderdik diye açtık Fenerbahçe maçını. Anam o da ne biçim bir maç oldu, iyi ki gitmedik bir stada, 7 tane salladılar bizimkiler. Ulen Güiza ya sende var bir şey ya bende. İkimizden biri gitmesin artık şu stada. :)

TBL'de sürpriz olmamış. Koydum çayımı çorbamı, inceledim maçların istatistiklerini. G.Saray Cafe Crown bugün yenilebilir dediydim kendi kendime. Maçın başında da 25-14'lük bir Selçuk üstünlüğü var ama evsahibi felaket bir üçüncü çeyrek oynayınca (9-32) maçı da alıp gitmiş lig ikincisi (66-88). Milojevic 19 s, 12 r ile double double yapmış, Hüseyin ve Murat da ona destek vermiş. Evsahibinden Ufuk Kaçar ise 14 s, 10 r, 9 a ile -geçen hafta Fitch'e olduğu gibi- triple-double kapısından 1 asist eksiği yüzünden geçememiş. Bir gözüme çarpan da Atkins'in 9 top kaybı istatistiği. Takım 17 top kaybı yapmış, 9'u Atkins'den. İlginç. Selçuk TED'e yarenlik yapacak gibi sanki TB2L yolculuğunda, yaklaşık 5-6 hafta önce bu fikrimi söylemiştim İlker'e, inşallah yanılırım ama böyle giderlerse işleri zor gibi sanki. Hele ki 4 yabancının toplam sayısı bugünkü gibi 28'de kalırsa, Ufuk garibim bir tarafını da yırtsa maç kazanamazlar bu ligde.

Hafta içinde Benetton baskınıyla neye uğradığını şaşıran Telekom, bugün zorlandığı ve 30 dakika boyunca skorda kafa kafaya gittikleri maçta Kepez'i son çeyrekteki oyunuyla devirmiş (102-90). Bekir 29 atmış (5/7 üçlük yüzdesi), yanına da 7 r, 5 a koymuş. Panoramaya balıklama dalmış. Serkan'ın 20 sayısı da güzel orada. Kepez'i ise klasik olarak Fitch - Traylor - Saunders üçlüsü taşımış. 64 sayı bu üçlüden. Yetmemiş ama önümüzdeki haftalarda iç sahada falan alır maçları Kepez, kalırlar bu ligde.

Küme düştü dedik diye baya eleştirildik ama gitti artık Kolej agalar. Şayet kümede kalınacak ve bir mucizeye imza atılacaksa, bugünkü maç kazanılması gereken bir maçtı ama olmadı. Daçka maçın başında 25-9'u yakalamış. Sonra 14. dakikada fark 10'a inmiş bir kere, ondan sonra 10'a bile inmemiş bir daha. Temiz, netbir galibiyet olmuş Daçka adına (69-53). Kolej'de zaten bakıyorum Prowell + Hansen toplam 13 sayıda kalmışlar, skor da normal bu şartlar altında. 12/28 ikilik, 5/26 üçlük yüzdeleri düşündürücü. Daçka'da Leunen 20 s, 11 r, 3 a, 4 tç ile maçın adamı olmuş, Hammonds ve Banks'de toplamda 30 atıp ona destek çıkmışlar.

Hafta içinde para krizi yüzünden çalkantılı günler geçiren Antalya BŞB, maçın son dakikasında farkın 3'e kadar inmesine rağmen maçı almayı başarmış (82-79). Nefes almışlar diyebiliriz bir anlamda. Tam 5 oyuncu çift haneli sayılar üretmiş Antalya'da. Marsh 20, Mims 17 ile öne çıkıyorlar bu beşli arasında. Karşıyaka'da ise yine alıştığımız adamlar ön planda. Leon 20 s, 14 r ile Hakan Köseoğlu ise 21 s, 12 a ile çılgın performanslar çıkarmaya devam etmişler ama yetememişler. Ömer Kahyaoğlu'nun 15 sayılık peformansı ekstra geldi gözüme. Son haftaların etkili isimlerinden Benton'ın 2 sayıda kalmış olması da atlanmadan belirtilecek bir dipnot maça dair.

Haftanın maçı dedik ama Efes gayet rahat götürdü maçı. Arada Cenk'in canı sıkıldı, fark kapansın istedi, fark biraz kapanır gibi oldu, sonra Efes yine açtı, sonra Cenk'in yine canı sıkıldı falan. Böyle geçti gitti maç. 82-94'lük galibiyet Efes Pilsen'in liderliği iyiden iyiye garanti altına almasına yardımcı oldu. Haftaya da G.Saray Cafe Crown'u yenerlerse -ki bence yenecekler- liderlik cepte olacak. Sonrası da onlara kalacak. Baxter'ın, Chatman'ın, Wesson'ın performansları Beşiktaş Cola Turka için iyi bir sinyal. Hedef maç değildi pek onlar için, kazansalar ekstra olurdu, olmadı, sorun değil. Efes'te skor yine dağıldı, kimse öne çıkmadı. Derler ya takım olarak savunma yaptık, takım olarak hücum yaptık diye. Heh ondan işte. :)

Zafer Kalaycıoğlu'nun ve üstüne bir de Amerika'ya giden Katie Smith'in olmaması nedeniyle gözümdeki popülaritesini yitiren, bu nedenle kaçırdığım için pek de üzülmediğim Caferağa'daki F.Bahçe - G.Saray bayanlar derbisi ise epeyce bir farklı bitmiş (82-55). Sevgililer Günü'ne denk gelen maçı kim kazanırsa diğerine makara yapacaktı, F.Bahçe kazandı, söz hakkı onlarda. Herkesin Sevgililer Günü kutlu olsun bu vesileyle.

4 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

maşallah sen de her maç için gs bu sefer yenilebilire konsantre oluyosun. inşallah bu dileğin hiç gerçekleşmez..

capkin dedi ki...

Yıllar geçti ama Fitch yine değişmemiş..
Bildiğini okumaya devam etti..
Onu iyi tanıyanlara gönderme yaptı..Evet tekrardan serçe parmağı çıktı..Koç canlı canlı yerine taktı çekerek..

Adsız dedi ki...

Bence Fitch te çok olumlu değişmeler var.Basketbolunu çok olgunlaştırmış.Mental olarak ta olgunlaşmış mı onu Halil Hocaya sormak lazım.

Fitchte ki gelişmelerden bahsedince açmamak ayıp olurdu
Skorerliğinden bişey kaybetmediği gibi artık daha çok paylaşmayı öğrenmiş asist yönünü geliştirmiş basketbolunu her anlamda olgunlaştırmış artık gereksiz zorlamalar yapmıyor bence daha seçerek atmaya başlamış

Şu ana kadar ki ortalamaları da müthiş zaten
28 sayı 5.75 ribaund 5.75 asist ortalamalarıyla oynuyor

serpil dedi ki...

kızlarımız harika bir maç çıkardılar.. küfür olmasaydı daha güzel olacaktı. tebrikler kraliçeler.. zk ya da selam olsun :)