29 Mart 2009 Pazar

Bu da Ataman Rotasyonu

Tanjevic sonrası dönemde ülkenin en önemli kavramlarından biri haline gelen 'Rotasyon' isimli meretin dünkü Efes Pilsen - Pınar Karşıyaka maçında Ergin Ataman tarafından uygulanışı. Hani kadroda 11 değilde 10 adam olsa herkese 20'şer dakika verecekmiş neredeyse. İstatistikleri incelerken gözüme çarptı, hani hak geçmesin dercesine bir rotasyon olmuş. Aynı maçtan gözüme çarpan bir diğer istatistik de son haftaların flaş adamı Hakan Köseoğlu'nun 5 sayı - 4 asist de kalması ve tm 7 de top kaybı yapması.

11 Yorum Yapılmış:

hasanerdem dedi ki...

Ne var kardeşim hep Efes hep Efes. Bizde de oyuna giren her oyuncu sayı atmış. Bu da Ayhan Kalyoncu rotasyonu (tabi yersen), bunu da yazsana. :))

Adsız dedi ki...

macı ızlemedım ancak sınan gulerın 20 dakıka alması cok hosuma gıttı..kenarda resmen paslanıyordu..heralde hakan koseoglunun 7 top kaybında parmagı wardır..

--turgay--

Adsız dedi ki...

yani maçı izlemedik ama tahmin ediyoruz karşısında sürekli vujanic,ender ve kerem olmuştur belki zaman zaman da sinan. kolay değil tabi...

cannksk

efesliler dedi ki...

efesliler tüm maç Hakan'la uğraştı.. Bunun da katkısı oldu..:)

Adsız dedi ki...

Bu Kaya Peker'i oldum olasi sevmisimdir...

Maximo

Adsız dedi ki...

arenada hakanla uğraşanların sayısı bile efeslilerden fazladır :D

efesliler dedi ki...

önemli olan kemmiyet değil keyfiyettir..

efesliler dedi ki...

Bu arada Sinan Erdem en fazla süre alan ikinci oyuncu ki pek karşılaştığımız bir durum değil. Ayrıca izlemeyen büyük çoğunluk için söyleyeyim maça ilk 5 başladı.

HotSauce21 dedi ki...

sinan erdem?rahmetli türk sporuna ii katkı yapmıştı bu arada

Adsız dedi ki...

sinan erdem????

efesliler dedi ki...

:) tamam ya Sinan Güler diyelim... bir anlık dalgınlık deyip geçelim..:)