21 Mart 2009 Cumartesi

Renault Bu Kez Sonda Aldı (76-80)

Hep sonda kaybedecek değiller ya, bugün de onlar sonda kazandılar. Daçka - BJK maçı TV'de, bu maç livescore'da şeklinde takip ettim 2 maçı. TV'deki maç özellikle ikinci yarıda bayınca livescore'a kanalize oldum. İlk çeyreği önde kapadı Renault 15-20'lik skor ile, ikinci çeyreğin de belli bir kısmını önde geçtiler ama sonra Antalya gelmeye başladı. 25-24 ile skor üstünlüğünü yakaladılar, sonra farkı açıp 42-35'i gördüler, devre de 42-37 bitti zaten.

Üçüncü çeyrek söz sırası yeniden Renault'da idi. 10 dakikalık dilimde 7-18'lik bir seri var Bursa ekibi lehine, bu sayede de son çeyreğe 49-55 önde girdiler. Ben tabii yine biliyorum başıma gelecekleri, hazırladım kendimi Antalya'nın Renault'yu yakalamasına ve hatta öne geçmesine. Faul problemine girip, son çeyrekteki faul hakkını da 5 dakika olmadan dolduran Renault yine mi kaybedecekti yoksa? Yücel abiye kurşun döktürmesi için bir hacı hoca telefonu mu arasam diye düşünürken Renault farkı açıp 11 yapmasın mı? Dedim e artık oldu herhalde bu iş. Yok abi yine olmadı. Maç 63-63'e geldi. Gülmekle ağlamak arasında gittim geldim, orada Ahmet'in üçlüğünü gördüm, sonra Nedim'den üçlük, sonra bir daha Ahmet. Renault Fobbs ve Jones'un 5 faulle kenarda olmasına rağmen üçlerle ve Evren'le oyuna tutundu. Bitime bir hücum süresinden az kala da 3 farkı yakalayıp Antalya'nın yapacağı son hücumu savunma moduna geçti.

İşte tam orada Nedim Dal sahneye çıktı, 'Yahu bu işin heyecanı eksik biraz heyecan katalım' demiş olacak ki, gidip ligin en sağlam faul atıcılarından Green'e üçlük atış sırasında bir faul yapıverdi. Benim suratta yine bir gülümseme oluştu tabii. Ama verilmiş sadakası varmış herhalde Nedim'in, Green 2/3 attı. Sonra Gordon'a faul ve maç Renault'da. Livescore'dan bile keyif almayı başardıysam, bir de salonda olsam nasıl olacaktı kimbilir.

Renault ile ilgili son paragraf yukarıdaki fotoya dair olsun. Fotoğraf 2006-07 sezonunun son maçı olan G.Saray Cafe Crown maçından sonra çekilmiş. Hatırlayacaksınız Renault o galibiyetle ligde kalmış, hemşehrisi Tofaş TB2L yolcusu olmuştu. Yücel abi havalara atılmış, bilmiyorum bugün de attılar mı ama bir benzer yan var ki bence ligde kalmıştır Renault artık. Artık tatlı tatlı Play-Off mücadelesi verebilirler. Olursa ekstra olur, olmazsa da canları sağ olur. Benden kocaman bir tebrik Bursa dolaylarına.

Günün diğer maçlarında Beşiktaş Cola Turka Daçka'yı rahat devirdi (79-86). Bakmayın maçın 7 farkla bittiğine sırf kafadan 8 sayıyı Soner attı son dakika içerisinde. Daçka ribaundlarda 43-25 üstünlük sağlayıp, neredeyse rakibinin toplam ribaund sayısı kadar (23) hücum ribaundu alsa da berbat şut yüzdesiyle rakibine maçı verdi. Bir ara 10 farkı gördüler onlar da ama Beşiktaş sağlam vurdu geçti. Burak Bıyıktay'dan sonra 3-5 saniye içinde biten Beşiktaş Cola Turka hücumlarını görmek, hele ki Daçka gibi bir takıma karşı görmek ekstra bir tebriği hakeder bana göre. Hafta boyunca idmana çıkmayıp Cuma günü hafif bir şut idmanı yapan ama bu maçta yine döktüren Mehmet Yağmur da özel bir tebriği hak etmekte. Erdemir ise bir ara 14-15 sayı geriye düştüğü ve son saniyelere kadar kafa kafaya giden maçta Pınar Karşıyaka'yı 1 sayıyla geçip kümde kalma yolunda kritik bir galibiyete imza attı (82-81). Bu maçta iki takım da üçlük olup yağdılar resmen, bir ara her hücum üçlükle bitti abartısız. Maçın son hücumu Karşıyaka'daydı ama isabet bulamayınca 2 puan Erdemir'de kaldı, gelemedi İzmir'e.

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Erdemir'i tebrik ediyoruz, basarilarinin devamini diliyoruz. Aslanlarim benim, burada sevinmek serbesttir herhalde.

Maximo

MixBasket dedi ki...

Heheh Anıl, güzel yazmışsın. 5-6 maçta son saniyede yenilmişti Oyak, bu kez aldılar.. Nedim de 3'lük atmış hani.. Belli ki havaya girmişler.