24 Mart 2009 Salı

Şimdi Nerede? #12: Marc Jackson

Aslında nerede olduğunu çoğu kişi biliyor -birkaç hafta önce Telekom'a karşı seyrettik en basiti- ama madem nostaljik bir resmini koyacağız, hali hazırda da adam oynuyor topunu, 'Şimdi Nerede?' köşesini bir ziyaret edeyim dedim.

Tofaş'ın 2 Griffith döneminin arasına sıkışan 97-98 sezonunda pivot bölgesini teslim ettiği adamdır Marc Jackson. Zaten kariyerinde fiyat/performans olarak en iyi zamanı da o sezondu. 27 maçta oynayıp bir tanesinde bile tek haneli sayıda kalmadığı gibi 20 sayı, 10 küsür de ribaund ortalamaları yapmıştır. Yalnız adamın belden yukarısı ve belden aşağısı bariz alakasızdı birbirinden. Hani üst taraf Kambala, alt taraf M. Kemal Bitim desem çok abartmış olmam sanırsam. Kısa bir Efes macerası da yaşadı Jackson 99-00 sezonunda ama baskebolu bilmiyor len bu herif denilerekten postalanıverdiydi. Sonra zaten yolu NBA'e düştü, GSW, Minnesotta, Phila, New Orleans derken soluğu sezon Yunanistan taraflarında, Olympiakos'ta aldı. Koç Yannakis onu kadroda düşünmeyince bu yıl ki durağı ise Rusya oldu. Unics Kazan'la Eurocup'ta ilerlemeye devam ediyor paşa. En son Telekom'a 18 attı Ankara'da.

Resim Tofaş yıllarından, arkada da o dönemin fiyakalı arabalarından Tempra. SX midir SX-AK mıdır hiç de anlamam o işlerden ama beleş olduğu kesin. :) Severdik kendisini, renkli kişilikti. Jackson'ın daha da renklisi Marcus Webb'di zaten. O da ayrı bir efsaneydi.

5 Yorum Yapılmış:

efesliler dedi ki...

bu fotoğraf ve daha ilginçleri facebook'ta tofaş ile ilgili bi gruptaydı.. tavsiye ederim..

mususi dedi ki...

resmi görünce webb zannettim bir an için, doğan slx arabasının (o zaman da o meşhurdu:) arka koltuğunda oturarak kullandığı, takımdan ayrıldığın da evinde ki bütün mobilyaları parçaladığı gibi efsaneler vardır hakkında, bi maçta da burçin badem e kafa atmıştı hatırlıyorum, mike tyson ın basket versiyonuydu anlayacağın.

Adsız dedi ki...

marc jackson'ın efes pilsen'deki takım toplantısına av bıçağıyla geldiği ve bıçağı masanın üstüne bıraktığı efsaneleri de vardır...

onder dedi ki...

murat murathanoglunun marc jackson için kara delik demesini düşündükçe hala gülerim. hey gidi günler.

ymzhlk dedi ki...

tofaşta coşardı ancak efes'e geldiğinde dizinden sakatlık yaşamıştı. ondan sonra uzun süre toparlayamadı (ta ki kovulana kadar:P). golden state te aştı kendini ve neredeyse en iyi 6.adam ödülünü alıyordu. daha sonraları bir olympiakos macerası da oldu bu 2.08 lik çikolata renkli oyuncunun.