7 Nisan 2009 Salı

Banvit'te Ernak Dönemi Bitti

Son 16 lig maçının 13'ünü kaybetmiş bir takımda işlerin yolunda gitmediğini anlamak için ekstra bir basketbol zekasına ya da insider bilgiye ihtiyaç yoktur. Banvit'te oyuncular ile koç arasında bazı köprülerin atıldığı şööyle ufaktan ufaktan gelmişti kulağıma. Bir reaksiyon gösterilmeliydi öyle ya da böyle. Selçuk Ernak görevden alınmış, karşılıklı anlaşılarak. Yeni hoca Yalçın Küçüközkan. Selçuk Ernak'ın yardımcısı idi sezon başından beri. 2 sene önce Daçka'da Altar Tunçkol'un yardımcısıydı, geçen sene ise yine Daçka'da önce Atilla Çakmak, sonra da Halil Üner'in yardımcılıklarını yapmıştı. Çakmak - Üner arası vakitte ise geçici olarak head coach olarak çalışmıştı. Küme düşmez Banvit ama ciddi anlamda çaptan düştüğü kesin. Sen misin Baldwin'in ahını alan, bak nasıl çıkıyor aheste aheste. Banvit'le özdeşleşip, Bandırma'da ciddi anlamda basketbolu sevdiren adam olan Tab Baldwin'in kulüpten nasıl uzaklaştırıldığı da başka bir yazının konusu olsun. Şimdilik haberler bu kadar.

9 Yorum Yapılmış:

kenz dedi ki...

Geç bile kaldılar.Ligde en beğenmediğim 2 hocadan biriydi. Darısı Sunter'in başına.

dejavu dedi ki...

türkbasket haberi ''şok istifa'' başlığı ile girmiş. Son 16 maçının 13'ünü kaybetmiş bir koçun istifasının neresi şok etkisi yarattıysa artık.

HotSauce21 dedi ki...

sen bana birini android
Selçuk Ernak-Şahin K

24 Saniye dedi ki...

Çok fazla Banvit maçını izlemişliğim yok; lakin izlediklerimin hepsinde (en son beşiktaş maçı) Ernak'ın oldukça itici bir karakter sergilediğini söyleyebilirim. Oyuncuların kendisinden pek hoşlaşmadığı da anlaşılıyordu zaten.

Başarılı takımların neden durduk yere herşeyi bozdukları ise ayrı bir muamma! Hayatta arada bir heyecan yaşamak güzel ama bunun da iyi huylu olmazı lazım.

Adsız dedi ki...

selçuk ernek gidince işler yolunamı giricek asıl özkan kılıcın gitmesi lazım o yapmıyomu herşeyi orda

Adsız dedi ki...

Yalcini basketbolculugundan hatirliyorum, cok takim dolasmisti, ama sahada kibirli bir goruntusu vardi aklimda kalan

Görünmez Adam dedi ki...

Orhun Ene sesleri yükselmeye başlamış durumdaymış- bu nikah sezon sona erince resmiyete dökülecekmiş

Adsız dedi ki...

yalcın zayıf koçtur baya hayatta kaldıramaz banviti de o baskıyı da, kume bile düşebilir takım duşmiycegi varsa da..

' baha ' dedi ki...

tam zamaninda olmus, taraftar alip tasiycakti yoksa salonun disina.