24 Nisan 2009 Cuma

Cihan Latif

Ümit Avcı yazmış bugün, Chris Lofton'u Türk yapıp Milli Takım'da oynatma fikri harekete geçirilmiş. Yani ilk yapacağımız devşirme Lofton mu olmalı? Eyvallah leblebi gibi üçlük atıyor, eyvallah F.Bahçe Ülker'e 47 sayı atıp tarihe de geçti ve yine eyvallah kanseri yenip basketbola devam ediyor olması biz Türklerin pek seveceği türden acılıkta bir hikaye ama yok yani. Madem imkanım var, McCalebb'i tercih ederdim şahsen. Solomon'u zaten geçin ya. Sorunlu, disiplinsiz, anneanesi 5 kere, babaannesi 8 kere ölen bir adamdı değil mi o? Ne işimiz var onla? Hem zaten bizim sorunumuz 2 numarada. İbrahim, Serkan falan Lofton'un yanında berbat birer şutör, nasıl da unuttum. Çok mantıklı bir hamle gerçekten şayet doğruysa.

Solomon dedim de, geçen sene sonunda önce Turgay Demirel, sonra da Mahmut Uslu -yukarıda yazdığım sıfatları kullanarak- peşpeşe kötülemişlerdi bu amcayı. Doğru hatırlıyorum değil mi? Şimdi Mahmut Uslu bugün gelip tribündeki yerini alır, Solomon'u destekler, hatta Solomon'u en çok isteyen de oydu zaten değil mi? Ne biçim bir dünya ulan bu.

Neyse ya asıl konuya dönelim biz. Ben Chris Lofton'un ismini bile hazırladım ne olur ne olmaz diye. Cihan Latif. Patenti bendedir, eğer koyulursa bu isim, telif hakkımı isterim. Ona göre. :)

14 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

bir ara jj redicki yapacaklar diye haber çıkmıştı sevinmiştim ama lofton da ne yaa ama ben en çok kyle korver olsun isterdim tam bizim takımlık bir adam memo ikna etsin

Sarp dedi ki...

Soyad olarak Lafatan nasıl olur?:)

Lafatan soyadlı başka bir oyuncu vardı oradan aklıma geldi.

scragnoth dedi ki...

o değil de jj redick ne alaka yahu?

Erinc Atilla dedi ki...

jj, amerikan milli takiminda oynamadi mi ??

basin salliyor da, nasil salladigi belli degil...

Adsız dedi ki...

sene başında jj redicki türk yapıp milli takımda oynatıcaz diye haber çıktı hatta hido ikna etmiş falan dendi o yüzden dedim jj redickten bir anda chris loftona mı düştük onun yerine kyle korverı ikna etmeye çalışsınlar dedim bende

Alperen Kaplan dedi ki...

Oldu,benim canımda Rip'i istedi valla,bizim takıma da tam gider. Hemen getirelim Memo zaten eski takım arkadaşı onun..

Adsız dedi ki...

Olacak şey mi şimdi bu? Lofton Fener'e 47 atmış olabilir, ama sırf bu yüzdense eğer bu haber, TBF'nin başındakilere söverim.

Mixbasket

Adsız dedi ki...

bence fenere attığı 47 sayının yanında muazzam bir oyuncu olursa cok iyi olur..çünkü hido nun yanına bir şutör lazım..

Adsız dedi ki...

bence iyi oyuncu daha 23 yaşında, 10-12 sene milli takıma hizmet verir, herkes yapıyor, almanyada da var rusyada da...

Adsız dedi ki...

Lofton bi mesaj mı verdi acaba
casa maçında 61 atarak :D
bülent

Ömer dedi ki...

Bu habere cok sinirlenen Lofton, 47 yetmediyse alin size 61 demis bugun :/ :)

HotSauce21 dedi ki...

bu arada bugünkü maçta chris lofton'un 17/22 üçlük yüzdesiyle attığı 61 sayı baya bi manidar olmuş.

isim konusundaki önerim cihan laftan!

devşirme konusunda çok önceden beri fikrim aynı.bazı şeyleri çok zorlamamıza gerek yok.solomon çoktan türk yapılıp milli yapılmalıydı.bizim ender arslan'a mahkum edenler utansın.yada ne bileyim daha bi bizden gibi durabilecek bi isim el-amin yapılabilirdi.
ha illa yapılacaksa bana göre tam ihtiyacımız olabilecek bi adam hep aklımın ucunda.amerika milli takımında oynayabileceğini pek düşünmediğim ama bana göre takımımıza çok büyük fark yaratabilecek andre iguodala!
ha tabi ülkemizle en ufak bi alakası olmayan bi adamıda milli takımda oynatıp ondan özveri yada diğer bazı değerleri beklemek bi o kadar alakasız olacaktır.ama dediğim gibi ender arslan'ı izlemeye mecbur olduğumuz bi ortamda aklıma çok daha uçuk fikirler de gelmio değil...

ali dedi ki...

bugünde 61 sayı attı latif

thunderbird dedi ki...

Demek Fenerbahçe Ülker'e bir oyuncu kazandırılacak; yakışır bu takıma ne de olsa Avrupa'daki gururumuz