10 Nisan 2009 Cuma

Daçka'dan Telekom'a Sürpriz (73-77)

Maçtan önce tahmin postunda yazdığım ilk yarı tahminim tumuş, bu maçlarla El-Amin'i Play-Off öncesinde takıma monte etmek isteyecek olan Sunter'in ona fazla süre vereceği ve onun yavaş yavaş skorda üretkenlik sağlayacağı beklentim de oturmuş. Zira Tutku 1 dakika oynamış, El-Amin 35-36 dakika. Bu sürede de 21 sayı - 8 ribaund - 6 asistlik bir performans üretmiş. Serkan, Lang, Bekir hiç oynamamışlar. Devrenin 40-35 bittiğini öğrendim arkadaşımdan, sonra içimden ulan acaba Daçka bir sürpriz yapar mı diye geçirdim ama inancım çok da fazla değildi açıkçası. Bugün iyi günümdeyim demek ki, geldim baktım Daçka silmiş süpürmüş Telekom'u. Maçın istatistiklerinde farkı yaratan kategori: faul atışları. Telekom 7/8 ile oynarken Daçka 18/26 ile epeyce bir kolay sayı bulmuş. İlk 5 başlayan esas oğlanların hepsi çift haneye ulaşmış, güzel katkı vermiş. Sunter'in Telekom'una bu hafta içi yaramadı anlayacağınız, 5 günde 2 mağlubiyet. İkincilik koltuğunu kaptırmaları hala çok zor ama beklenmedik bir mağlubiyet işte. Daçka da aşağıyla bağını kopardı bu maçla birlikte.

Aşağı tarafın lig başından beri gediklisi olan Ted Kolejliler ise yerli malı kadrosuyla lig lideri Efes'e diş geçirememiş normal olarak (106-67). Efes'te Thornton'un 11 s - 9 r - 12 a performansı geçen pazartesinden sonra bugün de ışıl ışıl. Bu yıl şu triple-double kapısına dayanan, 1 ribaund, 1 asist ile şunu kaçıran çok oldu da kapıdan geçen olmadı bir türlü, bakalım kime nasip olacak. Ayrıca mavi-beyazlılarda tam 8 oyuncu çift haneye ulaşmış, 1 oyuncu 9, diğeri de 8'de kalmış. Takımda 11'den fazla sayı atan yok, en az sayı 5 sayıyla Cenk'ten. Takım olarak toplam ürettikleri 48 ribaund & 35 asist de bu yılın rekoru olabilir, bir araştırmak lazım. Maçtan bir ilginç detay da son çeyrekte 68 sayı olmuş olması. Oyuncular çıldırmış olmalı. :)

3 Yorum Yapılmış:

atakan dedi ki...

Klasik Ercüment Sunter mağlubiyetlerinden birisi oldu, senelerdir sezon sonuna dogru hep takımının ritmini düşürüp bu tarz mağlubiyetler hep almıştır. Bugun salondaydım Daçka'nın gençlerinden hiç bu kadar dirençli bir mücadele beklemiyordum. Gerçekten tam takım havasındaydılar. Hak ederek kazandılar. Bu arada İstatistiklere yanlış yansımış Tutku hiç oyuna girmedi, hatta hiç ısınmadı bile. Tutku-Bekir-Lang-Serkan Erdoğan kadroda olmalarına rahmen hiç oynamadılar. Ayrıca Wright iyileşmiş idmanlara cıkmaya başlamış bugun bench'de oda izliyordu maçı. 1-2 maç sonra tekrar izlemeye başlarız onu. son olarak 2-3 senedir Bajramovic'i takip ederim sanırsam son 2-3 senin en kötü maçını cıkardı.

Adsız dedi ki...

ataman tatmin olmusa benziyor kolej macinda!eminim basida goge ermistir!

kenz dedi ki...

Bu arada Gs, Oyak deplasmanlarında son galibiyetini 99-2000 sezonunda alabildi.Dip not olarak bunu da belirtelim.