28 Nisan 2009 Salı

F.Bahçe Ülker: 109 - St. Petersburg: 106

Solomon röportajı için Dereağzı'ndaydık bugün, gerçi tam anlamıyla yapamadık ve yarına kaldı işin çoğu ama gitmişken hazırlık maçını izledik, güzel oldu. Rus St.Petersburg takımıyla 5 periyotluk bir maç yaptı sarı lacivertliler. İlk 3 çeyreğini geriden gelerek götüren F.Bahçe Ülker; Aziz Yıldırım, Murat Özaydınlı ve Şekip Mosturoğlu'nun birden o kıç kadar Dereağzı Salonu'na girmesiyle hareketlendiler ve maçı sonlarda zorlansalar da aldılar.

Smith, Vidmar, Ömer Onan, Mirsad oynamadılar, Mrsic üçüncü çeyreğin sonlarında girdi, Rasim az oynadı, Serhat ikinci çeyreğin sonunda 8 sayı buldu (2 tanesi güzel set hücumlarının sonunda bulunan boş şutlardı), Ömer Aşık kötüydü, Giricek idare etti (Tanjevic maç boyunca Giricek ile bağıra çağıra konuştu, artık azar mı kaydı yoksa başka bir şey miydi anlayamadık), Solomon ve Green 50 dakikanın rahat bir 35 dakikasında beraber çift guard olarak oynadılar, Solomon'un dördüncü çeyreğin sonundaki üstüste 3 üçlüğü ve yine beşnci periyodun sonundaki 2 üçlüğü güzeldi, Emir de 3 tane set sonu üçlüğü sokarak iyi yüzdeyle attı. Yarın aynı takımla saat 18:00'de bir maç daha yapacak F.Bahçe Ülker. Rakipte eski KSK'lı emektar Pashutin'i, yine eski Beşiktaş'lı Meshcheryakov'u ve Nikita Kurbanov'u izlemek keyifliydi. Biz Mete abi ile 91 numaralı formasıyla boyalı alanın anasını ağlatan Milovan Rakovic'i beğendik. Hafif undersized ama iyi oyuncu, şutu da var.

F.Bahçe Ülker'li oyuncular idman atletleriyle çıktılar maça, çoğu altına kolsuz tşörtlerden giymişlerdi, bir tanesi de vardı ki uzun kollu sweat ile oynadı maçın ilk yarısını. Sonra Aziz Yıldırım azarlamış olabilir 'Bu ne lan böyle' diye, çıkardı ikinci yarıda, normale döndü Green efendi. Zaten nasıl oynar bir insan bu kılıkta basketbol yahu? Dayanamaz sıvarım ben kolları. Bir de Mrsic gibi o idman atletini çıplak vücuda giyenler vardı ki; onlar da sanki böyle pazar sabahında yataktan yeni kalkmış da maça çıkmış havası uyandırdılar. :)

3 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

maça dışarıdan seyirci alıyorlar mı? dereağzı'na gitsek kapıdan içeri alırlar mı sessiz sessiz kenardan izleyeceğiz desek?

saLsa dedi ki...

Sanmıyorum..

Adsız dedi ki...

bu maçın istatistikleri tutuldu mu?varsa blog'a koyarsanız seviniriz Anıl bey :)