11 Nisan 2009 Cumartesi

Kepez - KSK Maçında Kavga

Antalya'da maç sonunda olay çıkmış, zaten Mehmet Peköz falan da açıklama yapmış 'Kepez'i ligde tutmak için böyle oyunlara gerek yok' gibilerinden. Ben olayı direkt birinci ağızdan aldığım bilgiler doğrultusunda özetleyeyim size. Traylor'ın faullerinden sonra skor 2 farkla Kepez üstünlüğüne geldikten sonra Hakan Köseoğlu son hücumu yapmak için topu getirmiş, penetresini yapmış, Ömer Kahyaoğlu'nu topla buluşturmuş, Ömer feykini çakıp şutunu sallamış, girmemiş, Leon ribaundu almış ve yere düşerken topu potaya doğru yollamış. Bu sırada pota altındaki hakem faulü vermiş, ama baş hakem Mehmet Keseratar süre bitti diyerek faul kararını iptal etmiş.

Süre dolduydu dolmadıydı diye millet hakemle tartışırken diğer tarafta Gerald Brown Arda Urcu'nun üzerine yürümüş, samimi bir şekilde laf dalaşı yaparlarken araya Levent Bilgin girmiş, sonra Gerald o sırada Arda'ya patlatmış bir tane, Arda knock-out olup yere düşmüş, sonra Levent de Gerald'a sallamış, ortalık birbirine girmiş. Ve son olarak da Traylor ve Saunders KSK soyunma odasına girmeye çalışmışlar ama polis tarafından engellenmişler.

Fotoğraflar Antalya'dan Murat Duymuş'tan, bilgiler ise içeriden. :)

14 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Bu fur saibeye acik maclartaki hakemler nedense ya keseratar yada rusty nuran :)

vakilinchuk dedi ki...

Traylor be...Öeh...

cannksk dedi ki...

beter olsun tüm pis belediye takımları...

Adsız dedi ki...

benim duyduguma gore fitch ve gerald mactan sonra konusuyolarmıs.fitch olur bole seyler manasında biseler solemis.gerald arkasını dondugunde levent bilgin arkadan saldırmıs.olayın bası boyleymıs yani.birde halil unver gerald ın baya turkce kelime ogrendigini bilmedigi icin surekli saydırıyomus gerald a mac sırasında.masore soforlere taraftarlara falan polis hic mudahele etmemis.otobuste tas izleri duruyomus.bunu biz yapsak kıyamet kopardı.bakalım nolcak.

Adsız dedi ki...

Kavga Gerald Brown nın Arda Urcu ya yumruk atmasıyla basladı.Ksknın faul yuzdesıde 13/26 idi.3 tane daha faul atışını soksaydı ksk macı almıstı.

Alperen Kaplan dedi ki...

Şans eseri Antalya'da ve maçta idim,olayların tam da içindeydim. Bizim Edmund beni de dövecekti dur etme falan derken.

Maça iyi giren Karşıyaka idi,klasik işte içeri penetre Hakan'dan sonra da dışarı ya da içeri bir pas ve basket. İkinci yarı Hakan tökezledi,takım da tökezledi. Ama Gerald Brown'a parantez açalım çok iyi idi. Diğer Gerald(Fitch) yine 30 attı da her top elinde olursa şut bulursa atar olmadı pas verirse zaten olacağı bu ne olacak ki?

Kavgaya gelelim. Ben Selçuk Üniversitesi formamla KSK tribününde(5 taraftarları vardı) izledim maçı.. :) Son periyotta sn.hakemler ki(bi arkadaş manidar bi laf etmiş). Maçı bilerek verdiler yani Kepez'e. Öyle olunca da KSK li bazı kim olduğunu bilmediğim ama yönetici olduğuna inandığım insanlar bağırıp çağırdı zaten oradan önce ve maç boyu(özel bir bölmede oturup KSK yi destekliyorlardı,yani alkış falan).

Neyse maçın en sonunda Ömer düzgün bir üçlük attı,girmedi ve de sürenin bitmediği yüzde bir milyar, Leon ribaundu aldı üzerine biri fırladı hakemler maçı bitirdi,hem de(hangisi bilmiyorum o keşmekeşte) birisi faul çaldı.Sonrasında Ayhan Hoca falan da kotu bir şekilde gitti hakemlerin üzerine. Maç içerisinde Leon ve Benton Traktör dahil tüm Kepezlilerin tabiri caizse beynine vermişti,Fitch de Leon tarafından mükemmelce bloklanmıştı. O bloğun ardından Leon başını sıvazlamıştı Fitch'in,Fitch bişey yapmamıştı. Acısını çıkarırcasına o da Gerald Brown un başını sıvazladı,bişey yok ortalıkta Levent Bilgin denen her maçta problem çıkartan çirkef herif(burdaki Selçuk maçında da burnu kırık İlker Abinin burnuna bile bile vücudu ile vurmuştu) yine yaptı yapacağını,sinirler gerildi Gerald patlattı bi tane,ardından karıştı ortalık. Yöneticiler sahaya indi kavgaya dahil oluyorlardı neredeyse bildiğin yumruklarla. Sonra Ed ve Traktör de olaya dahil oldu,soyunma odasına giriyordu zaten özellikle Edmund polisler büyüük bir faciayı önlediler,8-10 tanesi durdu önüne hemen çıkardılar. Yanımdaki KSK taraftarları da çirkeflik nedir gösterdiler yani. Öyle bir anda sahaya pet şişe mi atılır be? oyuncuların falan kafaya patladı daha da sinirlendi KSK li oyuncular(bi de ksk li birinin kafaya geldi). Polisler de heriflerden bir ikisine bir iki cop vurdu haklı olarak. Sonra beni de çıkardılar bi foto bile alamadan.

Olaylar bundan ibaret.

saLsa dedi ki...

Detaylar için teşekkürler Alperen..

BaHa dedi ki...

Mehmet Keseratar son saniyeleri çok sever :) Benzer bir kararı da Kolej-Selcuk maçında vermişti.
Bu sezonda zaten 3 kepez maçı yönetmiş 3 de 3 :)
Bu bir şaibe değil sonuçta bir gerçek. Futbolda en iyi dediğimiz hakemler TV'lerde hakem hataları yayınlanmaya başladıkça birer birer mesleği bırakmıştı. Ama basketbol hakemleri bu konuda rahat gözgöre göre yaptıkları, görmek istemedikleri pozisyonlarla bir çok takımın canını yaktılar ama görevlerinin başında hepsi. Bunlar oldukça eyyamcılık devan eder. Alttan hiçbir hakem yetişmez. Çünkü bunların hakem hocaları da hala 30-40 sene öncenin fosilleşmiş hocaları...Basketbolda ciddi bir yapı değişikliğine gidilmeli...

Adsız dedi ki...

dün oynanan tofaş-pertevniyal maçını izleyen olduysa yorumlarını paylaşabilir mi lütfen?

Adsız dedi ki...

Bende maçtaydım. Fitche blok veren Erhan Yetimdi. Sonrasındada kafasına vuranda Erhandı. Fitch bir tepkide vermedi bu olaya. Maçtan sonrada Fitchle Brown kendi aralarında gayet sakin bir şekilde konuştular. Bu konuşmadan sonra Brown direk Arda Urcunun üzerine giderek yumruk attı. Maç içindede Brown Kepez staffına ve tribünlere her türlü sözlü ve el kol hareketlerini yapmıştı.Yani olaylarını çığrından çıkaran Brown'dır.

Adsız dedi ki...

tavsanları cıkarttıgını kendi agzıyla soyleyen bir koc,3 kepez macı yonetmis 3 nude kepez kazanmıs bir hakem,ne denli kritik oldugu belli bir macta boylesine kritik kararları curetle verebilen bir hakem.levent bilgin browna vuruyor adam arkasını donup karsılık veriyor ama ardaya denk geliyor.unver in kufurleri?bende buna inanıyorum cunku cook duydum.hatta genc sampiyonalrına bile ne denli mudahele ettigine ve cıkardıgı kavgalara bizzat sahidim.sadece hakemler degil hocalar acısındanda artık yenilenmesi gerekiyor turk basketbolunun.

Alperen Kaplan dedi ki...

Bir oyuncu bir maçta sadece tek bir oyuncudan blok yiyecek diye bir kural mı var 'Adsız'?

Ayrıca Gerald suçsuzdur,maç içinde en ufak bir hareketi olmamıştır hatırladığım kadarıyla rakip benche karşı.

Adsız dedi ki...

Alperen sen yanlış maçı izlemişsin.

Alperen Kaplan dedi ki...

Oradaki resimlerde çıkmasam ben de diyecektim de yanlış maç mı diye,ama değil. Erhan da blokladı Leon da blokladı Fitch'i...