10 Nisan 2009 Cuma

Klasikler 82738213123 (81-82)

Banvit'in F.Bahçe'yi her olmadık zamanda yenmesi (2 sene önce kupa, geçen sene Abdi İpekçi'de ve bugün yine Abdi İpekçi'de), koç değiştiren takımın genelde ilk maçını kazanması.. uzatılır daha bu liste. Maçın ilk yarısı maç gibi değildi, kaldıran attı, F.Bahçe Ülker'li oyuncular nasılsa alırım havasındaydı, Crispin dağlardan taşlardan iki üçlük yolladı, Emir onu seyretti falan filandır ilk yarının özeti. Üçüncü çeyrekte F.Bahçe Ülker araya belli bir farkı koyup tatlı tatlı o şekilde götürecek gibiydi maçı, dördüncü çeyreğin başında halı saha maçı için çıktım evden. İddaa'da üst aldık diye telefondan skor alıyordum, 70-80 Banvit üstünlüğünü duyunca cızırtı var sandım telefonda, ne 70-80 mi falan dedim. Sonra bir daha aradım, 81-80'i duydum. Bahis geldi diye rahatladım. Sonra Caner'in basketinin haberi ve Banvit galip.

F.Bahçe Ülker'de ciddiyetsizliğin faturasını Yalçın Küçüközkan ve Crispin fena çıkarttılar. Lig üçüncülüğü yarışı hayli kızıştı. F.Bahçe Ülker'in ikincilik şansı sıfır, G.Saray Cafe Crown'un biraz daha yüksek ama bana göre o da sıfır. Üçüncülük için iki ezeli rakip kapışacaklar. G.Saray Cafe Crown bu hafta Renault deplasmanında kazanırsa 2 adım öne geçiyor. O zaman F.Bahçe Ülker'in ya G.Saray Cafe Crown'u 16+ farkla yenmesi gerekecek ya da normal bir farkla yenip, bir de Telekom'un G.Saray Cafe Crown'u yenmesini bekleyecek. Tabii her maçını alarak. Şanslar eşit gibi, Banvit mağlubiyeti ekstra oldu F.Bahçe Ülker için. Abdi İpekçi'de bu yıl kaybedilen ilk lig maçı. Bu şeref de Yalçın Küçüközkan'a ait. Tebrikler çiçeği burnunda koça. Güzel, özel, anlamlı bir galibiyet.

Son haftaki Telekom-G.Saray maçı ilginç olacak ama. Telekom rakibini seçecek bir yerde. Yenilip G.Saray Cafe Crown ile eşleşmek isteyebilirler, sonuçta eğer yenerlerse F.Bahçe Ülker gelir (tabi F.Bahçe'nin G.Saray'ı yendiğini varsayıyorum burada) ve nispeten daha zor bir seri olur onlar için. Ama yenilirlerse 0-0 olur ve G.Saray Cafe Crown gelir, diğer tarafta da 2 tane horoz birbirini yer. Tercih meselesi. Bence ilk seçenek daha mantıklı gibi. Sonuçta G.Saray Cafe Crown'u yenerlerse olası bir eşleşmede 1-0 önde başlayacaklar ama o eşleşme olacak mı sizce? Efes, G.Saray'ı yenip finale çıkar, o avantaj da havada kalır. Bakalım işte, değişik bir denklem, bekleyip göreceğiz. Gerçi Sunter bu kadar detaylı düşünür mü, düşünebilir mi ondan da emin değilim. Yardımcılarına sorar belki, ne yapalım beyler diye. :)

5 Yorum Yapılmış:

serkan dedi ki...

yorumunuzdan gördüğüm kadarıyla gs bu dörtlünün figüranı oluyor, bu yoruma haksızlık diyemem ama fb ve telekom un da efes karşısında gs den pek farkı kalacağını sanmıyorum, solomon jordan değil, fenerbahçe nin umutlanması için hiçbir sebep yok.
takımların eşleşme trafiğine gelecek olursak efes gs yi ister ama yapabileceği bir şey yok, telekom da gs yi ister, onların bir şansı var, gs de telekom u ister, bu durumda fb ye efes yolu gözüküyor gibi gs sürpriz mağlubiyetler almaya devam etmezse, renault maçını alırlarsa süpriz mağlubiyet riskleri kalacağını sanmıyorum.

kenz dedi ki...

Bence asıl kilit nokta bjk ile eşleşmemek.Bjk ya 5. ya da 6. bitirecek, diğer bir deyişle ya fbnin ya da gsnin rakibi olacak.Çeyrek final için oldukça yıpratıcı bir eşleşme olur bu derbi atmosferi ve diğer turları etkiler.

Bjk için en ideal rakip gs olur, heleki önümüzdeki hafta şahenkte yenip 1-0 önde başlama avantajını elde ederse bjk, ballı börek olur onlar için.

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Galatasaray'ın hiç bir zaman FB-TT-EP kadar şansı olacağını düşünmüyorum.

Fener'in maçına gelince, söylenecek çok şey yok! Maç boyu önde götürüp kendi sahanda maçı vermek "şuursuzluk"tur...

Adsız dedi ki...

Bence Solomon Fb Ülker'e gelsede bu senenin bariz açıkara şampiyonu Efes Pilsen'dir.Telekom çok istikrarsız. Fb Ülker'e Banvit her sene bir iç saha kabusu yaşatıyor buna alıştık ve bu mağlubiyetleri play-off'larda Fb Ülker çok yaşıyacak gibi duruyor...

tarski dedi ki...

ben fb'yi, solomondan bagimsiz olarak hala en buyuk sampiyonluk adayi olarak goruyorum. yari finalde
efes'i elerler.