20 Nisan 2009 Pazartesi

Kolej Kepez'i Karıştırdı

Kepez kazanmak istiyor, istiyor da herşey de öyle lafla olmuyor işte. Sahada mücadele etmeyene ekmek yok bu ligde. Yabancılarını yollamış, etkisiz eleman Volkan Çetintahra'yı saymaz isek pivotsuz Kolej çıkıp aslanlar gibi oynayarak yenebiliyor Kepez'i. 1 hafta önce KSK maçından sonra kendisiyle yapılan röportajda 'Kepez neden deplasmanlarda başarılı olamıyor?' sorusuna 'Ben geldikten sonra deplasmanlarda hep zor rakiplerle oynadık, kendi dengimiz takımlardan bir tek Erdemir'e kaybettik. Şimdi bu hafta Casa Ted'i yeneceğiz, sonra Renault'yu da deplasmanda yeneceğiz' cevabını veren Halil Üner daha ilk haftadan yedi lafını. Tabii bunun acısı da bir şekilde çıkmalıydı takımdan. Tüm oyunculara para cezası kesilmiş, yenilgiyi umursamayan tavırlar içinde olan (nasıl bir lafsa bu) Edmund Saunders kadro dışı bırakılmış. Anlayacağınız ortalık epey bir karışık Kepez taraflarında.

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Volkan Çetintahra hakikaten bir hayal kırıklığı... Hasan Özmeriç bu sezon kendisine fazlaca bir özgüven aşılaması yaptı kendine gelmesi için, ancak mücadele etmeye çalışsa da yetenekleri kısıtlı ve fundamentali eksik bir oyuncu; alınan verim bir yere kadar.

Kepez'e gelince; keşke Halil Bey çantada keklik gördüğü Ankara deplasmanında enerjisini ev sahibi takım tribünü yerine kendi takımına yansıtsaydı, Kepez'in kazanma şansı artabilirdi. Aynı hava ne yazık ki sahadaki sporcularına da yansıdı, ve bu gerilim sayıca her dönemde az olsa da ciddi anlamda damarına basılmaması gereken bir seyirci topluluğuyla beraber takımı da ayağa kaldırdı. Barış Güney'in yaşının 2 katı kadar süredir basketbolun içinde olan insanlara dönüp de çıkışa gelin demesi oyuncuların da kafasının ne kadar dağınık olduğunu gösteriyor. Umarız güzel bir ders olmuştur. Ancak maçta olan maçta kalır, kimseye kin tutmayız. Kepez'e de kendi mücadelesinde başarılar bundan sonraki haftalarda.

Adsız dedi ki...

Volkan Çetintahra dizinden çok kötü bir sakatlık geçirdikten sonra bir daha asla ilerleyemedi ve eski halinede dönemedi.

BaHa dedi ki...

Kepez deplasmanlarda galibiyet alamaz.. Gerçi bende büyük konuştum :)
Çünkü evlerinde rakibe olsun seyircisine olsun hakemlere olsun uyguladığı baskıyı ve kötü davranışları deplasmanda yapamaz, yaptı gördük işte Kolej maçında. Gerek halil üner olsun gerek barış güney olsun, seyirciye yönelik tehdit ve fütürsuzluklarını sahada gördü. Unutmasınlar basketbol birazda olsa sahada oynanır...
Traylor ve Fitch gibi oyuncularla bile yenemiyorsa sorun bence teknik ekiptedir.

Adsız dedi ki...

Bir şey soracağım bu VTV uydu üzerinde yayın yapıyor mu ve yapıyorsa frekanslarını verir misiniz?

saLsa dedi ki...

Yerel bir kanal diye biliyorum VTV'yi. Uyduda yoktur, sanmam. Nette kendi sitesi var, videoları falan koyuyorlar oraya, oralardan takip ediyorum.