25 Nisan 2009 Cumartesi

Slam de Kapandı

Artık 'Sıradaki?' de diyemeyeceğiz. Çünkü piyasada basketbol dergisi kalmadı. Son kale Slam'di, o da düştü. Bilmiyorum farkettiniz mi ama Nisan sayısı çıkmadı derginin. Dün öğrendim onun da ruhuna bir Fatiha okunmuş. Haydi cümleten geçmiş olsun. Kimse ağlamasın ama çıkıp da. Ellerimizle gömdük hepsini.

13 Yorum Yapılmış:

# 21 dedi ki...

Kaçınılmaz son ...Yazıklar olsun...

capkin dedi ki...

Fotogolden,fotomaçtan haber okuyan basketseverlere yazıklar olsun..

http://4.bp.blogspot.com/_fVqUsK7UeU4/SfLr2dSW6nI/AAAAAAAAChU/XcyP0tE1XB0/s1600-h/fotomac.jpg

Sheed dedi ki...

kime "yazıklar olsun" diyoruz? hayır bilelim de, biz de ona göre davranalım..

Erdal Garip dedi ki...

Ekonomik krizle alakası olmadığını okudum bir yerde.Amerikadaki yayıncı ve ya yapımcı hangisiyse, onun değişmesi nedeniyle kapanmış...Emin olduğum şey ise benim için alınabilecek dergi kalmadı piyasada (NBA Türkiye, Slam, F1 Racing, ...)

Adsız dedi ki...

lofton da abartmış biraz 61 atmış... :D diyecek hiç bir şey ok

Adsız dedi ki...

Ntv Tarih veya Ntv Bilim gibi yeni bir basketbol dergisi çıkaracaklarmış galiba.Ntv Basket gibi mesela.Bende böyle duyumlar aldım...

wade33 dedi ki...

yazık olmuş..

Adsız dedi ki...

Anılcım tbbl yarı final serisi ile ilgili hiç post atmayacak mısın?

dejavu dedi ki...

Her ne kadar TBL ile alakalı 2-3 sayfa yazı olsa da her ayın başında alıp okuduğumuz bir dergiydi.

Okumayan bir ülkenin evladı olarak bunlara şaşırmamayı öğreneli çok oluyor.

Dincer dedi ki...

2 senelik abone olmuştum faydam olsun diye, mektup yolladılar bu ay, ister başka dergiye abone olun ister paranızı geri verelim diye.. Geri istedim ben de paramı..
Mektuptaki açıklamada krizden bahsetmiyordu.. Slam el değiştirmiş ABD'de, farklı bir sisteme geçmişler, o sistemle Türk okuyucularına güncel bilgi vermek olanaksızmış vs. gibisinden bişey diyolardı.. Zaten çok güncel bilgi isteyen bir içeriği yoktu aslında ama adamların dediği bu sonuç olarak..
Güle güle slam demekten başka çaremiz kalmadı..

CaRtMaNtR dedi ki...

Bu el değiştirme filan bana biraz yalan gibi geliyor.

Neyse çok değil 3-4 sene öncesine bakıyorumda; Pivot, 6. Adam, NBA Türkiye ve son olarak Slam gibi dergiler varken şimdi piyasada basketbol odaklı yazılı neşriyat kalmadı. 2010 öncesi en azından federasyonun bir kaç dergiyi destekleyip onlara sponsor bularak hayatta kalmalarını sağlamasını beklerdim.

Alperen Kaplan dedi ki...

Over-time ne alemde?

Bu arada haksızlık etmeyelim federasyona, şimdi 20-10 var ya,aaa mükemmel bir dergi o da.. TBL'nin sitesinde gördüğümüz röportajları bize kaç gün sonra aktarmasalar daha da iyi olacak da işte..

ob dedi ki...

Zamanında fast breakler pivotlar vardı herkeste alır okurdu ..Fanatık Basket vardıya var mı otesı ..
belkı ınternetın yaygınlasması belkıde ılgı cekici yazı eksıklıgı kım ılır.. gerıye soylıyecek tek soz kalır gecmıs olsun hepımıze
Dergının el degıstırmesı bahane ya da degıl basketbolun popularıtesını yıtırmeye basladıgı gercegıyle ne kadar erken yuzlesırsek okadr ıyıdır bence.
Okuyucuyu nba agırlıklı haberlerle heyecanlıdırıp basketbola cekemezsınız cunku okuyucunun kendinden olana yakınlıgı, ilgisi daha fazladır bu yuzden okuyucyu gorebılecegı oyunculara takımlara da yoneltmek gerekır
Milli takımın basarılı olmaz seyirciyi heyecanlındırmazsa ..ulkede yerlı star sayısı az olursa olacagıda budur
Ne trıbunde eskısı gıbı basketbol bılen seyırcı olur ne de basketbol okuyucusu
Yerli yıldız adaylarının bilinmeyen yonlerıyle okuyucuyu iştahlandırmak gerekır ..umarım bu işi yapan bı dergıde yakında hayata gecer

ps: Fast break te bı kaan kural yazısı vardı m. evliyaoglu hakkında hala hakkında hala acar okur eglenırım keske boyle starlar olsa sımdı de.