12 Nisan 2009 Pazar

TB2L Heyecanı Tam Gaz

TB2L'de sona yaklaştıkça ortalık daha da hareketleniyor. İTÜ, genç Çanakkale'yi rahat geçmiş, seriyi de tahminen 2-0 alacaklardır zaten. Maçın başında Tolga Tekinalp, ikinci yarısında ise İbo ağırlıklarını koymuşlar oyuna. İbo 38 atmış. Bir de David Lee Dixon'ı ilk kez gören arkadaşlarım ufak çaplı bir şok geçirmişler, yahu kaç ay önce İzmir'de gördüydüm ben, gerekli yorumu da yazmıştım şurada. Kıç ayrı baş ayrı gidiyor herifte. Öyle şişmiş yani.

Final 4'da İzmir'i temsil edecek takımı belirleyecek olan seride ise Bornova kazandı ilk maçı. Avantajı cebe indirdiler. Diğer 2 seri fazlasıyla kanlı geçmeye adaydı, öyle de oldu zaten ilk maçlar itibariyle. Tofaş Pertevniyal'i Bursa'da yenmiş ama sonraında Pertevniyal'den sağlam bir bildiri gelmiş. Basket Dergisi sitesi koymuş yazının tamamını, tekrardan koymaya gerek yok, şuradan okuyabilirsiniz. Tofaş yarı finale çıkacaktır büyük olasılıkla ama Pertevniyl'in sesine kulak vermeden de etmemek gerek.

Trabzon - Beykoz eşleşmesinden ise ilk maç itibariyle sürpriz bir sonuç çıktı. Deplasmanda galibiyeti cebe indiren Beykoz, İstanbul'da kazanmayı başarabilirse işi bitirecek. Yapabilirlerse TBL yolunda en iddialı ekiplerden biri olan Trabzon'u saf dışı bırakmış olacaklar ki ciddi anlamda büyük bir başarı olacak onlar adına. Maçla ilgili birkaç detay okudum da, gözüme en fazla çarpan ise Trabzon'lu oyuncuların bazılarının seyirciyi tahrik etmeleri, bunun doğrultusunda zaten basketbolu yeni yeni tanıyan Trabzon seyircisinin küfre başvurması ve aynı küfürlü üslubu benchteki Can Özcan'ın da göstermesi oldu. Can geçen sene Alpella'da oynarken de Ted maçında kenardan sağlam küfürler edip diskalifiye edilmişti. Geçen yıl bu vakayı gözümle görüp kulağımla duyduğumdan Beykoz maçıyla ilgili bu detaya kolayca inanabiliyorum ne yalan söyleyeyim.

Sonuçta ağır abiler Tofaş ve İTÜ çıkacak gibi duruyorlar bu silsilenin içinden. Belki Trabzon bir sürpriz yapar diyorduk ama onlar da Beykoz'a ilk maçı kaybedip işleri zora soktular. Geçen sene final grubunda Aliağa ve Erdemir'e geçilip 1 yıl daha TB2L'de kalan babalar bu yıl 1 yıl rötarlı da olsa gelirler diye tahmin etmekteyim.

6 Yorum Yapılmış:

Erinc Atilla dedi ki...

pertevniyal'in sesine kulak verme kismi bence gereksiz olmus anil...sonucta pertevniyal yazida bahsedildigi gibi 135 yillik bir camia ise, oncelikle kendilerini uc bes basari umudu icin efes'in arka bahcesi haline getirmeyeceklerdi...

muessese takimlari...belediye takimlari...ve bu tarz a takim-pilot takim ikilileri...bunlara ayri lig olusturulsa da, bizim ligimizin de tadi damagimizda kalsa...

Adsız dedi ki...

tofaş pertevniyal maçını izleyip yorumlarını paylaşabilecekler var mı acaba?

Adsız dedi ki...

Tofaş-Pertevniyal maçında son 3dk. 7 sayıyla pertevniyal önde giriyor.Tofaş aradaki farkı kapatıp 1dk. kala 3sayıyla öne geçiyor.39 saniye kala pertevniyalin amerikalı oyun kurucusunun attığı üçlük girmeyince tofaş son saniyelerde taktik faulleri iyi değerlendirip 5 sayıyla kazanmayı biliyor.

Adsız dedi ki...

pertevniyal hakemler hakkında yazı yazmış. doğruluk payı nedir maçı izlediyen yorumlar mısın?

ismail dedi ki...

beykoz maçında bende salondaydım. özellikle umut tınayın davranışları hoş olmadı. maçı beykoz hak etmişti ama son periyot geri gelişimiz muazzamdı. maça son noktayı koyan 8 numaralı beykoz guardı maçta farkı yaratan oyuncuydu. ayrıca trabzon seyircisinin baskısına rağmen hakemin etkide kalmaması takdire değerdi.

Adsız dedi ki...

tofaş- pertev maçının son periyodunda çalınan basit faulleri bende yadırgıyorum..pertev. itirazlarında kesinlikle haklıydı