18 Nisan 2009 Cumartesi

Telekom Cepten Yemeye Devam (84-79)

Telekom yine yenildi. 'Yine' kelimesini hem son 3 haftada 3. yenilgileri olduğundan hem de Antalya'nın TBL'e çıktığı geçen sezondan beri oynadıkları 4 lig maçında 4. yenilgileri olduğundan kullanıyorum. Hangisi ilginizi çekerse artık. Antalya deplasmanında son çeyreğe 7 sayı önde girdiler (52-59) ama yine galip gelemediler. Son 10 dakikada 32-20'lik bir Antalya serisi var. Ercüment Sunter şaşırmıştır kesin bu işe. Arşivimden çıkardığım bir resminde olduğu gibi 'Yahu ne yapıyorsunuz?' diye bir tepki de vermiş olabilir oyuncularına. El-Amin'in ayağı uğursuz geldi herhalde. Bu sonuçla şu anda 3 takım da 8'er mağlubiyetli oldular. Tabii akşama derbi maçın sonucuna göre göreceğiz G.Saray Cafe Crown 8 mağlubiyette mi kalacak yoksa 9'a mı çıkacak? Sunter buradan da ikinciliği kaptırırsa -ki son 2 haftada alınan mağlubiyetlerden sonra ben bile bekler oldum- direkt bıraksın bu işi. Hani bu zamana kadar bırakmadı, bari bu sefer bıraksın.

Mersin'den de bahis oranlarına göre konuşacak olursak sürpriz bir galibiyet bekliyordum KSK deplasmanında. Yanıltmamışlar, maçı baştan sona önde götürüp sonunda da galibiyet uzanmışlar (74-82). Yarınki Erdemir - Renault maçı tam seyretmelik maç oldu böylece. Renault yenerse 1 galibiyet fazlayla sekizinciliğe oturacak, Erdemir yenerse KSK - Renault - Erdemir hepsi aynı hizaya gelecek. Haftaya da Renault - KSK var. Kısmetse oradayım, güzel maç olacak o da.

Trabzonspor - Beykoz maçında ise yine nefesler kesildi, livescore'dan takip ettim. Beykoz son dakika içinde 1 sayı öne geçti bulduğu basketle. Ardından Recai ile bir basket bulup tekrar öne fırladı Trabzon. Beykoz hücumdan boş döndü, faul yapıldı, Trabzon 2 faulü de kaçırdı, Beykoz basket bulamadı, maç da öyle bitti. Trabzon final grubuna kaldı. Maçın sonlarında hakem hatası, o, bu, şu oldu mu bilemiyoruz izlemediğimiz için, izleyen varsa bir ses versin bakalım.

2 Yorum Yapılmış:

cemcomu dedi ki...

sevgili ercüment hoca ben sana ne diyim bilmem 7 sayı önde girdiğin çeyrekte 32 sayı yenirmi daha kimi alcan dicem de transfer bitti sezon sonu açıklama hazır sakatlıklar kurgumuzu bozudu :)
iddaa size oyun açmasında kaybetmeyleyelim bari

Erinc Atilla dedi ki...

transfer sezonu bitmedi...

tbl'de oynamayan oyunculari transfer etme donemi bitti...

diye biliyorum ben...

federasyon cebinde parasi olanlara yakinmak icin 7gun 24 saat, 12 ay transfer sezonunu acik tutacak yakinda...