30 Mayıs 2009 Cumartesi

Altar Tunçkol'un Antalya'sı

Yeni sezonda oyuncu bütçesini 1.5 Milyon TL olarak açıklayan ve buna bağlı olarak Doğan Hakyemez ile yollarını ayırmak zorunda kalan Antalya BŞB'de koç Altar Tunçkol görevine devam ediyor. Yönetimle olan görüşmelerinde isteklerinin hepsini kabul ettiren genç koç 2 sezondur olduğu gibi bu sezon da Antalya'da olacak. Staff'ta Gülhan Öztürk dışında kayıp yok. Peki kadro nasıl olacak? Bir kere yabancıların tamamı yolcu. Yerli kadrodan sözleşmesi bitmeyen tek oyuncu olan Yunus Akçay ve Hadi Doğan kesin kalıyorlar, Can ve Ersin için ise tüm şartlar zorlanıyor. Diğer yerli isimlerle -başta kaptan M. Kemal Bitim olmak üzere- ise görüşülecek ve durum sonra netleşecekmiş. Altyapıdan çıkan genç oyuncular Can Özbek ve Can Yalman da takımın 13. ve 14. oyuncusu olarak sezon boyunca A takımda olacaklarmış. Yabancı olarak 3 isim alacaklarını söyleyen Altar abinin yerli piyasadan ilgilendiği isimler ise küme düşen Kolejliler'den Önder Külçebaş ve Polat Kaya, Daçka'dan eski öğrencisi olan Banvit'li Oktay Yılmaz, yine Banvit'ten Umut Yenice, bir kez daha Banvit'ten ama bu sefer Genç versiyonundan 87'li Sertay Gürsu, bir diğer düşen ekip Selçuk Üniversitesi'nden Mutlu Demir, Beşiktaş Cola Turka'dan Azmi Turgut ve Aliağa'dan Ceyhun Altay. Şahsen Can ve Ersin kadroda tutulabilirse, bu ilgilenilen yerli isimler -özellikle Önder ve Polat takviyeleri- ve alınacak 3 doğru yabancıyla yine taş gibi bir takım olur Antalya.

Salsabasket özel haberidir.

9 Yorum Yapılmış:

tayfun_yurdagul dedi ki...

Polat Kaya Antalya'da çok iş yapar...

emre dedi ki...

1,5 milyon tl toplam bütçeyle Umut Yenice'yi takıma katmaları -bence- mümkün değil.

saLsa dedi ki...

@ Emre

Zaten Can ve Ersin tutulabilirse kadroda, Umut yerine Mutlu ile geçer Altar hoca orayı.. Yetmez yoksa para dediğin gibi, fazla gelir Umut.. Ama atıyorum Ersin giderse, Umut alınır, yabancı tercihinin biri de Ersin'in pozisyonunda kullanılır..

TurkSports.Net dedi ki...

öncelikle bu özel ve güzel haber için teşekkürler anıl:)

Yalnız bir düzeltme, Genç Banvitlilerden 87'li elemanın ismi "Sertay Göksu" değil "Sertay Gürsu" olacak..

geçen sene Mavikupa'da Haliç Ünv takımında bir maçta 111 sayı atmıştı rekor ve reklam yapmak için.. transfer gündemlerine girdiğine göre başarmış heralde:)

saLsa dedi ki...

@TurkSports.Net

Teşekkürler, klavyem sürçmüş biraz..:) Ben de şaşırdım şimdi nasıl öyle yazmışım diye..

Adsız dedi ki...

anıl ted de özmeriç gönderilmiş, tbf başkanlığına aday olan doktor vardı ya , yeni koçları olmuş

cannksk

Adsız dedi ki...

Doktor Selam GÖKÇE Ted Kolej'de cok iş yapar demedi demeyin..

Adsız dedi ki...

valla butce cok az geldi bana ismini yazdıgın oyunculardan bitek umut yenice katkı verir ama bence olmaz altar hoca genc isimlere yonelmeli oktay yılmaz gibi polat kaya gibi

Adsız dedi ki...

Can ve Ersini yolla Umutu,Ceyhunu,Önderi al 1,2 ve 5 numaraya iyi amerikalı getirt küme düşmeyi bırak playofa kalır takım