25 Mayıs 2009 Pazartesi

Banvit'te Yeni Sezon Planları

Banvit'in yeni koçu Orhun Ene ile sezonun son haftasındaki Renault - Kepez maçının ardından Bursa'da konuşmuştuk, kendisine ilk sorum 'Crispin'le devam edecek misin?' olmuştu. O gün devam etmeyeceğinin rengini vermişti genç koç ama kesin olmadığı için yazmamıştım. Bugün yine konuştuk, yazabiliriz artık. Crispin'in iyi bir oyuncu olduğunu, Bandırma ile bütünleştiğini ama kendi kuracağı düzende yeri olmadığını söyledi Orhun Ene. O bölgeyi tamamen yerli oyuncularla geçecekler. Mevcut kadrodaki Yiğitcan, İbrahim ve altyapıdan Şafak üçlüsüne TBL'de süre konusunda sıkıntı çeken yerli guardlardan birini ekleyeceklermiş. Böyle olunca akla gelen isimler malum. Engin Atsür ve Barış Ermiş. Eski Banvit'li ve aynı zamanda Antalya'dan Ene'nin eski öğrencisi olan Can Akın da var listede.

Mevcut yabancılardan sadece Lance Williams tutuluyor kadroda. Forte -ki zaten kendisi TB2L'deki Genç Banvitliler için alınmıştı- ve Brown da tıpkı Crispin gibi yolcular. Williams'a stepne olarak iyi bir yerli uzun düşünülüyor. Akıllara bu kez de Fatih Solak geliyor. Taliplisi çok ama Banvit de bir ihtimal alabilir onu. Toplam 3 yabancı düşünülüyor kadroda. Adaylardan birisi yine eski Antalya'lı Jamon Lucas. Hem 1 hem 2 oynayan bir isim olarak işine yarayabilir. Yunus ve Caner'in ikişer yıllık sözleşmeleri var. Erolcan'a da oldukça güveniyor Orhun Ene. Duruma göre şayet iyi bir yerli 5 numara yedeği bulamazlarsa, 3+1'e girişip +1'i yabancı bir uzunla geçebilirlermiş.

Şimdilik haberler böyle, direkt olarak birinci ağızdan, kesin ve net. Yabancılar netleştikten sonra yerli kadrosuna da ince bir ayar çekilir mutlaka. Çakışmalar olmasın, pozisyonlarda tıkanmalar olmasın diye.

9 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Bi bandırmalı olarak Orhun Ene'nin guard bölgesini yabancısız kapayacak olmasını şaşkınlıkla karşılıyorum. Crispin oyun içinde disiplinsiz olabilir, savunma yönü çok zayıf olabilir fakat izleyiciye kendisini çok sevdirmiş olan bir oyuncuydu. Ayrıca büyük maçlarda (örn:beşiktaş playoff serisi) arkadaşlarının ve bizim maçı alacağına inandığımız bir oyuncu vardı. Hadi crispin sisteminize uymuyor gönderdiniz,1 yerine 2 numarayı yabancıyla kapatmakta neyin nesi. Elimizde zaten 2 sezondur başarıyla mücadele eden savunma yönüyle ön planda olan caner ve özellikle skor yükünü çeken yunus var. banvit son iki seneyi yanlış yabancı oyuncu tercihleri yüzünden olması gerekenden daha başarısız kapadı.Bu senede yanlış tercihler yapılacak gibi geliyor bu haberlerden sonra. Ayrıca gençlere bu kadar güveniyoruz diyorlar bu sezon erolcan, yiğitcan ve ibrahimin kaçar dakka süre aldıkları ortada. Bu adamları sokakta görsem tanımam. (bi tek boydan dikkat çekebiliyorlar:D) Ha birde williams bana göre stepne olabilecek bir oyuncu(mesala yanında Hosley olursa:D). Eğer williamsa stepne aranılırsa (ki benim anladığım harvey tarzı bi oyuncu) kalite açından bence hata edilmiş olunur. Bence Orhun Ene kendisine maç alabilecek tarzda oyunculara yönelsin (Sean marshall gibi). İlacını burada ararsa bence büyük maçların altından kalkamaz. Neyse umarım derdimi anlatabilmişimdir. Sağlıcakla...

Adsız dedi ki...

banvitin bir sene daha boşa gider aha da yazıyorum buraya

cannksk

Adsız dedi ki...

Orhun Ene, Tofas'tan Gokhan Karabiyik'i da almak icin once kendisine ardindan da kulubune basvurmus.

Gokhan'in zaten Milli Takim'dan hocasiydi kendisi.

Adsız dedi ki...

stepne olarak tutulacak williams 'a 400-500 bin dolar vermek gercekten cok iyi bir düşünce tebrik ederim banviti.
ayrıca fatih solakta tam isabet bi transfer olur 12 den vururlar yani hedefi ayyy pardon 12 den ligi diyecektim ayni bu sene gibi..

Adsız dedi ki...

ben gercekten okuduklarıma inanamadım banvit bu sene de düsmemeye oynar pes 1000 kere pes

Adsız dedi ki...

ya hersey iyi hoşta bu takımda benim bildiğim eski bjklı erkan veysel,umut yenice ve oktay yılmaz da vardı hatırladım kadariyla onlardan neden bahsetmemis orhun onlar ne olcak merak ettim ?

kartallar yuksek ucar

Adsız dedi ki...

peki banvit nie başka takımların yetiştirdiği süre alamayan oyuncuları getirip süre vermeye çalişio?başkalarına süre verirken kendi yetiştirdiği oyuncular noluo?

Adsız dedi ki...

Hiç bahsi geçmiyor ama Banvit Türkiye Gençler Şampiyonası'nı 2. olarak bitirerek büyük başarı elde etti.Yabancı oyun kurucunun gelmemesi umarım gençlere final oynatan Şafak'a yarar.Henüz 1. lig için çok zayıf bir fiziği olsa da,fundamental'ıyla oldukça umut veriyor gelecek adına.Umarım İbrahim gibi o da hayal kırıklığı yaratmaz ilerde.
-yangchonchoi-

BaHa dedi ki...

Eğer bu yazılanlar doğruysa vah Banvitin haline :)
Orhun Enenin koçluktada çok eksiklikleri var. Ne biliyim bulunduğu yerlere bakıyorum hep iyi kadrolar, onun yerinde kim olsa benzer bir başarıyı sağlar zaten. Tıpkı Ergin Ataman ve Ercüment Sunter gibi... Takımda aşırı bir kadro zenginliği ekmek yoksa pasta , su yoksa meşrubat tarzı takımlar sonuçta. Bunlar geçse bir Selçuğun, bir Aliağanın bir Kolejin başına da görsek koçluklarını...
Bütçeler arası anormal bir uçurum sonuçta lig başlamadan kimler playyoff kimler 2. lig az çok tahmin edebiliyoruz.