14 Mayıs 2009 Perşembe

Başkentte 2 Oldu

Maçtan önce Kimani'nin -aynı sezonda ikinci kez- kadro dışı kaldığı haberi geldi. Bunun üzerine Telekom Lang'in yokluğunda -Asım dışında- tam bir 5 numarası olmamasına rağmen Dudley & Bajramovic ikilisiyle Mersin'e fazla gelir, güney ekibi üçlük konusunda azıtmazsa maç sonunda rahat çift haneli fark olur diye düşünerek ayrıldım şirketten. Dışarıda birkaç iş vardı onları hallettim, maçı kaçırdım, eve gelince skora baktım, 80-78'i gördüm. Dedim Lofton kaç üçlük attı acaba? Eee Mersin takım halinde sadece 8 üçlük sokmuş. Nasıl oldu o zaman bu? Faullerle attılar desem orada da topu topu 9 kez gelmişler faul çizgisine. Oha!! İkilik yüzdesi 24/44, bu şartlar altında. Ve bu 24 başarılı isabetin 3 tanesi haricindekileri tamamen boyalı alandan. Kağıt üstüne göre ters bir durum. İki taraf da birbirinin uzunsuzluklarını değerlendirmiş yani he?. Ümit Sonkol 20 sayı - 8 ribaund - 2 asist - 1 top çalma 2 blok ile bir hayli ekstra oynamış, McCalebb yine istatistik kağıdının her bir yerini doldurmuş. Telekom ilk yarıda 10 sayı farklık dezavantajı görüp, devreyi de 7 sayı farkla geride kapamasına rağmen Mersin'in üçüncü çeyrekteki kötü ofansif performansını (İlk 4 dakikada 2, çeyreğin tamamında 13 sayı atabilmişler) değerlendirip son bölüme önde girmiş. Final bölümünde farkı bir ara 7 sayıya kadar çıkartsada bitime 54 saniye kala İnanç'ın basketiyle 77-78 geri düşmüş. Maçı getiren ise kalan sürede 3/4 faul ile oynayan El-Amin olmuş. El-Amin dedim de evsahibinin dakika dağılımında El-Amin'in 28:35 dakikasına karşılık Tutku'nun isminin yanında 15 dakika yazıyordu. Sadece 2 başarısız ikilik denemesi dışında potaya da bakmamış, e asist de yapmamış. Bilmem sadece benim mi dikkatimi çekti bu? El-Amin gerçekten çoğu kişinin söylediği gibi takımın altına dinamit mi koydu? Bunun cevabı bu seride olmasa da bir sonraki seride ortaya çıkar elbet. Maç sonunda Ahmet Kandemir almış sazı eline. Hakemleri eleştirmiş, 'Seviyelerini yükseltmeleri gerekiyor' demiş. İkinci kez kadro dışı bıraktığı Kimani için ise 'Bir daha ikimiz aynı ortamda olamayız. Uzunsuz kalabiliriz, dert değil. Kimse takımdan büyük değildir' cümlesini kurup bilet kesimini gerçekleştirmiş. Ümit - Nedim - İnanç üçlüsüyle 4-5 numarayı idare etmesi muazzam başarı yalnız şu maç için.

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

vay be ahmet kandemire bak sen hele!!!
iste bu be coach dedigin play off u garantiliyince yollarsın tabi kimani yi.sezon icinde neden yollamadı acaba merak ettim.
eeeeee ne de olsa artik görevini tamamladı 50.000 tl play off primini aldi.erken tatil rezervasyonundanda yararlanmak hakkı bence...

dejavu dedi ki...

Kimani'nin yokluğunda gösterdikleri mücadele çok iyiydi ama maç içinde birçok hata yaptı hem Mersin'li oyuncular hem de Mersin benchi. Yoksa son topa falan kalmayacak bir maçtı kesinlikle, Telekom'un El Amin sonrası değişen oyun şekli devam ediyor. Bu şekilde Fenerbahçe Ülker'e rakip olmaları imkansız, çok rahat süpürülürler bir sonraki turda.

Lofton eli sıcak olduğu gün 20 şut kullanıp bir sonraki maç 4-5 şutta kalan bir oyuncu, maça da 2/2 ile başladı sol dipten, acaba dedim ama devamını getiremedi. Takım halinde iyi başladılar aslında 4/4 ile atıp dışarıdan molayı aldırdılar Telekom'a.

Dar bir rotasyonla oynadığı için Mersin faul yapmaktan kaçındılar maç boyunca. Telekom savunmasını zaten biliyoruz, ilk çeyrekte iki takım total 3 faul yaptılar ve hiç serbest atış çizgisine gidilmedi. İlk serbest atışlar 13. dakikada geldi Oscar Torres'den. İkinci çeyrekte kenardan Altan - İnanç gelerek savunmada az da olsa bir sertlik sağladılar ve kaptıkları toplar sonrası bulunan fastbreaklerle 10'a kadar çıktı fark. İki takımın da savunması evlere şenlik olduğu için ufak bir direnç gösteren avantaj sağladı maç boyunca.

Son toptan öcenki faulde Keseratar hava atışı kararı verdi, Ali Şakacı faul çaldı. Faullük birşey yoktu bence, yerde top kapma mücadelesinde hava atışı kararı doğru olanıydı ama faul karaı çıkınca Kandemir çıldırdı kenarda. Maç sonu da sahaya girerek hakemlerle tartıştı, oyuncuları sakinleştirmeye çalıştı onu.

2-0'dan sonra tatil moduna girmemişse eğer Mersin 3. maçı evinde kazanacaktır.