7 Mayıs 2009 Perşembe

Bornova - İTÜ Maçında Olay

İzleyemedim maçı, hoş zaten evde olsaydım da izleyemezdim, zira SkyTürk diğer maçı veriyordu. Ama salonda görevli, yetkili -ne derseniz öyle diyin- biriniden aldığım bilgiler pek de hoş değil şahsen. Maçın ikinci yarısının başında 2 otobüs Bornova taraftarının salona geldiği haberi alınıyor. Kapıdaki polislere haber salınıyor, aman iyi arayın, iyi tarayın diye. Neyse kalabalığın içinden bir kısım sarhoş taraftar ayıklanıyor ve Bornova taraftarı içeri giriyor. Sonrası? Koltuklar kırılıyor, küfürlü tezahüratlar başlıyor, İTÜ benchine ağır hakaretler geliyor ve en sonunda sahaya dalıyor taraftarlar. Bu sırada İTÜ maçta iyi bir ritm yakalamış ve üst üste basketler bulmuş durumdaymış. Ve işin bir diğer trajikomik tarafı; hakem Murat Biricik sahaya taraftar dalmasına rağmen maçı devam ettirmiş. Neyse sonra kenardan ve saha komiserinden gelen bağırtılara uyanmış da maçı durdurmuş. İTÜ de o aradan sonra bir daha toparlayamamış. Söylenen bu. İTÜ bu yüzden yenildi diye bir şey denmiyor yalnız aman. Yanlış anlaşmayalım. Sadece bilgi. Kırılma anının böylesi harici bir durumdan kaynaklanması ince ama atlanmaması gereken bir detay. Arada birkaç kişinin burnu falan da kırılmış bu arada. Öyle masum bir olay değil yani. Çıkar yakında kokusu basında. Elbet vardır maçı yerinde izleyen birileri.

4 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

hocam,

bu sitedeki reklamlardan cebine birşeyler kalıyor mu merak ettim...

cannksk dedi ki...

len kalıyosa yazın bişey ısmarlamam bak :D

Adsız dedi ki...

olaylar turbun ıcınde cıktı goztepe taraftarları ıcıp ıcıp gelmısler ama saha ıcıne olaylar gırdıgınde mac zaten durmustu ..mac durmasada ıtunun kazanma sansı yoktu bence ayrıca hıc haketmedı..recep sen o takımı kaldıramadı kocluk olarak..ıbrahım ı dısarı aldı ıkıncı perıyot takım 6 sayı magluptu 6 sayı one gectı..sahada savasan oyuncular vardı orcun derya huseyın salıh tolga tekınalp vardı mac 15 e gııdyordu ama yıne ıbo ıle harunu soktu ust uste sonra tekrar bornova yakaladı ıtuyu...tebrıkler bornova...

Adsız dedi ki...

Maç oynanırken sahaya kimse girmedi. Hakem maçı durdurduktan sonra sahaya girenler oldu. O ana kadar tribünde oturan biz İTÜ lüler dışından tahminince çok az sayıda Bornovalı izleyici vardı salonda. Ama Polisler olaya tam zamanında müdahale ettiler.