6 Mayıs 2009 Çarşamba

Bornova'ya Bak Sen

Bornova bu final grubunun en zayıf halkasıydı değil mi? Taş gibi takımmışlar da haberimiz yokmuş vallahi. Bugünkü maçları izleyemedik haliyle ama Tofaş'ın İTÜ'yü son topta yendiği haberini alınca, ufak bir hesapla Trabzon Bornova'yı yenerse çıkmış gibi birşey olacak demiştim. Ama dedik ya işte, bu final grubu beklenen sonuçları bize vermemesiyle ün yaptı. Bugün de bu huyunu elden düşürmemiş. Günün sonuçları ve oluşan puan durumu şurada. Uzun uzun yazasım yok, zaten izleyemedim de. Yarın 2 maç da aynı saatte. Biri Kepez'in, diğer Antalya BŞB'nin salonunda. Yarınki maçları kazananlar çıkıyor, diğer 5'er maç hikaye. Uzun bir 2 saat olacak orası kesin. Yarın ne yapıp edip izlemem gerekli diyorum ama yok halı saha maçı var, o da yalan. Puuu.

3 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

İki maçında aynı saatte olucağından şimdi haberim oldu.SkyTurk acaba hangisini yayınlayacak ? Tahminim altyapıları 2sinide dönüşümlü yayınlamak için yeterli değildir..

Bugüne gelirsek, İbo ilk yarıda sönüktü ama ikinci yarı 20 atarak takımını ayakta tuttu ve İtü maçın 2. yarısının büyük kısmını önde götürdü...Ancak bir Dixon durumu varki, gün geçtikçe,izledikçe vahimleşiyor durum..Çok mu aramışlar bu adamı...İyice hantallaşmış , iyice pısırık bi adam olmuş eskisine göre... Bi de geldiğinden beri 20 kg vermiş,zahmet olmuş...Ulan insan bi etrafına bakar, diğer takımların toplam 36 oyuncusunu karşısına koy bu adamın, kıçını dönüp oynadığı zaman içeride yıkamayacağı, smaçla bitiremeyeceği pozisyon olmaması lazım...Ama adamın hiç o taraklarda bezi yok, önünde zıplayan topa elini uzatıp almaktan aciz, yorgun...Bugünde 7 sayı 14 ribaund la oynadı...Hadi hepsini geçtim, bu kadar da kötü faul atışı kullanılmaz ki be kardeşim..Baktım araştırdım ; Konya'daki ilk maçta Trabzonspor'u yenerlerken 8 de 2 , ikinci maçta Tofaş'a mağlup olurken 7 de 3,üçüncü maçta Bornova'yı yenerken 4 te 4 (!), dün Antalya'da Trabzonspor'a yenilirken 6 da 3, bugün de Tofaş'a yenilirken 4 de 1 attı...

Totalde 5 maçta 29 da 13 serbest atış atmış....

Sezon içindede 84 te 37 atmış %44 ile....

Ulan insan utanır , 31 yaşında adamsın ; ilkokullar arası maçlardan, gözümüzü kapatıp rastgele bir takımdan 5 oyuncu seçsek , 3 tanesi %44 ten daha iyi serbest atış atar be :)

Bornova maçına gelirsek ; maçın adamı Scott Merritt'ti.Sakatlığın etkilerini ufakta olsa atmış gibi gözüktü ve çok önemli katkı yaptı bu sezonun en önemli maçında.Scott yarında böyle oynarsa, Bornova herkese inat lige çıkar gibi duruyor.Umarım sonları Aliağa gibi olmaz..Kaldıki bugün hakemler hafiften Bornova'nın yoluna taş koymaya çalıştılar bence ilk yarıda.Ancak Bornova aldığı sonuçla,bazılarının yoluna taş koydu ve işleri karmakarışık bir şekilde son güne bıraktı..Yalnız olası bir her takımın 3 er galibiyeti durumunda genel averaja bakılınca umarım Bornova bugün kaçırdığı 14 serbest atışı aramaz.(21 de 7 ile %33 attılar )

Farkındamısınız bilmiyorum ama bu sezon Bornova ,Trabzonspor'u 4. ye, aynı şekilde Tofaş'ta İtü'yü 4. ye yendi..:)

Bir başka ilginç ayrıntı, şu an grupta son sırada olan İtü +3 averajı ile en iyi genel averaja sahip :)

Hazır ilginçliklerden açılmışken konu; sahada mücadele eden 4 takımın kadrolarında toplamda 3 tane Can, 3 tanede Serdar var :)

Devam edelim madem :) Hiç dikkat ettinizmi ? Kadrolara bakıldığı zaman, Tofaş'ı bir kenara koyalım ; yolu Bursa'dan geçmiş,Bursa doğumlu, Bursa takımlarının altyapısında yada A takımında oynayan bir sürü oyuncu var...Kim bunlar ? Bornova'dan Serdar Yavuz,Sercan Topçu ,Fırat Aydemir ,Yalçın Azizmahmutoğulları; İtü'den Salih Uğraşan,Trabzonspor' dan Kerem... Bir bakışta 6 oyuncu, belki dahada vardır dikkatimden kaçmış olabilir..

Geçen hafta burda kullandığım oyda, lige kimler çıkar anketinde biraz duygusallıkla karışık Bornova ve İtü lehine oy kullanmıştım. Bornova'nın oynadığı basketbol,mücadelesini hayranlıkla ve ilgiyle izlemeye devam ediyorum.Fırat Aydemir'in davranışları olmasa, hakikaten çok sempatik,çok renkli bir takımlar.İtü ise Pegasus'un kısmende İbo'nun hatrına ligde yer bulsun isterim ama galiba bu iki takımdan biri TBL de yer bulabilecek seneye...

Unutmadan, bugün salonda ilk defa Bornovalılarında bir pankartı vardı.Sesleri gelmesede, 'Bornova sizinle gurur duyuyor' pankartını görmek güzeldi :) İtü'lü öğrenciler sayılarını arttırmışlar Konya'ya ve Antalya'daki ilk güne göre.Yaklaşık 200 kişi kadarlardı,yarın dahada kalabalık olabilirler...Trabzonspor taraftarı 2 gündür maçlarının ilk 3 periyodunu üst katta izleyip,son periyotta alt kata inmek için çabalıyorlar; ilginç :)

Kalpler önce Bornova ile... Hak eden kimse, çıkıcak 2. takımda o olsun...

Saygılar...

forza_bursa

kenz dedi ki...

Her halükarda kazanan çıkacak, kaybeden çıkamayacak.Bu durumda neden 2 maç da aynı saatte oynanıyor, neden 2 final zevkinin 1'inden mahrun bırakılıyoruz?Baştan böyle programlanmıştır -ki doğrusu da odur normalde- fakat şu anda birbirini enterese etmeyen 2 maç söz konusu.Minik bir değişiklikle bir maçı 18.00'da diğer maçı 21.00'da başlatsalar fena mı olur?

BaHa dedi ki...

Lige çıkacakların bugün oynanacak maçlarla belli olacağı bir ortam oluşmuşken, klasik bir statikoya daha şahit olduk. Program !! Ey Federasyonnn... Değiştir kardeşim şu programı da maçların saatini de kafanı da?

Sert savunması ve hızlı hücumlarıyla İTÜ-Bornova maçındaki favorim Bornova.
Dün Trabzon yenseydi bugün Tofaş maçı cok komik geçecekti ki neyseki olmadı.

Dün Trabzon gününde değildi, Tofaştaki guard sorunu da malum. Favorim Trabzon.

Geçen senenin bir benzeri olabilir :) Erdemir-Aliağa gibi aradan sıyrılacak gibi geliyor.

Faakattt :) atanacak hakemleri daha göremedik. Keseratar, Rüştü Nuran ( gerçi bu haftaki Oyak-Kepez maçı hakemi :) ) atanırsa değişir.
Açıkcası o hakemlere güvenmiyorum. İTÜ ve Tofaş ittirilebilir...

İTÜ ve Tofaş çıkamazsa da federasyonun B planı devreye girer :)
Playout ...