22 Mayıs 2009 Cuma

Dodo Antalya'dan Kopuyor mu?

Antalya BŞB'nin yeni yönetimiyle yaptığı toplantıdan uzlaşamadan ayrılmış Dodo. Haklı da ama. Yönetimin staff ücretleri dahil yeni sezon için belirlediği bütçe 1.5 M TL imiş. Zaten takımın bu yılki bütçesi 2.5 M $ idi. Attan inip eşeğe binmek gibi bir şey oluyor bu. Bir yandan hedef büyüteceğiz hikayeleri, diğer yandan parasal anlamda küçülme. Dodo 'Hayır' demiş, kalkmış masadan tabii. Ama başkan Akaydın haber yollamış, pazartesi Dodo ile görüşeceklermiş. Olay pazartesi günkü Akaydın & Hakyemez görüşmesinden sonra netleşecek yani. Dodo 'Varım' mı der yoksa 'Yokum' mu der, orası başkana kalmış.

4 Yorum Yapılmış:

cannksk dedi ki...

bizim kaç yıldır o kadar yaw bütçe :D

Adsız dedi ki...

Menderes Türel döneminde yanlış hatırlamıyorsam 40.000 TL aylıkla Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımının başına getirilen Sayın Doğan Hakyemez ile yollar ayrılıyor.
Başkan Mustafa Akaydın, Doğan Hakyemez ile anlaşmaya varmak istediklerini, görüşmelerin sürdüğünü söylese de, Sayın Hakyemez'in istediği aylık yaklaşık 10 Büyükşehir Belediye Başkanının maaşına denk geldiği için görüşmeler sona ermek üzere.
Yani olumsuzluk had safhada.
Durum böyle iken, Sayın Doğan Hakyemez'in maaşını 25.000 TL'ye düşürdüğü şeklinde dedikodular da yok değil. Yakında kokusu ortaya çıkacaktır. Eminim.
Ancak Doğan Hakyemez gibi bir isim, neden 40.000 TL'den 25.000 TL'ye indirim yapsın ki?
İşte bu kafa karıştırıyor.
İddialar çok. Bunlardan birisi de, bir menejer vasıtasıyla Büyükşehir Basketbol takımına alınacak basketçilerin seçiminde Doğan Hakyemez'in tek seçici olacağı şeklinde. Menajerin ismi de belli. Bende saklı.
İddialar bununla da sınırlı değil.
Bir iddiaya göre de, bu menajer sadece getireceği basketçilerin değil, şu anda Büyükşehir Basketbol takımındaki tüm basketçilerin de menajerlik hakkını alacakmış.
Sebep?
Siz tahmin edin... Ben yorum yapmayayım.

Hasan Coşkun

Adsız dedi ki...

Belediyeler kimin parasını, ne için, kimlere akıtıyor? Ayda 40000 TL ile kac küçük sporcunun temel masrafları karşılanır? Belediyelerin gösteri uğruna bu paraları harcamasını, adına da kente sporu sevdirme etiketini yapıştırmasını kınıyorum.

Adsız dedi ki...

Hasan Bey;

Öncelikle; yerli oyuncuların tamamının menajerleri var. Bu nedenle de takımdaki 8-9 oyuncunun birden menajer değiştirmesi sırf Doğan Hakyemez'in isteğiyle olacak bir iş değil. Yabancılar konusuna birşey demiyorum; geçmişte; başka insanlar tarafından yapılmış bir konu; mümknüatı vardır.

Yalnız sonuç oalrak; eğer 25000 tl konusu doğruysa( Doğan hakyemez doğru adam mıdır tartışılır; ama bir sportif direktör için gayet normal bir maaş; modern basketbolda) Doğan hakyemez'in vazgeçtiği para 180 bin lira oluyor. Eğer; 1.5 milyon Tl lik bütçeden de; sırf komisyon alrak 180 bin ytl den bir çırpıda vazgeçmesini sağlayacak bir kazanabiliyorsa ; valla şahsen helali hoş olsun diyorum.

Sonuç olarak; bu 25bin TL ya indiriyor; buna karşılık; herşeyi kendisi yapacak konusu pek ianndırıcı gelmedi. Bunun yanı sıra ; bu dediklerinizi saten 40 bin lira maaş isteyerek de yapabilir :)