10 Mayıs 2009 Pazar

Doğa Koleji Dünya Şampiyonu

İstanbul'da düzenlenen Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası finalinde Sırbistan'ı 86-64 yenip Dünya şampiyonu olan Doğa Koleji'ne kocaman bir tebrik gönderiyoruz. Almanya'nın turnuvadan çekilmesi nedeniyle çağrılmışlardı turnuvaya. Futboldan örnek verecek olursak Euro 92'de Danimarka'nın yaptığı işin bir benzerini becerdiler diyebiliriz. Enes Kanter her zaman olduğu gibi yine başrolde. 19 sayı - 24 ribaund - 2 asist - 3 blok ile oynamış. Bre yavrum çılgın mısın? Yalnız haftalardır sakat diye F.Bahçe Ülker kadrosuna girmeyen bir Enes'in lise turnuvalarında patır patır oynaması da ayrı bir soru işareti benim kafamda. 2 hafta önce A takımın yaptığı idman ve hazırlık maçlarında da yoktu sonuçta. Ayrıca bir olay da şu: Bu turnuvanın Doğa Koeji ile birlikte en büyük favorisi konumundaki Yıldızlar Koleji turnuvayı ancak ve ancak 5. bitirebildi. Halbuki 2 takım da gruplarından 1. çıkmışlardı. Ama turnuva yetkilileri bir katakulli yapıp normal şartlarda finalde kapışması gereken bu 2 takımı finalden önce karşılaştırdılar. Kazanan Doğa Koleji, kupaya da uzandı. Tahminen Yıldızlar Koleji kazansa, kupa bu sefer de oraya gidecekti. Yıldızlar Koleji tarafından organizasyonda bir kural hatası yapıldığı ve Doğa Koleji'nin diskalifiye edilmesi gerektiği yönünde açıklamalar var. Bakalım bir şey çıkacak mı?

8 Yorum Yapılmış:

# 21 dedi ki...

Anılcığım Doğa Kolejiyle Yıldızlar koleji Antalyadaki Türkiye şampiyonasında finalde karşılaşmışlardı , maçı yıldızlar kazanmıştı.

Doğa Kolejini dönüşte Istanbul'a taşıyan uçağın kabin ekibindeydim. Yardımcı antrenörlerden biriyle epey epey muhabbet etmiştik , Enes o zaman da sakattı.Hatta yarı final maçında tam ipler koptu derken sakat makat dinlemeyip bunu oyuna almışlar , 3 tane smaçla işi bitirmiş falan ..

Enes ciddi ciddi sakat yani.

Diğer katakulli olayını bilemiyorum , ancak Doğa koleji pek de muzdarip değildi yenilgiden. Neticede ikimiz de gidiyoruz Dünya şampiyonasına falan diyorlardı.

Neyse işte , ilgi & bilgi ;)

Tebrikler Doğa koleji , tebrikler Enes ;) Yine her zamanki gibi muazzam bir performans...

Ha sakat hali buysa iyi halini düşünemiyorum :)

cannksk dedi ki...

ya bu katakulli dedikleri doğa'nın başka okuldan oyuncu oynatması, son anda böyle bir karar çıkarmış turnuvayı düzenleyen kuruluş ve sadece doğa kullanmış bu hakkını hatta formula1'deki muhabbet gibi biraz üstü kapalı bir hak imiş. nereden biliyorum bizim ksk gençlerinin guard'ı orhun'u aldılar da ondan...gerçi pek sayı atmamış dakikalarını falan da bilmiyorum

serpil dedi ki...

dünya ikincisi olan fenerbahçeli kızlarımızı da tebrik ederiz. bir kaç sene sonra onlar da şampiyon olacaklar bundan eminim.. doğa kolejine tebrikler..

Adsız dedi ki...

bu dünya şampiyonaları önceleri takımların başka okullardan oyuncuları kadrolarına dahil etme imkanı oluyor, bir çok takımda kullanıyor bunu... yıldızlar koleji banvit'ten şafak edge'yi kadrosuna dahil etti

coach dedi ki...

bütün iddalara bilgim dahilinde cevap veriyim sizlere...almanyanın turnuvadan cekilmesiyle degil normalde düzenlecek ülkeden 2 takım katılıyor fakat ceyrek finalde 2. olan eleniyordu ama almanya cekildigi icin doga turnuvaya öteki torbadan girdi ve normalde ceyrek finalde eslesmesi gerekiyordu ve 2 takımda finalde eşlesip macı oynayabiliyordu ama son gece kural degismis ve ceyrek finalde oynatmıslarr.enes konusuna gelince ise ciddi sakat ama gecti gibi bişey sakatlıgı doktoru sadece maca izin veriyor zaten doga enesi cok az kullandı kritik maclarda soktu.ve ayrıyetten sunu söliyim yıldızlar koleji hic bosuna bagırmasn öyle böyle diye madem öyle böyle kural degiştigi günün sabahı bunu ortaya koysaydı onlar zaten dogayı yeneriz diye agızlarını acmadılar kücümsediler ve sonucu gördüler

keymark9 dedi ki...

bildiğim kadarıyla doğa kolejinin çoğu fb altyapısında oynuyor yani demem o ki alttan da çok sağlam geliyoruz... :)

tozlu parkeler dedi ki...

Enes şu sıralar Gençler Türkiye Şampiyonasında forma giyiyor. İlk maçında yine double double katlayarak yaptı.
Sakatlığı ciddi, üzerine aşırı derecede yüklenince sorun yaşıyor haliyle. Bir de yaşı gereği halen fiziksel olarak gelişiyor, neredeyse her düzeydeki milli takımlarda oynuyor, Fenerbahçe'nin yıldız ve genç takımlarında yer alıyor üstüne bir de A takım. Çocuk fizik olarak çöktü. Bu durum gelişimini de olumsuz etkiliyor olsa gerek.

tozlu parkeler dedi ki...

Bu sırada Doğa kolejinde Enes dışında; Erkan Batuk, Kerem Hotiç Erbil Eroğlu ve Ömer Sancaklı Fenerbahçe altyapısında oynayan oyuncular.