19 Mayıs 2009 Salı

Efes de Yarı Finalde (60-87)

Neyse ızdırap seri de uzamadan bitti. Izdırap seri diyorum çünkü kendimi Daçka'lı oyuncuların yerine koyuyorum ve bu seriye hiçbir şekilde motive olamayacağımı düşünüyorum. Öyle ki kazara 1 galibiyet çıkartsalar, herkes vay Efes seriyi bir maç daha uzatmak için maç verdi diyecek, onların emeği boşa gidecek. Ne bileyim saçma sapan bir seri işte. Daçka Telekom'la ya da bir başka takımla oynasa çok daha farklı bir motivasyon içinde olurdu diyelim ve maç hakkında söylenecek cümlelere geçelim.

Maçın ilk yarısı savunmasız, ama kaçan şutlar nedeniyle nispeten az skorlu geçti. Devrede skorbord 35-33 Daçka üstünlüğünü gösterirken film üçüncü çeyrekte koptu. Ergin Ataman'ın bu yıl bol bol başvurduğu ve bu tip rakiplerini genelde haşamat ettiği ön alan baskısı devreye girince Daçka'lı gençler afalladılar. Yarı sahadan çıkar çıkmaz, bazen daha çıkamadan topları kaybettiler. Bol bol sayı yiyip, bol bol da çember dövdüler. İlk 20 dakikada 33 sayı bulabilen Efes, bu çeyrekte 31 sayı bulup rakibine de sadece 8 sayı izni verince işlem bitti. Hoş o olmasa da, oyun planlarında üçlük isabetlerinin büyük bir yer teşkil ettiği Daçka'da bu maçın sadece 3 isabetli üçlükle kapanması da başlı başına bir farklı yenilgi nedeniydi ya neyse.

Sabah sabah tekrarı vardı maçın Spormax'te, orada baktım. En keyif aldığım an ikinci çeyrekte aynı pozisyon içinde 2 ayrı potada Shumpert ve Banks tarafından kaçırılan smaçların olduğu ralli idi. Onun dışında bir kasvet, bir sıkıntı, sabah sabah içim bayıldı. Şimdi de derbinin tekrarı başladı, biraz da ona bakalım.

2 Yorum Yapılmış:

tozlu parkeler dedi ki...

Efes uzun süredir üst üzey mç oynmıyor. Ve bnce final serisindeki en büyk handaı bu olacak. Yarı finalde de muhtemelen maçları şut idmanı gibi algılyan bir Galatasaray'a karşı oynayacaklar.

efesliler dedi ki...

gscc savunma yapmaya karar verirse efes çin final öncesinde iyi bir hazırlık olur.. hem rakip tribünler önünde oynamaya da tekrar alışır..