3 Mayıs 2009 Pazar

Engelsiz Aslanlar Yine Şampiyon

Geçen seneki başarıyı yine tekrarladılar. 2-3 gün önce grup maçında yenildikleri rakiplerini finalde 82-73 ile geçerek bir kez daha 'En büyük' oldular. Çok takip etmiyorum, edemiyorum desem daha doğru olur. Ama G.Saray'ın kadrosunun zaten Avrupa'nın hatta dünyanın en iyi kadrosu olduğunu biliyorum. Dünyanın bu spor dalındaki en iyi 3 oyuncusundan ikisi sarı kırmızılı takımda, diğeri de rakipte. Hayırlı olsun tekrardan, büyük bir başarı.

4 Yorum Yapılmış:

vakilinchuk dedi ki...

11 avrupa kupası türkiyeye girmiş,2 vakıfbank,1 eczacıbaşı,1 efes,1 arkas,6 galatasaray.uluslararası kupalar için ayrı müze açılsın :)

şu an tekerlekli sandalye basketbolunda dünyanın 1 numarası olduğumuzu söyleyebiliriz rahatlıkla.

dejavu dedi ki...

Galatasaray Spor kulübü bu alana ciddi anlamda paralar harcıyor ve iki senedir Avrupa'da gelen kupalarla bunun karşılığını da fazlasıyla alıyor.

Hussein Haidari dünyanın en iyi oyun kurucularından biri olarak gösteriliyor. Irak asıllı bir oyuncu.

Aynı şekilde Petr Tucek var kadroda, o da Avrupa'nın en iyi kariyerine sahip isimlerinden biri. Bunun yanında takıma bu sezon katılan Amerikalı David Scott var, engelli olmasına rağmen yılın erkek sporcusu dalında aday gösterilmiş bir sporcu.

Amacı engelli insanlarımızı spora yöneltmek ve onların da bir ucundan hayata tutunmasını sağlamak olan bir alanda bu kadar profesyonel yatırımlar ne kadar doğru acaba sorusu tabii ki tartışılabilir. Ama bu kadro devam ettiği sürece Galatasaray'ı yenmek oldukça güç. Dün kaybedince bu takıma bugün kupayı kazanacağımız bir bakıma garantilendi zira bizim takımı 2 gün üstüste yenebilecek bir takım yok diyebiliriz.

Herşeyden öte hayata sıkı sıkı tutunmaya çalışan bu isanları tebrik etmek gerekiyor zira yaptıkları hiç de kolay birşey değil. Rakip olmuşlar ya da olmamışlar önemli değil, kazanan kaybeden de mühim değil bu azimdir bana göre mühim olan.

Sırada ikinci kez alınacak Kıtalararası şampiyonluk var bizim adımıza.. Kupa kalmadı alınmadık..=)

capkin dedi ki...

Türkiyeye takım halinde 11. kupasını kazandı..6'sı cimbomumuzun..

Yürekten tebrikler..
Şimdi sıra kıtalar şampiyonası volume 2'de..

Adsız dedi ki...

Kıtalara arasında sıra...:)