11 Mayıs 2009 Pazartesi

Evren Büker Röportajı - Ön Hazırlık

Sezonun yükselişe geçen isimlerinden Oyak Renault'lu Evren Büker ile nihayet gerçekleştiriyoruz röportajı. Hem iyi performansı hem de biten sözleşmesi nedeniyle transfer gündeminin göbeğinde duran Evren'e var mıdır sorularınız?

16 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Akdeniz Olimpiyatlarının kadrosunda yer alıcakmı, sorabilirmiyiz ?

cannksk dedi ki...

kaç paraya gelir bize :D

off the record olarak tabi

cemcomu dedi ki...

parayımı basketbol oynamayımı seçicek

Adsız dedi ki...

KSK - Oyak maçı öncesinde Karşıyakalı taraftarlar olarak takıma moral desteği ve baklava vermek için yapılan organizasyon dahilinde idmana gidilir. KSK'dan önce Oyak idmanı vardır salonda ve yeni bitmiştir bu idman. Salon çıkışında bir köşede Yücel Hoca ve menajer sohbet etmektedirler. c ve h Yücel Hoca'nın yanına giderek kendisiyle tanışırlar ve ayaküstü kısa bir sohbet ederler. Bu esnada Evren Büker idmandan çıkmış takım otobüsüne doğru yürümektedir. İdmanı izlemeye gelen 16-17 yaşındaki bir KSK taraftarı Evren'e "Abi en yakışıklı basketbolcu sensin, seneye bize gelsene" der, tabi etrafta gülüşmeler. Evren Büker'in cevabı "Ulan bugün böyle diyorsunuz yarın salonda bütün maç küfür edersiniz bana"... c ve h iptal vaziyette gülerler bu cevaba...

Birde geçen sezon KSK'nın Oyak'ı yendiği maçta kaçırdığı smaçla bütün salona madara olmuş, Yücel Platin'den ciddi bir fırça yemiştir. c ve h, o maçta kendisine destek olarak Yücel Hoca'ya "Hocam azarlama çocukları yazık" şeklinde seslenmişlerdir Oyak bench'inin arkasından.

KSK'ya gelmez, ama inşallah oynayabileceği bir takıma gider.

Transferde parayı mı yoksa oynayabileceği bir takımı mı tercih edecek, bunu merak ediyorum.

Adsız dedi ki...

abi kardeş aynı takımda oynamanın artı ve eksileri nelerdir?

Adsız dedi ki...

Bir soru değilde Evren'in transferi konusunda görüşümü belirteyim.

Evren herkesin bildiği üzere savunmadaki yer tutuşu ve fiziki yapısıyla ligdei hemen hemen bütün yerli gardlara üstünlük kuruyor.

Bu tür bir savunma yapısı sadece Efeste Kerem TunÇeri'de var Ender Arslan ise senelerdir süre gelen istikrarsızlığının, (ki aslında alışılagelen oyunu) yanında dar omuz ve vücut yapısıyla kanımca savunmada da sorunlar yaşamakta.

Bu yüzden Evren'in Efes'e transferi durumunda kendisi EL sertliğine alışmakta fiziği ve hırslı yapısıyla hiç zorluk çekmez ve beklenenin aksine oldukça önemli sürede alabilir.

Ama öte yandan oynayabilme ihtimali yüksek bir takım elbette daha iyi olur hangi kupa olduğu farketmez EL, Eurocup, Eurochallenge yeterki Avrupada oynasın.

Adsız dedi ki...

duyduguma gore banvitin 300 bin tl lik teklifini reddetmistir kendileri?
500 bin tl istemektedirler?banvit verirmi neden vermesin bakalım yakında netlesir?

Adsız dedi ki...

Kalmayı da düşünür mü diyorum içimden... Kalsa da onu yine izlesek bir yıl daha... Doya doya.

tozlu parkeler dedi ki...

Oyak'da kalması pek mümkün görünmüyor. Bu sezonun kendisini en fazla geliştiren isimlerinin başında geliyor ama bunda Yücel hocanın oyuncularına mutlu bir çalışma ortamı sunmasının ve onlara yeteneklerini sınırlamadan oynama fırsatı vermesinin de payı büyük. Yücel Platin'i ve onun kendi üzerindeki etkilerini anlatsın isterim.

Adsız dedi ki...

Tozlu Parkeler @

Biliyorum, konuştum kendisiyle maçtan önce. Konuştuk daha doğrusu Salsa ile. Gidecek gibi, ama olur da kalırsa ne güzel olur :)

cemcomu dedi ki...

efese telekom ve fb ye gitmesinde nereye giderse gitsin bu üç takımdada çürür yedekte kendisi banvit tercihi hem ödeme hemde ilk beş açısından güsel doruyo gibi şıkıştır anıl bakalım nerey go :)

Adsız dedi ki...

banvitin Evren'den başka oyuncularla ilgilenip ilgilenmediği hakkında bilgisi olan varmı?

cannksk dedi ki...

şöyle bir düşündüm de gidecek takım kalmadı anasını satayım. ben basketbolcu olsam her türlü taraftarı olan bir takıma giderdim ama taraftarı olan takımlarda da para problemi var. tofaş bütçeyi artırırsa belki oraya gider ya da ahmet kandemir o kadar para verdirebilir. ha bi de kayseri çıktı dimi, 300bin lira peşin artı maç başı 10 kangal sucuk, 5 pastırma :D

Adsız dedi ki...

kayseri süper pastırmayı yedinmi kimsede kokudan savunmaz boş turnikeyi atar gari:)

Alperen Kaplan dedi ki...

Kendisi iyi bir Galatasaraylı,Galatasaray taraftarı da onu çok istiyor. Daha önceden GS yönetiminin sene sonu için nabız yokladığını da biliyoruz. Ümidim o ki Galatasaray Cafe Crown forması altında önümüzdeki sezon kendisini seyredebiliriz.

Adsız dedi ki...

İyi bir Gsli mi? :)