23 Mayıs 2009 Cumartesi

G.Saray 2 Uzatma Sonunda Galip (102-115)

Normal süre 83-83, 1. uzatma ise 98-98 bitmiş. 45. dakikadan sonrasında Beşiktaş Cola Turka'nın pili bitmiş, G.Saray Cafe Crown 17-4'lük bir seri ile yarı finalde Efes Pilsen'in karşısına dikilmiş. Bu yıl ilk kez bir derbiyi deplasman takımı kazanmış oldu böylece. Ben maçı izleyemedim, peder sağolsun can sıkıntısından maçı izlemiş, tekrarını izleyip de geniş bir maç yazısı yazana kadar onun bana yaptığı yorumlarla idare ediverin. :)

'Beşiktaş bitti yav son 5 dakikada, artık yürüyecek halleri kalmadı adamların. Habire üçlük salladılar, girmeyince G.Saray da pıtır pıtır attı sayıları. Wissın mı ne vardı Beşiktaş'ta o iyiydi 30 sayı mı ne attı, bir de kısa Amerika'lı vardı, o iyiydi. Hayır normal sürenin bitmesine 21 saniye vardı, top bunlardaydı, gidip 2 saniye kala üçlük kullandılar, girmeyince maç uzadı. Halbuki dalsalar bir turnike ya da faul olacak maç bitecek. G.Saray'da ise Hüseyin iyiydi. Sonra bir de 2 tane Amerikalıları vardı, biri kafasında kırmızı çemberle oynuyordu, onlar iyiydi. Bir de Cüneyt mi ne, o kısa çocuk, o iyiydi.'
İstatistik kağıdına bakınca pek de yanılmadığını gördüm peder beyin. Wesson 29, Hüseyin 25, kırmızı çemberli Atkins 22 atmış, kısa çocuk Cüneyt 13 asist yapmış. :) Ha bu arada Quinton Hosley'nin de disiplinsizlik nedeniyle kadro dışı kaldığını, uzun süredir sakat olan 5+1'in 1'i Gurovic'in uzuuun bir aradan sonra formasına kavuştuğunu ama sadece 3-4 dakika oynayıp karavana attığı bir üçlük dışında bir şey yapmadığını da dip not olarak verelim.

5 Yorum Yapılmış:

ceyda öztürk dedi ki...

Galatasaray Arap atı gibi oynadı. Beşiktaşta ise hızlı giden atın finişi görememesi olayı oldu. GS zaten ilk uzatma devresi sonundaki Cevherin üçlüğüne kadar, fark 4 sayı iken, faul yapsaydı ilk uzatmada olayı bitirecekti.

Sheed dedi ki...

hahahah "kafasında kırmızı çemberle oynuyordu"

Ömer dedi ki...

Pilimiz bitti tanimi kesinlikle dogru tespit. Muratcan'in kasi acildi ikinci uzatmada oynamadi. Haluk bes faul ile oyundisi kaldi. Cok yorulduk tum takim olarak. Canlari sagolsun, helal olsun aldiklari paralar. Ben gurur duyuyorum takimimla.

Galatasaray'a gelince; tabii ki basketbol bu. Belli olmaz. Ancak mac dahi kazanabileceklerini sanmiyorum Efes Pilsen'e karsi.

dejavu dedi ki...

42 sayının taraftara yansıması ve haftasonu olması sebebiyle ortalamanın üstünde bir kalabalık vardı bugün Akatlar'da. Beşiktaş Cola Turka alır götürür maçı diye tahmin ediyordum ben bugün onu da baştan söyleyeyim. =)

İlk maçta Beşiktaş Cola Turka'nın çılgın bir ikilik ve üçlük yüzdesi vardı. Bugün kötü başladılar dışarıdan, Galatasaray Cafe Crown 0/9 başlayarak bunu bir adım daha öteye taşıdı. Yani şu seride 42 sayı fark yediğin bir maçtan sonra pota altında ezici üstünlüğe sahipken ilk çeyrekte 9 tane üçlük kullanmanın bir anlamı var mı? Yok tabii ki ama bu sistemsizliği sistem haline getirmiş bir takım Galatasaray Cafe Crown.

Maçın kırılma anı ivmenin Beşiktaş Cola Turka'ya geçtiği ve farkın açılmaya başladığı anlarda Koray Hoca'nın denediği zone idi. Zone'a karşı iki hücumdan boş dönünce Beşiktaş Cola Turka eller titremeye başladı ve bu zone'u penetre etmeden sadece dışarıda top çevirerek yıkabileceklerini sandılar. 2-3 pozisyonda bomboş atışı buldular fakat isabet bulamayınca bunlarda fark da kapandı bir anda. İlk yarıdaki iyi oyununun neticesini içeri giderken skorboardda göremedi yani ev sahibi takım.

İkinci yarıda da bunun ceremesini çektiler epeyce. İki kere uzatmaya giden bir maçta Beşiktaş Cola Turka'nın galiibyet çıkartması oldukça zordu bu rotasyonu ile adım atıcak halleri yoktu açıkçası. Son uzatmada isabeti yoktur sanırım Beşiktaş Cola Turka'nın, serbest atışlardan buldular sayılarını. O derece yorgunlardı. Herşeye rağmen sezon genelinde gösterdikleri mücadele ile alkışı hakettiler kesinlikle.

Bu arada Hosley dışarda kalmaya devam etsin mümkünse, uzaktan iyiyiz böyle.

Son olarak.. Haluk Yıldırım'ı oldukça seven ve kendisine, oynadığı oyuna saygı duyan biriyim. Bilmiyorum ne sıkıntısı var Galatasaray ile ama hiçbir zaman yapmayacağı hareketleri yaptı bu seri genelinde. Ayhan Şahenk'de küfür ettiğini duyanlar var ki o maçta tribünü ateşleyerek maçı kazanmamızı sağladı aldığı teknik faul ile. Bugün yine bir sinir harbi şeklinde geçirdi maçı diğer üç maçta olduğu gibi. Alışık değiliz onu böyle görmeye, vardır bir sebebi illa ki ama yakışmadı kendisine.

HotSauce21 dedi ki...

fak yu fak yu fak yu gıraves,gıraves gıraves fak yu gıraves!