11 Mayıs 2009 Pazartesi

Işıl Alben'e Stepne

Nilay Yiğit. Tecrübeli oyuncu F.Bahçe ve Beşiktaş'tan sonra G.Saray forması giymeye de oldukça yakın. Birkaç gün içinde netleşir görüşmelerin sonucu. Işıl'ın yokluğunda mantıklı bir hamle olacaktır kesinlikle. Zira orayı yerli bir ikinci guardla takviyelemek sarı kırmızılı takım için farz oldu artık.

15 Yorum Yapılmış:

kenz dedi ki...

Bol bol "hindi baba" çektirir artık Caferağa'daki gibi indili bindili!

Bakalım gs taraftarının tepkisi ne olacak.Bjkye transferi gündeme geldiğinde "Nilay "YİĞİTSEN" gel" denmişti.

Adsız dedi ki...

nilay in milli takıma gelmesi cok iyi bir secim zaten kactane guard varki eli ayagi duzgun olan su bayan basketbolunda...

Sarp dedi ki...

Kendisi Galatasaraylı olabilir yalnız, kulağa garip gelse de.

Açıkçası, ne erkek ne bayan basketbolunda şutu olmayan guardları pek sevmem; ama salsa doğru yazmış, Işıl'ın sakatlığında fena hamle değil. Aslında, hızlı tempoyla oynasak Nilay verimli olabilecek bir isim; ama bu seneki keşmekeş devam ederse set hücumunda verimi düşecektir.

saLsa dedi ki...

@ Sarp

Ben 6.Adam dergisinde yazarken Nilay'la bir röportaj yapmıştık. Geçen sezonun ortaları falandı yanılmıyorsam. Beşiktaş Cola Turka'da oynuyordu ve taraftarlar onu kabullenmekte zorlanıyordu. Tam o dönemlerdi yani. F.Bahçe'li olduğunu söylemişti röportaj sırasında. Kendi ağzından ses kaydı vardır bir yerlerde ama belli de olmaz tabii. Trabzon'lu bile olabilir. :)

Lebowski dedi ki...

binicem fıstığa, vurucam kırbacı, vurucam kırbacı..Bir dedehayır vardı, sahi ne oldu ona, istifa falan mı etti yoksa.

Örnek alınacak politikalar, 2000'lerin Fenerbahçesi gibi değil de, 90'ların Galatasaray'ı gibi olsa keşke.

Bu yazdıklarımın hiçbir tarafı, taraftar romantizmiyle alakalı değil aslında..

Ha bir de Işıl'ı yedeklemek için, neden ondan daha iyi bir guard alınır ki..=))

dejavu dedi ki...

Sürpriz var bil bakalım kim dediğin anda Cumartesi günü aklımdan çok isim geçti, Nevriye dahil buna. =) Şaşırmamayı öğrendik biz artık.

Seneye Euroleague'de oynayacağız. Türk oyuncu sirkülasyonu oldukça dar ve şu anda takımda olsa iyi olur dediğimiz hemen hemen tüm yerli oyuncular Fenerbahçe kadrosunda. Bu durumda yapılıcak şey eldeki kadronun ikinci yılda hem ortama, hem sisteme (?)uyumlarını arttırıp daha fazla verim vermelerini beklemek. Bu süreçte alınacak yerli isimlerden biri de Nilay Yiğit. Işıl'ın sakatlığı ne zaman geçicek, ne kadar geçicek sorularının cevapları hala muallakta iken mantıklı bir hamle bu ama.

''Ama''sı var işte..

serpil dedi ki...

gs esra, yasemin, şaziye tüm iyi yerlileri toplamamış mıydı?

Adsız dedi ki...

ne yazık ki tüm iyi yerlileri alamadık çünkü zaten en iyi ikisi fener de, bize de gerisi kalıyor ve ne yazık ki gerisi olarak tanımladığımız isimlerde etkinlikte çok uzak,play off da acı bir şekilde gördüğümüz üzere.
bu transfer kadro derinliği açısından olumlu olabilir, özellikle ısıl ın sakatlığı düşünülürse ama ısıl döndüğü zaman nilay ikinci guard olacak haliyle, bencil bir oyuncu olarak gözüküyor, on dakika oynamayı içine sindirir mi şüpheli, takım içi huzursuzluğa neden olabilir, kaldı ki önümüzde bir şaziye örneği var, o yüzden bu transfere sıcak bakamıyorum.
bu arada bu transfer gerçekleşirse eğer biz yine yabancı oyun kurucu transferi yapmayacağız, ne yazık ki bu bizi çok olumsuz etkileyecek.

pErEz|uA| dedi ki...

Nilay'dan daha iyi yerli bir guard alma şansımız yok. Ama bizimki de yürek be Dedehayır. Ben Yenilmez Armada döneminde takip etmiyordum bu takımı mutlak başarıya aşık olmadım. Forması için ağlayan Galatasaray'lı oyuncular yeterdi. Ne güzel ikincilikti geçen sezon yaşadığımız, bunu anlasalar, yetecek bize. İkinci bir Şaziye'yi görmek istemiyorum takımımda...

Ama Yasemen daha küçük, Işıl'ın da 40 dakika oynaması mantık dışı zaten di mi..?

-Tamamen romantik taraftar kafasıdır, Kalantör kılıklı yöneticiler yaşayamaz-

ercan dedi ki...

2007-2008 sezonunda sırf bu oyuncu kadroda diye 1 -bir- bayan maçına dahi gitmedim.

Gitsem kendimi tutamayıp 1-2 laf söylemem gerekecekti. O zaman da takıma zarar vermiş olacaktım. O nedenle geçen sezonu bayan basketi adına boş geçirmiştim :)

Adsız dedi ki...

Besiktas'tan uzak olsun da, nereye giderse gitsin. Zira biz kaliteden cok karakter aramaliyiz.

dejavu dedi ki...

@serpil;

Hayır toplamamıştı, iki takımın yerli rotasyonunu yanyana koyduğunda bayan basketbolunu takip etmek kaydıyla büyük farklar olduğunu görüceksin. Tabii bunun yanı sıra 2000'li yıllarından başından beri gösterilen ilgi sonucu belirli bir düzenin oluşması gibi bir avantaj da sözkonusu.

serpil dedi ki...

dejavu,
yasemin bjk de iken çok iyi bir oyuncu idi milli takımın nevriye ile değişmez oyuncusuydu. şaziye keza bizde güzel bir sezon geçirmişti. esra sizde patlama yaptı kabul edelim. tuğba palazoğlu da var. biz bu sene bir tek nevin'i transfer ettik ona da yerli denilirse. bence biraz da oyuncuyu oynatmaya çalışmak gerek. fenerbahçe bunu çok iyi yaptı. birsel, nevriye ve esmeral harikaydılar bu sene nazar değmesin.

serpil dedi ki...

nilay keşke fenerbahçe ye gelse. ben isterim şahsen.

cast dedi ki...

salsa uuzun zamandan beri seni takip ediyorum cok fazla fb li oldugunu belli ediyosun nilayın ıkı fotosuna bakınca bile cok belli :D