30 Mayıs 2009 Cumartesi

Meditatif Stres

Sen bırak Udaypur'u, Puna'yı, meditatif seansları, kalk gel stresin göbeği İstanbul'a. Sonra da şampiyonluğun en güçlü adayı olarak gösterilen Efes Pilsen'e elendin diye böyle bir muameleye maruz kal. Ben pek anlam veremedim bu tepkiye, hele Murat Özyer diye bağırılmasına hiç anlam veremedim. Murat Özyer baştayken istifaya davet edenler şimdi Koray hocayı istifaya davet ediyorlar. Hem de Murat Özyer diye bağırarak. İlginç ne bileyim. Mantıksız en azından. Koray hocanın bu yarım sezonluk stresi atması için kaç yıl daha meditasyon yapması gerekir bilmiyorum ama 27 yıllık stresten arındırdığı bünyesine en az o ortadan kaldırdığı stres kadarını yeniden yüklediği kesin.

11 Yorum Yapılmış:

dejavu dedi ki...

Koçluğu senden mi öğrenicem, yakışmıyorsunuz buraya, gidin demiş Koray Hoca tartışmalar sırasında. Daha sonra da Sabahattin Kart ana bacı giydirmiş taraftara, karışmış ortalık.

--

Tepkiyi Efes serisine indirgememek lazım bu arada, genel bir tepki bu.

19 Mayıs'da Sami Yen'de olaylı bir derbi vardı, su olaylarının yaşandığı hani, Galatasaray'da büyük bir değişimin başlangıcı olmuştu orada yaşanan olaylar. Hani o olayları tasvip ediyorum gibi de anlaşılmasın ama bunun bir benzerinin basketbolda olması gerekiyordu. Bugün dakikalarca Hüseyin Beşok'a bağrılması yerine çok daha anlamlı tepkiler verilebilirdi. Dahası bunu bekliyorduk zaten, sürpriz değil yani.

Sırf diplomaları nedeniyle şube üzerinde hak sahibi olduklarını iddia edenler olduğu sürece değişen hiçbir şey olmayacak, sadece isimler değişicek. Özyer gidicek, Koray Hoca gelicek.. 10 milyon dolar civarı bir para 1980'lerin basketboluna hakim, hayatlarını sadece Lise'den mezun olmak ekseninde devam ettiren beyin fakirleri yüzünden uçtu gitti.

Lebowski dedi ki...

Postta bir ironi var mı yok mu, ben çözemedim ama bundan sonra yazacaklarımda ironi yokmuş gibi anladığım şekildedir.

Birincisi, bu tepkiler Efes'e elendi diye değil. Galatasaray, öyle bir takım değil yani, gerçi bu ananeyi 70 milyon bilecek diye de bir kaide de yok. Herkes kendi kültüründe yetişiyor sonuçta.

İkincisi, Murat hocaya istifa diyenler kimler, biz tribünde göremedik, sanal ortamları saymazsak. Hadi diyelim birileri istifa dedi zamanında, onların bugün koray hocaya istifa diyenlerle aynı insanlar olduğu hangi tahlilin sonucu, onu da anlayamadım.

Son olarak her ne kadar canlı olarak şahit olmasamda enstanteneye, post resminin betimlediği agresif tavrı keşke oyuncular üzerinde de, keşke defans sertliğimizde de görebilseydik, görev süresi boyunca Koray hocanın.

Aslında bu satırları yazan ben, Koray hocayla hiçbir sorunu olmayan da ben ama işte bu şubenin bu düzenini bozmak için senin benim onun yanması gerekiyor malesef artık. Dibin de, dibindeyiz ki sponsor adayı maçları ankara'da oynatma fikrini bile dayatabiliyor artık bize. Tıpkı seneler evvel, semtimizin tam ortasından söküp çıkarttıkları gibi..

Saygılar..

Adsız dedi ki...

Neye göre mantıksız bir tepki? Özyer'in takımları hep mücadele ederdi, taraftar severdi onları. Diğer takımlarda nasıldır bilinmez ama GAlatasaray'da en önemli öğe başarı değil mücadeledir. Sen 12.dakikada oyunu bırakacaksın, maç öncesi neredeyse boşu boşuna maça çıkıyoruz diyeceksin, sonra da gelip taraftara LAN diyeceksin.

Liseli zihniyete de ayrı ayıp. Sen kimsin bizi kovuyorsun oradan. Sonra da gelip maça gelin diye yalvarıyorsun aynı kişilere. Liseli abiler bıraktığı gün Galatasaray basketbolu uçuşa geçecektir.

Adsız dedi ki...

Koray Mincinozlu'nun coaching hataları bizim köye yol oldu Anıl Abi, tepki doğal. Ayrıca Murat Özyer'e tepki verenlerle Murat Özyer diye bağıranlar da kesinlikle aynı kişiler değil...

Koray Hoca'yı zaten sevmezdim(özel sebeplerle), artık iğreniyorum kendisinden.

Alperen

Serdar dedi ki...

arkadaşım bu sezon bütün maçlara gittim ben bir kere bile murat özyer istifa diyen duymadım, ayrıca bırakın istifaya davet etmek bir taraftar ile münakaşa yaşadağını bile görmedim duymadım şahit olmadım, densizleşmeyin...

thunderbird dedi ki...

Çoğu maçı bench arkasından takip ediyorum, efes maçında murat özyer diye bağıranlar murat özyer'e hep destek olmuştur. Ancak, özyer, gayet bench arkasından ciddi tepkiler almıştı son döneminde. Ha taraftar tepki gösteremez mi gösterebilir; Koray Hoca cevap veremez mi, vermemesi gerekirdi ama verdi. Belli ki aymaz bir adam değilmiş, süpürülmek ona da dokunmuş, üstelik rica minnet, sezon ortasında getirildiği bir takımın başındayken.

Adsız dedi ki...

arkadaşlar merhaba..
dün akşamdan beri yyazılanları takip ediyorum ve tepkiye ve sebahattin kurt tarafından küfüre maruz kalan kişi benim..

önce olayı anlatayım sonra yorumlarıma geçerim..

maçın bitmesine 6-7 dakika kala koray hoca oturduğu yerden kalkarak oyuna müdahale etmek istedi..fark tahminen 20 sayıydı..oyuna müdahale etmek isteyen aynı koray hoca maçın henüz 2.periyodunda efesin farkı açmasıyla yerine oturan ve mağlubiyeti kabullenen insandı..bende bunu içime sindiremediğim için murat arkadaşımla beraber benchin arkasından koray hocaya' hocam sen otur yorulma" diyerek tepkimi dile getirdim..
benchin arkadısnda oturan şubenin ağabeylerinden olduğu söylenen Sebahattin Kurt denen şahsiyet bana dönerek 'S.ktir git len sen kimsin" dedi ve güvenlik görevlilerine dönerek atın bu adamı dışarıya dedi..bende kendisine taraftar olduğumu beni galatasarayın tribünlerinden atamayacağını buna gücünün yetmeyeceğini söyledim..ve terbiye sınırlarını aşmasının Galatasaray taraftarına yönelik bir saygısızlık olduğunu söyledim..tabi bu konuşmalar bağırma üslubunda oldu salonda bulunan gürültü gereği..fakat şahit olan arkadaşlar söyleyecektir asla ağzımdan ve etrafımızdaki arkadaşlarımızın ağzından küfür çıkmamıştır..küfür böyle durumlarda aciz insanların başvuracağı yoldur..ben ve arkadaşlarımız medeni ve olması gereken tepkiyi ortaya koymuştur ve saygısızlıkla karşılaşmıştır..

şimdi arkadaşlar..
ben koray hocanın gerekli mücadeleyi göstermediğini, Galatasaray'ın içinde bulunduğu yarışta formasının yeterince terlemediğini düşündüğüm, nasıl olsa eleniriz duygusuyla Galatasaray'da hocalık yapamayacağını ve işgal ettiği koltuğu haketmediğini düşündüğüm için bu hareketi yaptım..koray hoca mutlaka bana kızmış yada üzülmüştür..fakat kendiside GS armasının bulunduğu bir müsabakada şartlar her ne olursa olsun gerekli azmi ve duruşu sergileyememiştir..benim tepkim bunadır..GALATASARAY yenilebilir, elenebilir fakat formasını terletmeden, çarpışmadan, mücadele etmeden, son düdük çalmadan bileğinin büküldüğünü kabullenemez..ve Galatasaray'a da bu yürekte hocalar getirilmelidir..

ve taraftar olarak bana küfür etme cüretini gösteren, bunu kendinde hak gören ve atın bu adamı dışarı diyebilen sözde kulübün ağebeylerinden Sebahattin Kurt en kısa zamanda Galatasaray taraftarından özür dilemek zorundadır..Galatasaray kendilerinin değildir..istemedikleri insanları Galatasaray kulübünden, takımından, tribününden atmak gibi bir güçleri olamaz..Galatasaray tüm dünyada Galatasaraylı olduğunu hisseden insanların kulübüdür..ağabeylerin veya liselilerin değildir..bizler hiçkimsenin grubuna, zümresine ait veya bağlı değiliz..bizim bağlı olduğumuz müessese Galatasaray Kulübü taraftarlığıdır..bizler Galatasaray adının olduğu heryerde varız ve mücadele gücümüzü ortaya koyarız..kimse bizi atın bu adamı dışarı üslubunu kendinde hak göremez..
Sebahattin Kurt bey bir işletme açar..istediği müşteriyi içeri alır ve ağırlar..istemediği insanları işletmesine almayabilir..Fakat Galatasaray kulübü Sebahattin Kurt ve o zihniyetteki insanların işletmesi değildir..istemedikleri insanları adli suçlar olmadığı sürece atın bu adamı dışarı diyerek küfür edemez, etmemelidir..Galatasaray Galatasaraylılarındır..Bu sadece beyoğlundaki Galatasaraylıların hakkı değil tüm dünyada bu hissi yüreğinde hissedenlerin kulübüdür..
Bizler tarafız arkadaşlar..Galatasaray konusunda tarafız ve menfaatleri konusunda da taraftarız..ve kendini bilmezlerin küfürüne ve atın bu adamı dışarı gibi hareketlerine maruz kalamayız bunu kabullenemeyiz..
Bizim sevdamız bellidir..Bizler Galatasaray sevdalısıyız..
Bizler ARMA SEVDALILARIyız..

ve herkes gider biz kalırız..
Biz GALATASARAY'lıyız

erdem

youla dedi ki...

Galatasarayda koçluk müesesesesi galatasaray lisesi üzerinden olmadığı anda takım takım gibi yönetilir...
Bir sürü civa gibi yeni koç var. Başarılarını yıllardır düşük bütçeli takımlarda göstermişler. Gecelerini gündüzlerini bu işe adamışlar. Bir yücel platin, bir hasan özmeriç bir ahmet çakı yenmedimi bu galatasarayı.. Böyle bir bütçenin dar vizyonlu koçlara bırakılması abesle iştigaldir.

Adsız dedi ki...

Murat Özyere lehine tezahurat yapmak saçmaligin daniskasi elbirligiyle bu kapasiteli iyi bütçe ile bu hale getirdiler liseli koray ve Murat hoca yaziklar olsun izin verenlere

Adsız dedi ki...

Iyi antrenör seçimi dersek hakan demir ismide düsünülebilir ama kimin gelecegi asikar o da liseli erman kunter

ranaras dedi ki...

oyuncular kendi arasında kavga eder. antrenör ve yöneticiler taraftarla kavga eder. ama mac baslayınca, kavgacılardan eser yok. iki yıldır tum masraflar, beşiktaşı yenmek için yapılıyor sanki. artık oyuncuların "sakın fenerbahce ile play-off'da eşleşmeyelim, efes'e elensek bile kimse bir şey demez" diye, bilerek maç kaybettiklerinden şüpheleniyorum. benim gibi, hayatının düzenini Galatasaray'a göre ayarlayan bir kişinin, takımına güveni bu kadar azalmışsa, bence bu takımın baştan aşağı gerçek Galatasaraylı gençlerle oluşturulması gerekli ki, taraftarın takımına güveni tekrar geri gelsin. nasıl bayanlarda küme düştükten sonra Avrupa şampiyonluğuna kadar ulaşabildiyse, erkek takımında da böyle bir operasyonun yapılması gerekli.

madem hosley'i bu takımda barındırabiliyorduk, fitch'i neden gönderdik. charles gaines belki problemliydi, ama şu efes serisinde olsaydı, illaki bir şeyleri değiştirirdi. hiç değilse isyan ederdi.

murat kaya bu takım için kaç senedir ne oynadı? cemal nalga 3 sene sonrasının asım pars'ı olmak için uğraşıyor. o zaman ne işi var bu takımda. hüseyin beşok kendine oynamaktan başka ne fayda sağladı.

başkanın da artık bu işe müdahale etmesi lazım. sadece maçlara gelerek, ilgili olunmuyo. nasıl futbol takımı başarı sağlayamadığı zaman açıklama yapıyorsa, basketbol takımının süpürülüşü ile ilgili de açıklama yapması gerekir.