23 Mayıs 2009 Cumartesi

Neyse Organizasyonu Tuttuk Elimizde

Komitemiz sağlam bir ekip halinde Cenevre'de idi dün. 2010 Dünya Şampiyonası'nı elden kaçırmamak için. Toplantıdan çıkan sonuçlara bakınca organizasyonu elimizde tuttuk diyebiliriz artık. Ama işin Antalya ayağında biraz sorun var, daha önce de yazmıştım bunu. Antalya'daki salon için ortada hiçbir şey olmaması adamları rahatsız ediyor tabii. 15 Temmuz 2009 olarak vermişler son tarihi. 'Ya somut bir şeyler yaparsınız, ya da Antalya'nın yerine başka bir şehri işe katarsınız' demişler. O başka şehir belli. Kayseri. Antalya'nın organizasyon dışında kalmaması için Deniz Baykal'ın bile devreye girdiğini okuduk gazetelerden. Başkan Akaydın da organizasyonu istiyor. E oranın belediye başkanı olsam, ben de böyle bir şeyi kaçırmak istemem. Ama işin içinde siyasi bir savaş da var. AKP Kayseri'yi, CHP Antalya'yı istiyor. Ben parti işine girmeden, kendi isteğimin de Antalya olduğunu belirteyim. Zaten oyuncular, antrenörler, gazeteciler, görevliler de iki şehrin yapılarını bilseler tercihlerini Antalya'dan yana kullanırlar, bu çok zor bir tahmin değil. Dedik ya işte kritik tarih 15 Temmuz, o zamana kadar somut bir şeyler gösterdik gösterdik, yoksa iş Kayseri'ye kayıyor. Ha tabi bu arada organizasyonu elimizde tuttuk ama Fiba'nın tesisleşemediğimiz için başımıza diktiği ve bizi her ay denetleyen 'İzleme Komitesi' de aynen işinin başında. Biri bizi hala gözetliyor yani.

7 Yorum Yapılmış:

dwayde dedi ki...

Ben de Antalya'yı tercih ederdim. Olanaklar açısından falan...

Gokhan dedi ki...

Bir Kayseri olarak en büyük istegim basketbol sampiyonasının Kayseriye alınmasıdır. Öncelikle belirteyim eger Kayseri en bastan aday olsa idi suanda 10.000 kisilik bir salon yapılmıstı bile ama yinede yeni salon yapabiliriz. 2 senede stad yaparsak 1 senedede salon yaparız.

İkinci olarak da soylemek istedigim bir konu var. Kayserideki otel sayısı belki antalya kadar degildir ama Ankara veya İzmir kadar vardır. Malumunuz Kayseri Kapadokyaya aracla 45 dk mesafededir.ve kapadokya bölgesinde birbiriinden güzel 100lerce otel vardır.Keza kayseri merkezdede 10-20 adet otel var. Dolayısı ile konaklama sıkıntısı yok.Salon sıkıntısı yok. Havaalanı sıkıntısı yok (nevsehir+kayseri) ee o zaman spora yapılan yatırımın hakkına verin su turnuvayı bize de Anadolu Basket görsün

Adibelli dedi ki...

Bence de kesinlikle Antalya'da olmalı. AKP Antalya'yı alsaydi şu anda başbakanlık bütçesinden parayı akıtırdı kesin, ama şimdi ortada yapılacağı seneler öncesinden bilinen dünya şampiyonası için salon yapımı için kaynak yok ve Kayseri'ye almaya çalışıyorlar. Yabancının kafasındaki ortadoğu ülkesi Türkiye imajına katkıda bulunmak istemiyorsak kesinlikle Antalya'da olmalı şampiyonanın bu ayağı.

Adsız dedi ki...

Bu etap secim hesaplasmalari yuzunden baska bir sehre alinir, bunu da bize basari diye yutturmaya calisirlarsa bilsinler ki bazi seyleri ayirt edebiliyoruz cok sukur. Antalya bu organizasyonun yapilmasi icin ideal yerdir, yillardir bu planlanmistir, sonucu da boyle bitmelidir. Her seye kaynak var, buna yok. Guzel plan, arada Turkiye'nin harcanma riskini bile goze aldilar. Eminim federasyon baskanimiz da paralelinde gerceklesecek Kayseri'den 1.lige takim emrini seve seve uygulayacaktir.

Gokhan dedi ki...

Adsız arkadaslar kusura bakmayın adınız olmadıgı icin isminiz ile seslenemeiyorum ki adınızın konması icin de kahramanlık yapmanızı bekleyecek zamanım yok.
Neyse bazı seyleri netlestirelim
1-Kayseri kapalı ,muhafazakar bir sehir olabilir ama Kayseri bir ortadogu sehri degildir.İkincisi kayseri spora yatırım yapan bir sehirdir. Stad icin devletten tek kurus para alnımamıstır.Sehrin gobegindeki alan satılmıs(suan otelve alısveris merkezi yapılıyor) oradan gelen para + belediye kaynagı ile o stad bitmistir.Yani kayserinin spor yatırımlarında basarılı olmasının odulunu almalıdır.
Son olarak da sunu soylemek istiyorum bu yorumları yaparken Kayseride hic bulunmadıgınız cok belli oluyor

Adsız dedi ki...

Kayseri'ye karşı hiçbir önyargım ve sözüm yok. İşin en başında Kayseri aday şehirdir denseydi çok hoşuma gidecekti. Senelerce Antalya telaffuz edildikten sonra, yav yetişmiyor, başka yere kaydıralım yaklaşımı tam anlamıyla bir başarısızlık örneğidir ülke adına. Tüm tepki de bunadır. Zira olası bir kaydırmada Kayseri'liler ve çevre illerden gelenlerin salonu dolduracaklarına eminim. 2001'de Antalya'daki minik Anfa salonunun sadece yabancı turistler tarafından kısmen doldurulduğunu biliyoruz. Siz ile karşı bir tepki olduğu yönünde bir düşünceye girmeyin. Kayseri'ye sevgiler.

Adibelli dedi ki...

Gökhan kardeşim Kayseri'de muhtemelen hiç bulunmadığınız gibi bir önyargıyla yaklaşmayıp keşke seneler öncesinden yeri belli olan şampiyonanın son anda Kayseri'ye alınmasının neden eleştirdiğimizi anlayama çalışsaydın. Kayseri'de kısa zamanlarda olsa da bulundum. Kayseri kesinlikle iç anadolunun ekonomik açıdan en gelişmiş şehri buna kimsenin itirazım yok. Ama Kayseri'nin son yıllardaki gidişatına baktığımda bir ortadoğu şehrinden farkının ne olduğu konusunda kafamda kuşkular var. Şehrin içinde içki alınabilen bir restaurantı bile olmayan bi şehirden bahsediyorsak bir ortadoğu şehrinden farkı güzel stadları binaları olması mıdır? Dubai'de bunların çok daha iyileri var ama bunlar Dubai'yi çağdaş bir şehir yapmıyor. Kayseri'ye alınma niyeti eğer Antalya'yı cezalandırma amacıyla değil de, seçimden önce açıklansaydı Antalya yerine Kayseri'de olacak şeklinde kafamızda bu kadar soru işareti olmazdı yapılmak istenenle ilgili.