1 Mayıs 2009 Cuma

Renault İkinci Çeyrekte Bitirdi (67-82)

Renault geçen hafta aldığı KSK yenilgisiyle bozulan moralini Ankara'da TED Kolej'i farklı yenerek düzeltmiş ve yarınki KSK maçını beklemeye başlamış. Play-Off için KSK kazanmak zorunda, KSK kazanamazsa son hafta hesaplar kitaplar devreye girecek. Bugünkü maç TOBB salonu erine Atatürk'te oynanmış, ikinci çeyreğin ortalarına kadar kafa kafa giden maç, devre sonunda skoru 26-27'den 29-42'ye getiren 3-15'lik Renault serisiyle kırılmış. İkinci yarıda fark en az 9 olmuş yanlış bilmiyorsam, onun dışında hep tatlı tatlı çift hanelerde seyretmiş, sonlarda 22'yi görmüş, maç sonunda 15'e inmiş. Renault rahat kazanmış, Jo iyi oynamış öyle dedi Renault yönetimi, tabii Gordon da yine dışarıdan sağlam bombalamış. TED takım halinde 6/24 atarken, Gordon tek başına 8/15 atmış.

Bir de son olarak TED Kolej takımından Alper Özcan'a dikkat çekeyim istiyorum. Ben çok beğeniyorum Alper'i. Yabancılar gittiğinden beri babalar gibi oynuyor 89 doğumlu genç guard. Hatta Marshall'ın kadroda olduğu G.Saray Cafe Crown deplasmanında bile 20 dakika süre almıştı. Son haftalardaki performanslarına bakın, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ben maç özetlerinden de takip ediyorum Alper'i, gerçekten gelecek vaadediyor. Bugün de 19 sayı - 3 ribaund - 5 asist yapmış. Yüzdeli de oynamış, sadece bir tane ikilik kaçırmış, korkusuzca Jo'nun üstünden turnikeye dalmış falan. Helal olsun valla, seneye alt sıralardaki bir TBL takımında backup guard olarak ya da TED Kolejliler ile TB2L'de bu çıkışa devam edebilir diye düşünüyorum. Yazın siz de adını bir kenara mutlaka.

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Tebrikler Salsa Alper Özcan yorumun için, yabancıları yolladıktan sonra dikkat çektiğim oyuncuların başında geliyordu. Kolej'in yabancılarını yolladığı haberinde de bizzat belirtmiştim.

Bununla beraber Erek Hansen'de bir kaç ay önce Alper'e dikkat çekmişti.

capkin dedi ki...

2. çeyrek Gordon'un atış çizergesine bakın..Hepsini aynı köşeden,1 metre kenara kaymadan yollamış..