14 Mayıs 2009 Perşembe

Tolga Öngören

Tubingen ile bu sezon 34 maçta 14 galibiyet alıp Bundesliga'yı 12. sırada tamamlayan Tolga Öngören yeni sezonda takımın başında olmayacak. Maddi sebeplerden ötürü tasarruf yoluna giden Alman ekibi seneye yola Tolga Öngören'in yardımcısı Igor Perovic ile devam etme kararı aldı. Acaba Tolga hocanın yolu Türkiye'ye düşer mi bu yıl? Hatta Oktay Mahmuti'nin yerine de Repesa adı dolanıyormuş. Kimbilir belki 2 lejyoner beraber gelirler TBL'e.

6 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

bu postla alakalı değil sadece oktay mahmudi gs ile anlaşıcak tarzında haberler okudum bi bilgin var mı diye soracaktım.

çikozi dedi ki...

Tolga Öngören beklenen etkiyi yapamadi Almanya liginde.Cok zayif bir lig Bundesliga böyle bir ligde 12. sirada yer almak pek göze batmiyor.Keske Murat Didin tarzi bir etki yapabilseydi Türk antrenörlerin Almanya ligindeki pazari daha da hareketlenebilirdi.

Adsız dedi ki...

Keşke Galatasaray'a gelse çok büyük işler başarır tabii işine karışılmadan ;)

Adsız dedi ki...

@çikozi

Yalnız ; bunu söylerken; hocanın bütçesini de düşünmek lazım. Tuebingen; ayda 1000 euro - evet evet; şaka değil - maaşla oyuncu alırken bile 5 defa düşünen bir takım. Murat hocanın bütçesinin yanından bile geçmiyor; takımın payrollu

çikozi dedi ki...

Murat Didin Frankfurt´daki ilk sezonunda cok kücük bütcelerle mücadele etti.Zaten o basaridan sonra ona güvendikleri icin bütcelerini büyüttüler.Tolga Öngören de düsük bütceye ragmen birkac sürpriz sonuc alabilseydi kulübün bütce yönünden güvenini kazanabilirdi.Sonucta gecen seneyi ayni maglubiyet-galibiyet oraniyla 15 sirada bitiren bir takim Tübingen.Ben Tolga Öngören basarisiz oldu demiyorum ama basarili oldugunu gösteren de hicbir kanit yok elimizde.

Adsız dedi ki...

valla bizim burada bursada tolga öngören'in kaybedilen maçlardan sonra sabah 07:00 idmanları filan meşhurdu tofaşta... acaba almanyada da bunlara devam etti mi merak ediyorum..