22 Haziran 2009 Pazartesi

A Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı

Fatih Solak (Aliağa Petkim), Cevher Özer (Beşiktaş Cola Turka), Barış Hersek (Darüşşaka Cooper Tires), Ender Arslan (Efes Pilsen), Engin Atsür (Efes Pilsen), Kerem Gönlüm (Efes Pilsen), Kerem Tunçeri (Efes Pilsen), Sinan Güler (Efes Pilsen), Oğuz Savaş (F.Bahçe Ülker), Ömer Aşık (F.Bahçe Ülker), Ömer Onan (F.Bahçe Ülker), Semih Erden (F.Bahçe Ülker), Cemal Nalga (G.Saray Cafe Crown), Evren Büker (G.Saray Cafe Crown), Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic), Ersan İlyasova (Barcelona), Bekir Yarangüme (Türk Telekom)

Kadro açıklanmış, pozitif anlamda bir sürpriz yok elbette. Cevher ve Evren'in hatta Bekir'in hakettikleri bir biçimde ödüllendirilmeleri güzel. Ama Cemal Nalga nedir ya? Fatih Solak nedir? Kaya Peker'le kavgalısın anladık, kadroya almayacağını da biliyorduk ama mantık terazisinde bu iki adamın toplamından daha ağır basar Kaya. Haydi onu geçtim, Engin Atsür'e ne demeli? Sezon boyunca kaç maç oynadı bu adam? Sakatlandıktan sonra bir kere bile forma giymedi. Zamanında bu takımın 1. guardı ilan edilen Hakan Demirel bu yıl Erdemir'de gayet de güzel bir sezon geçirmesine rağmen 3. guard bile olamıyorsa şu takıma, kimse benden bu işlerin bir plan program çerçevesinde yürüdüğünü zannetmemi beklemesin.

41 Yorum Yapılmış:

gebcıty dedi ki...

tutku acık,serkan erdogan ve kaya pekerın olmaması bır hatadır..hucum anlamında cok kısır bır kadroyla gıdecegız..ekstra performanslara ıhtıyac duyulacak.. bu 17 kısılık kadrodan cıkarılacak oyuncular bana gore;

Engın Atsur: sakatlık sonrası hıc mac oynamayısı ve tanjevıc ın sınan gulerı 1 numara oynatma sevdası

Evren Buker: sadece lıgtekı performansının odullendırıldıgını dusunuyorum

Cevher Özer: Evren Bukerle aynı kaderı paylasacaktır ve ayrıca tanjevıc ın Barıs Hersek sevdası

Cemal Nalga: nıye kadroda zaten soru ısaretı

dıger oyuncunun kım olacagını bende merak edıyorum..

bu kadroyla ısımız bır haylı zor onuda eklemek lazım..

dejavu dedi ki...

Kulüp takımıyla birlike milli takımı da çalıştırmanın zararlarından biri işte. Son maçta pick'n roll'de savunamadığın dahası savunmak için hamle yapmadığın ve seni kupadan eden adamı almıyorsun kadroya. Peki tamam, kişisel tercih diyip saygı gösterelim yine de peki altta yazan Cemal Nalga, Fatih Solak isimlerini görünce içinden okkalı bir küfür saydırmayan var mı ?

Kaya'non yerine Cemal ve Fatih oynayacak yani, çekin şu pis ellerinizi artık ya adam gibi basketbol izlemek istiyoruz biz aklımızda hiçbir soru işareti kalmadan. En yetenekli oyuncu topluluklarından birine sahibiz ama çıkan kadro günlerce konuşulacak- tabii ki basında değil, buralarda kendi aramızda- saçmasapan bir kadro.

Engin iyileştiği halde Efes'de kadroya giremedi sezonun sonunda, alıp koymuşuz takıma. Daçka'yı takip ediyorsun madem Barış'ı alıyorsun, tüm sahayı üç saniyede geçen Soner var orada. Çok iyi bir sezon geçirdi, alsana onu da.

Saçmasapan tercihler, saçmasapan coachinglerle bekle bizi Avrupa, biz geliyoruz.

serpil dedi ki...

kaya peker bu kadroda olmalıydı..

Adsız dedi ki...

karşıyakalılar hakan köseoğlu konusunda haklıymış demek ki sayın tanjevic de onlarla aynı doğrultuda düşünmüş

KEREM dedi ki...

Galatasaraylı olarak soruyorum. Herkesi geçtim de;

Cemal'in ne işi var orada ya?

hasanerdem dedi ki...

Tanjevic sana da hocasın diye para ödüyor ya bu federasyon yazıklar olsun. Nalga ve Fatih'ten ne bekliyorsun bre gafil insan. Kaya Peker kadroda yok akıl alacak gibi değil, senin şahsi problemlerinden bize ne, al takıma koy oynasın, bu nasıl bir mantık. Önce Mehmet'i küstürdün, şimde de Kaya'yı. Uzun rotasyonu komple Fenerbahçe'den maşallah. Allah bildiği gibi yapsın seni Tanjevic daha ne diyeyim. Allah akıl fikir versin. Şu 2010 Dünya Şampiyonası'nı kazasız belasız düzenleyelim, sende bir an önce dön ülkene.

Anıl sende mesajın resmini değiştir kardeşim, milletin sinir katsayısı yükselmesin daha fazla.

dwayde dedi ki...

Cemal Nalga mı? Tamam Kaya'nın girmesinin taraftarı değilim ben de ama daha iyi biri bulunamaz mıydı? İlla büyük takımlardan adma almak mı amaç?

Caner dedi ki...

bogdan tanjevic işte :)

Harun dedi ki...

Klup hocasından milli takım hocası yaparsan böyle olur işte. Oyuncu ile kavgalı olur.

Bu adam Italya'dan bir klüp ile anlaşmadı mı? niye hala milli takımın başında?

çikozi dedi ki...

Son zamanlarda Tanjevic´in acikladigi kadrolar sürekli elestiriliyor.Bakalim Tanjevic yine basarili olup bu kadroyla herkesi dumur edecek mi görecegiz.

Ben acikcasi Mehmet Okur´un alinmamasi disinda kadroda tartisilicak birsey görmüyorum.

Sezon basindan beri dogru dürüst oynamayan Engin Atsür cikip Sampiyonada bu takimi cok iyi bir sekilde yönetebilir.Daha önce bu sekilde oynamayan oyunculardan cok yararlandi Tanjevic.Kaya Tau´da yedek beklerken onu Milli takimda oynatan da ayni hocaydi.

Ersan bu kadronun kilit oyuncusu olacak bence.

ako dedi ki...

Tanjevic 3 uzununu efesin "zayıf" uzunları karşısında kullanamadı. bakalım 3 ay sonraki avrupa şampiyonasında nasıl kullanacak?

Adsız dedi ki...

Ya yokmu bu Tanjeviçi durduran gene saçma sapan bir kadro kurmuş Enginin,Cemalin,Barışın,Cevherin girdiği kadroya Tutkunun,Kayanın,Serkanın,Mehmetin tek ellerini bağlasan gene girmeleri gerekiyor.Sayın Turgay DEMİREL gör artık bırak bu 3 maymunu oynamayı.Son söz bu adam tam anlamıyla BOKTAN TANJEVİÇ

E.E dedi ki...

Kaya pekeri zaten 2007 şampiyonası sonrası açıklamaları yüzünden silmişti.Mehmet Okur krizini yönetemedi bu da çapsızlığını gösteriyor.Ne yapıp edip Mehmet Okur gibi adamını devreye sokmalısın, ha Memoyu almıyosun yerine sanki Dwight Howard var sanki.Gidip Semihe bel bağlıyorsun sonra bu Semih istediği kadar iyi niyetli olsun artık belli bir yaşa geldi, şimdi kimse bana uzunlar geç olgunlaşıyo demesin bu adam daha 1 metreden basket atamıyor.Takımda uzun adam denebilecek bir Oğuz var ona zaten süre vermez.Sonra bir Tutku neden yoktur bu adam benim izledeğim kadarıyla çakal işler yapabiliyo sahada,iyi niyetli de biri ki yıllarca Ercüment Suntere katlandı alcaksın bu adamı sonuçta.Sonra bu şampiyonada yine elenicez hedef 2010 denicek

HotSauce21 dedi ki...

@ çikozi

tanjevic yine başarılı olup demişsinde ne başarısı biz bişey mi kaçırdık.dünya 6. lığı mı milleti dumur eden başarı,başka ne yada neler?

kenz dedi ki...

Mehmet, Kaya, Ermal, Hüseyin, Mirsat dururken Cemal, B.Hersek ve Fatih Solak'ı;

Serkan, Tutku, H.Köseoğlu dururken Engin, Ender ve Bekir'i;
çağıran zihniyete "Helal olsun!" diyorum...Küskünlükler bir şekilde giderilebilmeliydi.

Keşke şöyle bir ekiple gidilebilseydi:

Koç: Aydın Örs

1-K.Tunçeri... 6-H.Köseoğlu...11-Tutku
2-Serkan.......7-Ö.Onan....
3-Hidayet......8-Ersan......
4-M.Okur.......9-Mirsat.......
5-Oğuz..........10-Kaya.......12-Ö.Aşık

13-Sinan
14-Evren
15-Cevher
16-K.Gönlüm
17-Ermal
18-Hüseyin

Bu arada Ermal'dan haberi olan var mı, yaşıyor mu?

Adsız dedi ki...

Milli Takımlar Teknik Direktörü Bogdan Tanjevic
Yardımcı Antrenör Nihat İzic
Yardımcı Antrenör Aziz Bekir

konuşulması gereken bir diğer konu da bu aslında...

Adsız dedi ki...

Kimse Tanyevic'e kızmasın o ancak menejer arkadaşının adamlarını kadroya alır aferin Kaya'ya kadroya aldığı adamlarını yanlarında Vidmarı da denize döktü tabii ki alınmayacak Kerem TUNCERİ nerede Tutku nerede Engin, Cemal, Fatih'in ne işi yazıklar olsun Fenerbahçe'de bizi rezil etti o çekip gidecek F.B. ne yapacak ama Milli takıma ne olur adam gibi bir hoca gelsin bu adamdan bıktık artık

MixBasket dedi ki...

http://mixbasket.blogspot.com/2009/06/tanjevic-bunamaya-baslams.html

aksilaz dedi ki...

cezalarda belli oldu. o rezalet hakkındada bı yazı gerekli...

Adsız dedi ki...

bu ülke bugüne kadar kaç tane Mehmet Okur yetiştirdi ki acaba milli takıma alınmıyor. Sırpın tekini Türk milli takımının başına getiriyorlar adam da herkesle kavga edip canının istediğini alıyor istemediğini almıyor. Yazık, Mehmet 30 yaşında ve 5 sene daha üst seviye basketbol oynar oynamaz, milli takım ne zaman faydalanacak bu adamdan

Kaan dedi ki...

Türk Milli Takımının böyle kişilerce yönetilmesi ne kadar utanç verici bir durum.Oyuncuya göre sistem değilde kendi sistemine göre oyuncu alan bir zihniyet sonucunda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızdan biri olan Mehmet Okur kadroya alınmıyor ve böyle bu zihniyet Türk Milli Basketbol takımının başında.Ne kadar utanç verici ne kadar komik bir durum.Bu zihniyettte ki kişiler olduğu sürece basketolumuz kaybetmeye devam edicektir.Bu zihniyete sahip olanlar elini eteğini çekmedeği sürece biz daha çok o neden alınmadı bu neden alınmadı deriz...

Fanatik Basket dedi ki...

sonuçta açıklanan 17 kişilk kadro ve saydığınız kötü isimler muhtemelen kadrodan elenecek zaten.. mehmet alınmadı, hüseyin alınmadı, kaya perker alınmadı ya da mirsad, ermal alınmadı demenin bir manası yok. sonuçta 12 kişilik kadroda 4 ya da 5 uzun olabilir. ömer aşık, semih erden, oğuz savaş ve tecrübesiyle kerem gönlüm bankodur. son uzun için alınmadı diye yepki verdiğiniz 5 uzundan en fazla biri kadroya alınabilir o da birşeyi değiştirmez, abartmanın anlamı yok..

bütün yıldızları bir takıma toplayarak en iyi olunmaz, takım olarak en iyi olunur..

tanjevic bunun farkında, bugüne kadar başardıklarıyla da bunu kanıtlamıştır.

elemelerden önce de kadro seçimleri yüzünden çok eleştirilmiştir ama sonunda ortaya mükemmel bir takım çıktığını herkes gördü..

onun için erkenden adama sallamayın derim, sonradan tükürdüğünüzü yalamamak için..

scragnoth dedi ki...

daha maçlar bile oynanmadan adamı asanlar da bana basketbol bildiğini söylemesin. grup maçlarından önce vura vura ölen adam, grupta 6'da 6 çekince herkesi susturup daha önce söylediklerinizi afiyetle yedirmişti. tabi üstünden zaman geçince hemen yine sallamaya başlanmış. adam kafasında bir takım yaratmaya çalışmış ve o takımın parçalarını seçmiş. her zaman en iyiler seçilerek en iyi takım yaratılmaz.

bana tanjevic'i de savundurttunuz ya ne diyim daha...

Adsız dedi ki...

adsız ne kadar haklısın.milli takımımızın basında olanlar hakkında.hicmi turk yok dicem ama oyuncu menajeri,klup menajeri cıkarlar,kulisler.ellerini cekerlerse nasıl para kazancaklar.perdenin diger tarafından guluyorlardır bize.yazık ya cok yazık.

Adsız dedi ki...

@Fanatik Basket,
Tükürdğünü yalamak derken bildiğimiz 'tükürdüğünü yalamak'tan bahsettin değil mi?Hani Tanjevic'in Tunçeri ve Ömer Onan'ı almamasını eleştiren basın mensuplarına ben 30 yaşındaki adamı milli takıma almam deyip sonra pişkin pişkin alması gibi..
Şu kadroyla çıksın ilk 4'e girsin;eyvallah büyükmüşsün ben de anlamıyormuşum derim.Öyle Bulgaristan'ı yenip 2 mücadele edip,fakir edebiyatı yapıp 'başarılı' olunmuyor malesef.Hidayet sırtında ne kadar taşıyabilirse de o kadar gideriz;Tanjevic de bizim gibi izler.
@scragnoth,
İnsanlar tutturmuş 6'da 6 diye de lütfen söyleyin;son yılların açık ara en kötü Fransa'sını Fransa'da yenmek dışında nesi var bu 6 galibiyetin?
-yangchonchoi-

bseverler16@gmail.com dedi ki...

serkan diyor hekes serkanı kac kısı yakından tanıyor sut sokamadıgı zaman aglayan oyle 25 ustu dakıka oynamadıgı zaman bozulan kusen bır adam oldugunu ne kadar bencıl oldugunu nasıl bır karekter oldugunu hıc bır takıma hıcbırsey kazandırmadıgını bılıyormusunuz acaba??
bu takıma bence en azından onore edılmek ıcın hakan koseoglu alınmalıydı ve sonuna kadar hak ettıgı ıcın kaya peker alınmalıydı.. mırsad zaten artık oynamayacagını soyledı. ermal bu sene ne yaptıkı takıma alınsın solunu kapatın her topu sıze verır merak etmeyın mehmete gelınce adam zaten soyleı bu yaz oynamayacıgını acıkladı evet zaten aralarında bır sorun var cunku mehmet mucadeleyı sevmeyen bır oyuncu hanı bu sene 40 attıda utah gecen sene gırdıgı playoffa gıremedı burayıda bır dusunun derım
altyapıdakı mıllı takım organızasyonlarını kım ne kadar takıp edıyor bılmıyorum ama tanjevıc oncesıve tanjevıc sonrasınıda lutfen bır ınceleyın ne kadar profosyonel taramalar yapıldıgını kulup takımlarının yapmadıgı olcumlerın yapıldıgını eldekı ımkanlar dahılınde her yere ulasılmaya calısıldıgını kımsenın bulamadıgı ama mmıllı takımın buldugu manısalı oyuncuların bu organızasyın sayesınde bulundugunu genclere ınanılması gerektıgının ogrenıldıgını ve altyapı mıllı takımlarının ne kadar profosyonel olduklarını ve altttan gelrek uste kadar hep ayn ı takımı bır arada tumak ıcın ugrasıldıgını omer semıh oguz gıbı ve benzerı bırcok oyuncunun onların sayesınde sure aldıklarını bız goremeyız maalesef bız turkuz cunku suankı zamanı gorebılırız medyanın ortasında yer alanları goruruz. bır gazetenın transfer onemı basladıgından berı galatasaraya 20 tane yabancı oyuncuyla kesın anlasıldıgını yazdıgını ve bızım mılletımızınde her anlasılan oyucnu ıcın sabahtan aksama kadar bırbırını yedıgı bır uklkde planlı programlı yatırımın anlasılması zaten beklenemez saygılarımla...

Fanatik Basket dedi ki...

tercihleri doğrudur ya da yanlıştır ama sonuçta bunlar onun tercihleri. herkesin kendi tercihleri farklı, adam herkesi memnun etmek için en çok oynatılması istenen oyuncuları kadroya alamaz. oldu olacak oylamayla belirleyelim isterseniz milli takım kadrosunu? bu allstar takımı değil milli takım!!

serkan erdoğan, ermal kurtoğlu geçen sezon hiçbir şey yapmadı milli takımda yerleri yok..

kaya peker bütün sezonu çembere değmeyen saçma sapan atışlar ve gereksiz top kayıplarıyla oynadıktan sonra final serisinde 2 maç iyi oyndı diye herkesin gözdesi oldu ama s.erden, ö.aşık, o.savaş ya da k.gönlüm'den daha iyi değil. onlar varken takıma 5. uzun olarak alınması ya da alınmaması hiçbir şeyi değiştirmez.

hüseyin ve mirsad iyi ama biri 33-34 yaşında adamlar, milli takıma semih-ömer-oğuz gibi adamlar lazım onlar değil..

m.okur'un alınmama sebebi de "takım olabilmektir".. tüm dünyada takım olabilmek için bazı yıldızlardan vazgeçilmiştir, geçilmesi gerekir. yoksa yıldızlar topluluğu olabilirsiniz ama başarılı olamazsınız..

zayıf isimler kadro 12 kişiye düşürülünce muhtemelen elenecektir, onun için eleştirmeye gerek yok. bana göre alması gerektiği halde kadroya almadığı tek adam "soner şentürk" tür. bir de evren büker'i 12 kişilik kadroya almazsa bu hata olur..

[UA] dedi ki...

Demek oluyor ki Tanjevic, finaldeki Efes guard rotasyonuna aşık olmuş olmalı ki Kerem-Ender-Engin'i toptan dahil etmiş kadroya... Ancak Engin'i dahil etmenin anlamı nedir? Kelimeler yine kifayetsiz...

Cemal Nalga?

Cemal, Galatasaray'da uzun yokken bile 5-10 dk süre alan bir isim, bu oyuncuyu hangi düşünceye inanarak kadroya alır ki bir insan?
Savaşsın diye mi alıyorsun?
Partizan gibi bir takım sanırım hayalindeki milli takım...


Telekom'dan sadece Bekir Yarangüme var..?

Cemal ve Fatih Solak'a güvendiğin için almadın diyelim, pekala; öyleyse Serkan Erdoğan ve Tutku Açık neden kadroda yok..?
Hala mı genç kadro peşindeyiz?
Fener kurtuldu bu Hitler çakması heriften ama koskoca milli takım kurtulamadı..
Acaba Aziz Yıldırım'ın zoruyla mı hala o mevkide???
Hiç şaşırmam olayın temelinde bu varsa...

Yazıklar olsun,basketboldan soğudum bu federasyon bu coach varken!!!!

[UA] dedi ki...

Bu arada Kemer-Ender-Engin'e karşı
Ömer-Oğuz-Semih'i de kadroya dahil ederek:

-Ben bu iştenm anlamıyorum puzzle'da bilmem ama kimin pozisyonları güçlüyse toplarım zaten onlar biliyorlardır ne yapmaları gerektiğini, muhtemel bir hüsrandan sonra da derim ki: Efes'in guard rotasyonunu Fener'in uzun rotasyonunu koydum daha ne yapıyım ben!!!

Sen zaten bir şey yapmadın ki, suçlu sen olacaksın seni oraya getiren ve seni orada halen tutandır suçlu!!

Kaya Peker yok???
Kelimeler yine kifayetsiz...

Ben bu kadroda hakederek dahil olanların şunlar olduğunu düşünüyorum:

Cevher Özer
Kerem Gönlüm
Sinan Güler
Ersan İlyasova
Hidayet Türkoğlu
Kerem Tunçeri
Evren Büker
Bekir Yarangüme
Ömer Onan
-------------------
Olması Gerekenler:

???Kaya Peker???
Mehmet Yağmur
Mehmet Okur
Hüseyin Beşok
Haluk Yıldırım
Ersin Görkem
???ÖMER KAHYAOĞLU???
Önder Külçebaş

Demek oluyor ki Tanjevic ligi izlemiyor, fantezilerini yatakta değil milli takımda yapıyor...!!!!

Helal olsun tekrardan ne diyelim..

Adsız dedi ki...

fanatik basket sen de tanjeviç'in adamıymışsın belli oldu, sen de turgay demirel gibi kendine türk milli takımı kur başına da sırp tanjeviç'i getir tamam mı... bir sürü de mehmet okur yetiştirirsin zaten ondan sonra da milli takıma almazsın...

Adsız dedi ki...

@bseverler16.gmail.com

sana bir soru sevgili kardeşim, tanjeviç geldikten sonra altyapı milli takım seçmeleri düzeldi diyorsun, 1979 doğumlular altyapı milli takımlarında oynarken, seçmeleri yapılırken tanjeviç mi vardı ki bu jenerasyon Hidayet'in Mehmet'in Kerem'in olduğu jenerasyon... yani bizim böyle bir altyapı seçme organizasyonu yapmak için bir Sırp'a ihtiyacımız yok, biz Türk olarak da böyle bir seçme yapabiliyormuşuz demek ki... örnek 1979 jenerasyonu... bir oyuncu yetenekli olduktan sonra manisa'dan da bulunur yalova'dan da kars'tan da... mehmet yalova'da kalecilik yapıyordu da bulunmadı mı? demek istediğim bu adamları bulmak için tanjeviç'in organizasyonuna gerek yok, biz türk olarak da yaparız, AYDIN ÖRS gibi adam bunun yüzünden basketboldan soğudu siz hala adamı savunuyorsunuz

scragnoth dedi ki...

@-yangchonchoi-,
"İnsanlar tutturmuş 6'da 6 diye de lütfen söyleyin;son yılların açık ara en kötü Fransa'sını Fransa'da yenmek dışında nesi var bu 6 galibiyetin?"

ben müthiş fransa takımını yendi demedim dikkatini çekersen, insanların yenemeyeceğini düşündüğü fransayı 2 maçta da yenip susturdu diyorum. farklı bir noktaya parmak basıyorum. daha maçlar oynanmadan adamın asılmaması gerektiğini söylüyorum. ayrıca tanjevici sevmiyorum, takımımdan uzak olsun istiyorum :), ama daha takımı izlemeden asıp kesecek kadar basketbol kıtı da olmadığımı söylüyorum. burada fenerbahçe ve rotasyonu hakkında sayfalarca yazıp tanjevici eleştirebilirim, ne de olsa tonlarca maçını izledim. ama daha maçını izlemediğim takımın koçuna sadece oyuncu seçimlerine bakarak "bıraksın, gitsin, yeter artık tanjevic vsvs.." diyerek saydıracak kadar da abes bir hareket yapmam.
saygılar.

Adsız dedi ki...

tanjevic geldikten sonra altyapı milli takımları inanılmaz oldu diyen arkadaşa bir kaç noktayı belirtmek isterim.

bu oyuncular bir kere sıfırdan federasyon bünyesinde yaratılan oyuncular değiller. hepsi ülkenin çeşitli yerlerinde altyapı antrenörleri tarafından bir sürü zorlukla çalıştırılan gençler. sene içinde yapılan 2-3 kampla bir anda olmuyor bu iş. ama federasyon bir şekilde herkesi kendi yaratmış gibi gösterebiliyor. sen o yaş kategorisinin en elit malzemesiyle çalışıyorsun büyük bir havuzdan özenerek seçilmiş... altyapıda antrenör olmak profesyonel lig antrenörlüğü kadar zordur, belki de daha zordur. bu değerlendirme vasıtasıyla ülkemizde büyük iş yapan altyapı antrenörlerimize saygılarımı sunuyorum...

bseverler16 dedi ki...

ne dıyeyım ki size bana 79 jenerasyonunu ornek gosterıyorsunuz nerde o zaman 80-81-82-83-84-65 5 yılı naptınız memoyu hıc saymayın memonun dogal bır yetenegı vardı 17 yasında basketbola basladı kımsenın begenmedıgı kısı baslattı zaten basketbolada aydın orsu burda elstırenmı vardı kı aydın orsu ornek gosterıyorsunuz basketbolumuza atlattıgı cag zaten tartısılamaz okadar kısıtlı bır takım ıle korac kupasını kazanmak buyuk basarıdır ama sızlerınde gozlerınızı kapatıp hıcbırsey goremememnızde bızım turk basını kafasıdır bosverın devam edın aynı sekılde, ımlere ne programlar verıldıgını kımlerle ne calısmalar yapıldugıgı antrenor kartı almanın ne kadar kolayken ne kadar zorlastıgını semınerlerın duzene gırdıgını bosverın ya ne anlatacgınm anlatsamda anlamamk ıcın dırenırsınız
tabı cenk 5 yıl once oyle bır yetenektıkı kucuk takımda herkes kendısıne hayrandı kım tanıyordu kım sans vermedı cenke bosverın sız devam edın ınanın ergın ataman su takıımn basına gececek ve yakımsyacak tek koctur turkıyede yıne soyu turk olmayan oktay mahmudı ondan 3 kat daha yakısır ergın ataman sımdı konusyorda efes pilsn tarıhının en ıyı kadrosuyla turkıye kıgını kazanamadıgı zaman hatta 4-1 le supurulmeye bıle cok yaklastıgı 17 sayıdan macı verdıgı zamanları nıye konusmuyor yanı yıgıdı olduunde hakkını verın ykarıda Allah var

Adsız dedi ki...

@bseverler16

antrenör kartının alınmasını ve yükseltilmesini zorlaştıran rahmetli Yaşar Sevim'dir, Tanjeviç değildir. Herşeyi çok biliyorsun ama bunu bilmiyormuşsun, öğren... Sana kalsa biraz daha ileri gidip Türkiye'ye basketbolu Tanjeviç getirdi dersin herhalde... Cenk'i 17 yaşında A milli yapıp havalara sokup şu anda basketbolunun bitmesini sağlayan da Tanjeviç'tir bu arada

bseverler16 dedi ki...

ya ben tanjevıc mı yaptı dıyorum. bok atılan federasyon tanjevıcı getırmedımı o zaman tanjevıcın yaptıklarından da yapmadıklarındada federasyon sorumludur yasar sevımı bu ısın basına getıren kım Turgay Demırel Federasyonu bu ıstatıstık devrımını yapan kım basketbol federasyonu bırseyıde carptırmadan anlayın lutfen

Adsız dedi ki...

var olan paket programın türkiye için lisansını alıp basketbol sevdalısı, diz üstü bilgisayarı bulunan 100 kişi bulmak mıdır devrim yapmak?

bseverler16 dedi ki...

olmayanı yapmaktır o 100 basketbol sevdalısını bulup bu ısı ogretıp yaptırmaktır maçları canlı yayınlatmaktır.
degısık bır bakıs acısı var sanıyordum buranın ama yanılmısım yıne herseye tek gozle bakılıyor sadece olumsuzlar goruluyor neyse baska cevap yazmayacagım

Adsız dedi ki...

olmayını yapmak demişsin doğrudur, 2 sezondur önemli aksaklıklar yaşansada önemli bir hizmet. ancak mevcut olan istatistik canlı yayınının avrupanın en kaliteli 2. ligine sahip olduklarını ifade eden ülke federasyonuna en geç gelmesi midir olmayanı yapmak? acb gibi liglerde her hafta bütün maçlardan özet görüntüleri bulabiliyorsun, haftanın en iyi 10 hareketi, oyuncularla röportajlar vb. federasyon görüntü konusundaki en önemli hamlesi ev sahibi takımlardan her oynadığı maçın 2-3 kopyasını istemesidir. bunlardan bir tanesi hakemlere bir tanesi de olay vs olursa cezaları belirlemek için filan kullanılıyor. zaten federasyonun yapması gereken yapmakta geç kaldıkları şeylere "iyi iş çıkarmışsınız" demek ülke basketbolu 1 adım ileri götürmez. biz doğru bulmadığımız eksik gördüğümüz yerleri söyleyeceğiz ki daha iyi yerlere gelelim... cevap yazmayı bırakma, farklı bakış açılarına açık olmak iyi bir şeydir...

bseverler16 dedi ki...

:) tamam teşekkürler
ben olmayanları soylemek lazım bencede ama yaptıktan sonrada takdır etmek lazım
inanın demirel'e sizden daha cok gucugumdur ama orasıda bana kalsın lutfen

Adsız dedi ki...

engin atsür alınana kadar hakan köseoğlu alınmalıydı.