23 Haziran 2009 Salı

Eurobasket.com TBL 2008-09 Sezonu Ödülleri

Eurobasket.com sitesi TBL'de 2008-09 sezonunun en başarılılarını seçmiş. Birçok kategori var. Tek tek hepsini yazmayayım. Şuradan girip bakabilirsiniz. Salsabasket olarak sizin oylarınızla belirlediğimiz ödüllerle çakışan ödüller de var. Misal Evren Büker, misal Charles Smith, misal Ahmet Çakı. Bu arada en iyi Bosman 5'inin guard pozisyonunda da Preldzic var. Tanjevic'ten sonra Eurobasket de çocuğu 1 numaraya koydu yani.

12 Yorum Yapılmış:

sezer kula dedi ki...

yılın oyuncusu ödülüne ekene diyince bazı kişiler bize konya fanatiği demişti basketboldan anlayan adam zaten ekenenin kalitesinide anlar .

Adsız dedi ki...

fitch lofton'a sözüm yok.
takımı ligde kalmasına ragmen traylor'u gereksiz buldum zira fitch olmasa o takım ligde kalamazdı.
shumpert iyi bir oyuncu olabilir belki ama efes pilsenin geniş kadrosunda fazla verimli oldugunu düşünmüyorum.
ama ekene konusuna gelince. sezonun en bomba transferi ekene bence.
4. yabancı olarak gelip mütevazi bütçeli selçuk üni.de vazgeçilmez olmustur.
gelecek yıl büyük ihtimalle baska bir türk takımında seyredecegimizi belirteyim.
konyadan Legend..

Adsız dedi ki...

eurobasket sunucuları ile arası iyi olan bir oyuncu menajeri isen kendi oyuncuna en iyi ödülü verdirirsin, ne olacak yani,sayfanın sol tarafında authors kısmında üç tane Türk arkadaşın ismi var, bu üç arkadaş büyük ihtimalle bu ödülleri yazmıştır, hiç mi etkilenmeden yazdılar sanki

Adsız dedi ki...

Kim yapmışsa alakası yok !

Adsız dedi ki...

Arkadaslar kendi beyendiğiniz oyuncular seçilmeyince veya tuttuğunuz takımın oyuncusu seçilmeyince bu şekilde haksızlık yapmayın.Biraz saygı duyun ve bu oyuncuları taktir edin!

Fanatik Basket dedi ki...

eurobasket.com menajerlik firmaları ve basketbolcu menajerleriyle ortak çalışan bir sitedir. paralı üyelikten çok menajerlerden gelir sağlayan bir sitedir.

bu sitenin verdiği ödüllerin objektif olmasına imkan yok. ödül verilen tüm oyuncular, kendileriyle çalışan menajerlerin oyuncularıdır.

site tüm dünya basketbolu hakkında bilgi içermesi açısından güzel ama türkiye hakkındaki içerikleri sınırlı bir site. üstteki adsız arkadaşın da dediği gibi, 2-3 türk elemanın (menajerlerin etkisiyle) görüşlerinden ibarettir bu liste.

bana göre ciddiye alınması gereken bi liste ya da ödüller değil. salsabasket ödülleri onlarınkinin yanında grammy sayılır:)

Adsız dedi ki...

İyiler arasında da sebepsiz bir "en iyi benim iyim" kavgası çıktı. Hayırlı olsun.

BaHa dedi ki...

@Adsız (2)

Sadece kendi adıma konuşuyum; author kısmındaki 3 Türk arkadaştan biri de benim. Ama bu ödüller oluşturulurken mesela bana sorulmadı. Sorulsaydı da sonuçların çoğu böyle olmazdı :) Eurobasket kumanda masası dediğimiz departmandan çıktı bu ödüller. Avrupa ödülleri belirlenirken bizlere görüş soruluyor fakat burada bu yapılmadı. Konuyla ilgili şikayetler bizede ulaşıyor bizde bunu iletiyoruz yetkililere. Sonuçta ticari bir site...

Adsız dedi ki...

@baha

baha arkadaşım senden rica ediyorum o zaman, Evren Büker bu ödülü alırken Renault'ta oynuyordu yani 08-09 ödülü ise Evren Büker'in yanında Renault yazmalı Galatasaray değil, siteye de ingilizce mesaj attım ama sen düzelteiliyorsan sevinirim, Bursa takımlarından 5-10 yılda bir böyle oyuncular çıkıyor onları da hemen İstanbul takımlarına yapıştırıyorlar

kutay dedi ki...

ligi ilk5 sırada bitiren 4 takımın (efes hariçindekiler) yılın en iyi 2 takımına oyuncu verememiş.

fantasy dedi ki...

eurobasketteki liste degisti mi?
Isimlerin cogu tutmuyor?

saLsa dedi ki...

@ fantasy

Evet değişti, güncellendi liste.