26 Haziran 2009 Cuma

Phoenix Preldzic'i Seçti

F.Bahçe Ülker'in genç Sloven'i Phoenix Suns tarafından 57. sırada draft edildi. Tahminimce gitmeyecektir hemen, 1 yıl daha Avrupa'da durur en kötü ihtimalle. NBA'den ziyade Avrupa basketbolunu daha çok beğendiğini ve vakti zamanında bir röportajımız esnasında 'Orada benchte çürüyeceğime burada kral olurum' sözlerini söylediğini de belirtmek gerek ek olarak. Her ne olursa olsun, planlı bir şekilde ilerleyip sağlam bir gelişim gösterdi Emir. İlk geldiği zamanları hatırlıyorum, ilk tanıştığımızdaki hallerini falan, şimdi gayet ayakları yere sağlam basan bir oyuncu haline geldi. Şutu hala belli bir standartta değil ama olsun. Bazen iyi sokuyor, bazen feci çember dövüyor. NBA için fiziği de çelimsiz kalabilir ama ben onu Avrupa'da izlemek istiyorum şahsen. NBA'e gidip de kapsama alanımdan çıkmasın. :) Şaka bir yana tebrikler Prle, yolun açık olsun kardeşim.

3 Yorum Yapılmış:

futbol dedi ki...

bu kadar aşağılarda draft edilmesi şaşırttı beni.

MuYu dedi ki...

aslinda o zaman da tartismistik bu konuyu. bence emir tanjevic korkusu ile bu sekilde konusuyor. fener ile kontrati ne kadar suruyor bilmem ama bittigi zaman nba yollarini asindirir. eger gitmemesi bekleniyorsa verilecek kontratlarin baya sisik olmasi lazim.

ozellikle final serisinin son periyodunda bi donem adeta tasidi takimini. yani fener emir'i unutmasa maci kazanabilirdi. sorumluluk ona verildiginde neler yaptigini her seferinde goruyoruz. gerci biz onun bu huyuna izmir'deki umitler sampiyonasından asinayiz. bence nba, avrupa farketmez her yerde yapar emir.

TuğçeFb dedi ki...

Bence Nba e gitmicek ve Fenerbahçede bu sene kral olucakk inş..