24 Haziran 2009 Çarşamba

Renault'nun Son Yerlisi Ufuk Kaçar

Renault'nun bu yıl -genç olmadığı halde- büyük gelişim gösteren bir 3 numara alacağını yazmıştık daha önce. İsmini vermemiştik transfer netleşmediği için. Bugün olay nihai halini almış. Ufuk Kaçar sözleşmeyi imzalamış. Yeni sezonda Oyak Renault takımının formasını giyecek, aynı zamanda takım kaptanlığını da yapacak. 1. lig kariyerine 92-93 ve 93-94 sezonlarında Renault forması giyerek başlayan Ufuk bu yılki performansından sonra takımı küme düşse bile ligde kalmayı hakeden bir oyuncuydu. İyi olmuş, hoş olmuş. Şimdi artık yerli kadro tamamlandı Renault'da, gözler gelecek 3 yeni yabancıda.

4 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

salsa'nın "Renault'nun Yeni Sezon Kadrosu" başlıklı postuna yazdığım yorumda ismi açıklanmayan yerli skorerin ufuk kaçar olacağını yazmıştım..

basketbola bursa dsi altyapısında başlamış, daha sonra oyak reno'da oynamıştı, bursa doğumlu forvet uzun yıllar sonra geri dönmüş oldu bursa'ya..

uzun süreden beri bursa'ya dönmek istiyordu zaten, hayırlı olsun, oyak reno için de güzel transfer bence..

Adsız dedi ki...

iyi transfer, yücel hoca ve ekibi amerikalıları iyi bulursa ki her sene çok iyi amerikalı buluyorlar, yine çok can yakarlar

dejavu dedi ki...

Özellikle Konya'da çok daha iyi maçlar oynadı Ufuk Kaçar bu sene. İç saha- dış saha ortalamaları arasındaki fark dikkat çekici. Triple-double'ın kıyısından döndüğü maçlar olmuştu sezon içinde yani takımı da oynatma becerisi var. Belki saf bir guard gibi top getiremez ama hücum sahasında gayet iyi oyun kurabilicek yeteneğe sahip.

Şutları da zaman zaman tartışılsa da ki Cengiz Karadağ ona bu özerklği vermişti, gününde olduğunda maç alır düzeyde. Oyak bütçesini üç aşağı beş yukarı tahmın edebiliyoruz, onlar adına iyi bir transfer olmuş. Bütçe/verimlilik parametresinde onlar adına iyi bir hamle bu, sakatlık falan yaşanmazsa.

okan kılınç dedi ki...

salsa selçuk demişken onlarda da var mı bi transfer seneye tbl2 de sampiyonluk parolasıyla devam etceklermiş herald.