29 Haziran 2009 Pazartesi

Rubio & Tanjevic

Elinizde sınırsız bir bütçe olsa, Euroleague’den hangi 3 ismi kadronuza dahil ederdiniz?
- Zor bir soru. Partizan’dan Pekovic’i sayabilirim. Boyalı alanda durdurulması çok zor bir güç. Ersan Ilyasova diyebilirim yine (Gülüyor). Üçüncü kim olsun?

Anladığım kadarıyla genç oyunculardan hiç vazgeçmeyeceksiniz, o halde Euroleague’den olmayacak ama Ricky Rubio’ya ne dersiniz?
- Ooo müthiş müthiş. Üçüncü kişi de o olsun. Anlaştık.
6. Adam dergisi 2008 Şubat sayısı için Tanjevic'le yaptığım röportajdan bir kesit. Hazır Rubio'nun menajeri 'Ricky'i Türkiye'den de bir takım istiyor' demişken aklıma düşüverdi, yazdım bir kenara.

9 Yorum Yapılmış:

Hakan dedi ki...

6.6 milyon Euro bonservis ve teklifin de yıllık 2 milyon dolar olduğu söyleniyor. Bu şartlarda seneye NBA'e gideceği neredeyse kesin olan adamı almam ben. Takımın yari bütçesi tek adama:)

Ayrıca adı geçenler zaten FB Ülker ve Efes Pilsen ama palavra tamamen bence.

Her Yol Roma dedi ki...

Pekovic PAO'da değil miydi yaw??

Sercan Okur dedi ki...

Bu röportaj bu şubat değil ondan bir önceki şubatta idi.

saLsa dedi ki...

@Her Yol Roma

Röportaj 2008 Şubat ayında yapılmıştı. :)

Her Yol Roma dedi ki...

Haa, ok o zmn.

Beercholic dedi ki...

Do it Aziz! Do it! Do it!

tarski dedi ki...

ben normalde oyle cok pahali spektakuler transferleri sevmem ama, rubio gelirse, bana gore, tum branslar dahil turkiye'ye gelen en yetenekli sporcu olur, ve yani eczacibasi, koc, sabanci olsam ( :) ) falan getiririm kesin. ama hic mi hic sanmiyorum gercekci olarak...

tozlu parkeler dedi ki...

Rubio haberi tamamen balon.
Fenerbahçe zaten transfere sıkı bir bütçe ayırmayacak gibi görünüyor. Salon inşaatı daha öncelikli. Efes ise Rakoceviç transferinden sonra önceliğini 1-2 numaralara vermeyecektir.
Kaldı ki Rubio henüz Euroleague seviyesinde olmuş bir oyuncu değil. Büyük maliyetlerle alacaksınız 1 yıl sonra NBA diye tutturacak.
Aklı Eurolegue'de olan ve bu ligde takımına sınıf atlatacak adamlar lazım Fenerbahçe'ye ve Efes'e.
Efes Rakoceviç'le bu adımı attı.
Rubio mu Kaukenas'mı diye sorsanız tercihim hiç düşünmeden Litvanya'lı dan yana olur.

efesliler dedi ki...

sporx'in haberine göre Rubio Efes'e gerçekten önerilmiş. Ama Ergin Ataman bunun, Rubio'nun Avrupa'daki değerini arttırmak için yapılmış bi oyun olduğunu düşünüyormuş.