16 Temmuz 2009 Perşembe

Antalya BŞB Brian Greene İle Anlaştı

Antalya BŞB'nin 2-3 numaralarda oynayabilen oyuncu arayışına son nokta kondu. Union Olimpija takımında oynayan Brian Greene ile anlaşmışlar. Sezona Ukrayna liginde başlayıp, Union Olimpija'da bitirmişti. Resmine bakar bakmaz anlayabiliyorsunuz hoplayan zıplayan, hatta hafiften eski Kepezli Torrell Martin'e benzediğini. Yerinde durmayan bir adam dedi Altar abi onun için. Ama Martin benzetmemi tam beğenmedi, 'Basden'ın biraz daha atletiği, biraz daha şutu olanı' dedi. Gelsin görelim bakalım, spektaküler adamlara kapımız her daim açık. 1.96 boyunda ve 1984 doğumlu olan oyuncunun geçen yılki istatistikleri de şurada.

5 Yorum Yapılmış:

Eren Aydın dedi ki...

''spektaküler'' diye bir kelime türkçemizde yok lütfen dikkar edelim Anıl Bey. Spormax'deki insanlarda bunu bol bol kullanıyor sanki türkçe karşılığı yokmuş gibi...

Fanatik Basket dedi ki...

@Eren Aydın

basketbolda kullanılan terimlerin birçoğu ingilizce kökenlidir ve hemen hemen hepsinin türkçe karşılığı olduğu halde orjinal şekliyle kullanılıyor. belki doğrusu bu değil ama bu böyle ülkemizde.. onun için bu ayrıntılara pek takılmaya gerek yok. "spektaküler" kelimesini değiştirseniz/düzeltseniz bile, basketbolda klişe olmuş yüzlerce ingilizce terim var..

bu arada oyuncuyu tanımıyorum ama iyi bi adama benziyo. 1.96cm boyla 2-3 numara oynayan birinin maç başına 7.5 ribaund ortalama yakalamış olması da ilginç..

tozlu parkeler dedi ki...

Anladığım kadarıyla Olimpija'ya sezon ortasında gelmiş.
Zira Eurolegue maçlarında yoktu Olimpija'da böyle bir adam.

Adsız dedi ki...

biraz daha şutu olmasaymış, olimpia'da sıfır sayı ortalama ile oynayacakmış zaten.

Adsız dedi ki...

Spektaküler ile Asist,Ribaund gibi kavramları aynı kefeye koymak da güzelmiş...