9 Temmuz 2009 Perşembe

Beşiktaş Lonny Baxter İle Anlaştı

Beşiktaş Cola Turka'da bir Baxter gitti, başka bir Baxter geldi. Geçen sezonki yabancılarından sadece Mire Chatman'ı kadroda tutan siyah beyazlılar, Kevin Fletcher'dan sonra ikinci yeni yabancı transferini de gerçekleştirdi ve Panionios forması giyen NBA patentli Lonny Baxter ile anlaştı. 2002'de Chicago tarafından seçilmesiyle başlayan NBA kariyerinde Chicago, Toronto, Washington, New Orleans, Houston ve Charlotte takımlarını barındıran 30 yaşındaki skorer oyuncu NBA kariyerinin arasında kısa da bir Panathinaikos kaçamağı yapmıştı. NBA kariyerinden sonra tamamiyle Avrupa'ya dönen oyuncu önce Siena'da, sonra da Badalona'da oynadı. Son 1.5 sezondur ise Yunan Panionios'ta idi. Bu arada NBA kariyerini bitirip Siena ile sözleşme imzaladığı 2006 yazında Amerika'da Beyaz Saray'a 2 blok ötede beyaz bir jeepten havaya ateş etti diye gözaltına alınmışlığı da vardır Lonny Baxter'ın. Oyuncunun genel kariyer istatistikleri şurada, son sezon istatistikleri ise şurada. İyi bir transfer Beşiktaş için. Tecrübesiyle çok şey katacaktır takıma. Bu arada Burak Bıyıktay bir kaliteli forvet oyuncusu daha alıp yabancı transferini noktalayacakmış, bu da ekstra not olsun.

8 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

Galatasaray Darius Washington'la sözleşme imzaladı.

geçen sezon rusya'nın ural great takımında oynayan oyun kurucu 1985 doğumlu ve 1.88cm boyunda..

bence gerçekten iyi bi transfer, ligin ve gs nin kalitesini arttıracaktır..

Adsız dedi ki...

@fanatik basket,

sen iyi transfer diyorsan GS'yi kutlayabiliriz demek...

BaHa dedi ki...

Tecrübeli fakat vasat bir oyuncu bana göre.Panionios da 25 dakika süre alıp 13 sayı 6 rebound yapmak iyi bir istatistik değil. Geçen sene CASA TED Ankara Kolejlilerde Prowell'da 15 sayı 6 rebound yaptı. Çok tecrübesizdi.

Adsız dedi ki...

@ BaHA

Evet Prowell da zeten Siena'da, PAo'da, Panionios'ta, Badolana'da oynadı.NBA'de 7-8 yıl ciddi roller alarak oynadı.NCAA'de iki sene yılın oyuncusu seçildi.Maryland ile şampiyon oldu değil mi?Baxter Beşiktaş'ın bütçesine göre çok çok iyi bir transferdir bana göre.

Adsız dedi ki...

Lonny Baxter büyük takım oyuncusudur.Beşiktaş çok kaliteli bir oyuncu aldı.Burak Hocayı tebrik etmek lazım.

BaHa dedi ki...

@Adsız

Öncelikle şunu belirtiyim , burada yorum yazanların fikirlerine
ben şahsım adına saygı duyuyorum. Kşmseylede polemiğe girmekte istemiyorum :)

10 sene önceki Baxterimi aldı Beşiktaş? NBA de vasat bir oyuncuydu, 2003 de sakatlandı. Ondan sonrada Marylanddeki istatistiklerini asla yakalayamadı. Sol dizindeki sakatlık zaman zaman tekrarlıyor...

Beşiktaş -Bütçe-Başarı üçlemesinde ne kadar ekmek o kadar köfte diyorsak Baxtera okey. Ama Eurocupta final ligde yarıfinal diyorlarsa Baxtera hayır. Prowell sadece bir örnekti
ve fiyatı 120-130 bin dolar, peki ya Baxter?

Adsız dedi ki...

Baxter'ın sakatlığını dert etme Baha. Beşiktaş oyuncu rehabilitasyon merkezi gibi çalışır onuda cilalarız.

Yerli yabancı herkesi adam ederiz biz.

BaHa dedi ki...

@Adsız

O zaman sorun yok :)